Jump to content
WinClub

jou300

Użytkownik
 • Content Count

  56
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About jou300

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

290 profile views
 1. W10Privacy to gratka dla tych, którzy chcą zachować prywatność w systemie Windows. Program działa tylko na Windows 10 i do pełnej funkcjonalności wymaga uprawnień administratora. W10Privaty ma mnóstwo ustawień. Można tech odchudzić nasz system odinstalowując programy w budowane w system. 1. Po uruchomieniu programu jako administrator program wyszukuje ustawienia. 2. Jeśli przez pomyłkę uruchomimy jako zwykły użytkownik wyskoczy nam komunikat, że nie można utworzyć punktu przywracania. 3. Jeśli uruchomimy program jako administrator zaproponuje nam stworzenie punktu przywracania systemu. 4. Klikamy na Tak aby stworzyć punk przywracania. 5. Wyłączanie lub blokowanie w sekcji prywatność. Zaznaczone na zielono możesz śmiało zaznaczać. 5.1 Dalsza część w zakładce prywatność. 6. Zakładka aplikacje, można blokować aplikacje reklamowe , wyłączać funkcje. Zaznaczone na zielono możesz śmiało zaznaczać. 6.1. Dalsza część ustawień zakładki aplikacje. 6.2. Ostatnie opcje zakładki Aplikacje. 7. Zakładka Telemetria. Ustawienia zapory do blokowania adresów IP przez Microsoft. Używaj z rozwagą. 7.1. Dalsza część zakładki Telemetria. 8. Zakładka Wyszukiwanie. Dla bezpieczeństwa możesz wszystko zaznaczyć. 9. Zakładka sieć, możesz zablokować wszystko dla bezpieczeństwa. 10. Zakładka explorer, modyfikuje eksplorator plików. 10.1. Dalsza część zakładki eksplorer. 11. Zakładka usługi, zielone możemy odhaczyć, żółte i czerwone z rozwagą. 12. Wyłączanie funkcji Edge zagrażające naszej prywatności. 13. Wyłączanie funkcji Internet Explorer zagrażające naszej prywatności. 14.Wyłączanie funkcji OneDrive zagrażające naszej prywatności. 15. Zakładka zadania. Można blokować zadania programów, które zagrażają naszej prywatności. 16. Zakładka Tweak, bardzo ciekawa zakładka, sporo opcji, które usprawnią działanie Windowsa. 16.1. Kontynuacja zakładki tweak. 17. Zakładka zapora, blokowanie ruchu w aplikacjach. 17.1. Kontynuacja zakładki zapora. 18. Blokowanie aplikacji w tle. 18.1. Kontynuacja zakładki Aplikacje w tle. 19. Zakładka Aplikacje użytkownika, większość można nie potrzebnych odinstalować. 19.1. Kontynuacja zakładki Aplikacje użytkownika. 19.2. Kontynuacja zakładki Aplikacje użytkownika. 20. Zakładka Aplikacje systemowe. Odinstalowujesz na własne ryzyko. 20.1. Kontynuacja zakładki Aplikacje systemowe. 20.2. Kontynuacja zakładki Aplikacje systemowe. 21. Jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem to używaj tylko opcji zaznaczonych na zielono. 21.1. Zapisuje zmiany, które chcesz dokonać.
 2. recALL jest to dość czytelny program do odzyskiwania wszystkich haseł i kluczy licencyjnych. Odzyskanie haseł do klienta poczty, np: thunderbird. Licencję w BIOS itd... Program ma sporo możliwości. W poradniku będzie poruszony temat odzyskania haseł i kluczy. 1. Najprostsza metoda ale trwa długo ponieważ program przeszukuje cały dysk w poszukiwaniu kluczy i haseł. 1.1. Po skanowaniu wyświetli nam się jakie klucze zostały wyszukane. znajdzie hasło wi-fi, hasła do konta użytkownika, klucz licencji windowsa zapisany w BIOS itd... 1.2 Tam gdzie NT Hash w login pokaże nazwę konta i hasło. Przydatne jak z kimś dzielisz komputer i chcesz wiedzieć jakie ma hasło. (musisz program uruchomić jako admin). 1.3. Kontrowersyjne. z jednej strony odzyska hasło specjalną metodą, a z drugiej strony nie wiadomo kto odczyta? No ale jeśli nie mamy wyboru to klikamy na Yes. 1.4. Pokazuje nam szczegóły licencji oprogramowania. 1.5 . Klikamy Dalej. 1.6. Wszystkie klucze i hasło możemy zapisać w notatniku w postaci txt. 2. Druga metoda odzyskiwanie ręczne, jest szybsza, ponieważ skazujemy dany katalog do skanowania. 2.1. Wybieramy katalog w którym będzie skanował. Np: jeśli chcemy odzyskać hasła do klienta poczty i zobaczyć jakie są zapisane to wybierzmy ścieżkę c:\użytkownicy. 2.2. Bez problemu pokazał hasło do poczty Thunderbird. 3 opcja emulacja serwera, szczerze powiem,że nie wiem po co jest, bez tej funkcji odzyskał hasło z poczty. FTP nie próbowałem. Jeśli znajdziesz zastosowanie to napisz w komentarzu a ja postaram się opisać.
 3. Ja takie tp linki przez przypadek kupiłem do firmy. Oba wylądowały w serwisie. Poczytałem o nich i okazalo się,że to badziew. Leżą w szafie teraz producent twierdzi,że są ok. To jakiś żart linksys E1200 działa ok archery wieszały się albo ogólenie nie było internetu.
 4. Jaki ma sens instalować starszą wersje windowsa? Zostań przy Win10.
 5. Powinieneś ostrzec,że jest nie legalny. Bo niektórych możesz wprowadzić w błąd.
 6. Polecam malwabytes płatną wersje. Chyba jeden z nielicznych co chroni.
 7. Program nie legalny. Łamiący licencje Microsoft.
 8. jou300

  Win 7

  Podaj nie znane ID.
 9. Może masz błędy w rejestrze.
 10. Nie ma to znaczenia, weź przywróć do ustawień fabrycznych.
 11. Do szczegółowej i dokładnej defragmentacji dysku posłuży nam program defraggler. Możemy ustawić aby przy włączeniu komputera defragmentował rejestr i możemy zdefragmentować ważne pliki systemowe. przeprowadzić defragmentacje nie włączając systemu Windows. Tak aby zdefragmentować całą partycje c:. UWAGA: Porada jest dla dysków HDD. Zmieniamy na język Polski. 1a. Klikamy na setting. 1b. Wybieramy Options... 2a. W zakładce General klikamy na English i wybieramy Polski. 2b Klikamy na OK. Ustawiamy aby defragmentował za każdym razem gdy włączamy komputer rejestr Windows. 3a. Klikamy na Ustawiania. 3b.Wywieramy Defragmentacja Boot Time. 3c. Wybieramy Zawsze. 4. Klikamy na OK. 5. Po ponownym uruchomieniu komputera rozpocznie się defragmentacja rejestru. Za pierwszym razem może chwilę trwać, ale jeśli będziemy za każdym razem defragmentować to proces powinien trwać 1-2 sekundy. Teraz przyszedł czas na defragmentacje systemu na nie aktywnej partycji c: Dzięki temu zdefragmentujemy system plików, który nie jest ruszany na zwykłej defragmentacji ponieważ pliki są aktywne. 6a. Klikamy na start. 6b.Klikamy na Power. 6c. Przytrzymujemy shift i klikamy na Uruchom ponownie. 7. Wybieramy Rozwiąż problemy. 9. Wybieramy Opcje zaawansowane. 10. Wybieramy Wiersz Poleceń. 10a. Wybieramy nazwę użytkownika. 12. Wpisujemy hasło jeśli konto takie ma. 13a. W konsoli wpisujemy d: 13b. cd prog i klikamy na tab. 13c. cd Deffraggler 13d. Wpisujemy komendę dir. 13e. Piszemy Defraggler.exe 14. Wychodzimy z tego komunikatu. 15a. Wybieramy dysk c:. 15. Klikamy na menu rozwijane i wybieramy Defrag.
 12. Problem może się zdarzyć jeśli jakaś aktualizacja nie może się zainstalować. Co gorsza nie może uruchomić się pulpit i nonstop aktualizuje na niebieskim ekranie. Najlepiej przy sprawnym systemie utworzyć dysk naprawczy. Aby przy takim błędzie jakim jest aktualizacja wybrnąć bezstresowo. Tworzymy dysk naprawczy. 1. Klikamy na lupe i wpisujemy panel sterowania, klikamy na niego. 2a. W polu wpisujemy kopia. 2b. Wybieramy kopia zapasowa i przywracanie (Windows 3. Wybieramy Utwórz dysk naprawy systemu. 4. Wybieramy utwórz dysk. Ja mam system 32bit i nie ma opcji zapisu na pendrive ale wersji 64bit powinna być. Musimy zabotować utworzonego pendrive lub CD/DVD. 5. Klikamy na rozwiąż problemy. 6. Wybieramy Opcje zaawansowane. . 7. Klikamy na odinstaluj aktualizacje. 8. Nie wiemy jaka aktualizacja zawiodła, więc musimy skorzystać z dwóch opcji. Najpierw tą dotyczącą jakości. 10. Wybieramy konto z uprawnieniami administracyjnymi. 11. Podajemy hasło jeśli to konieczne. 12. Klikamy na Odinstaluj aktualizacje dotyczące jakości. 13. Procedura się rozpoczęła. 14.Klikamy na zakończ. 15. Klikamy na Wyłącz komputer. Po włączaniu ponownie komputera, system powinien normalnie się uruchomić. Aktualizacja nie udana powinna się rozpocząć jeszcze raz, ale powinna przejść bez problemu.
 13. Jeśli Windows 10 nie uruchomić się prawidłowo 3 razy, włączy się skanowanie dysku a w najgorszym wypadku włączy się konsola odzyskiwania systemu. W dość łatwy sposób możemy naprawić pliki systemowe komendą sfc /scannow. Poradnik pokazuj jak dostać się do konsoli jeśli mamy zdrowy system i jak przeskanować system plików. (Jest to spowodowane tym, że nie mam uszkodzone systemu a procedura od pkt2. rozwiąż problemy jest taka sama jak Windows się nie włącza i został 3 razy nie prawidłowo zamknięty). 1.Klikamy na start, potem na Power. Trzymając Shift klikamy na uruchom ponownie. 2. Wybieramy rozwiązywanie problemów. 4. Klikamy na Opcje zaawansowane. 5. Wybieramy wiersz polecenia. 6. Wybieramy użytkownika(administratora). 7. Jeśli konto ma hasło wpisujemy je i enter. 8. Po ponownym uruchomienie w terminalu wpisujemy sfc /scannow klikamy na enter. 9. Rozpocznie się skanowanie czekamy do 100%. 10. Po skanowaniu wychodzimy z terminalami i klikamy na wyłącz komputer i włączamy do ponownie normalnie.
×
×
 • Create New...

Important Information