Jump to content
WinClub

jou300

Użytkownik
 • Content Count

  121
 • Joined

 • Last visited

About jou300

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  https://blogowanielinux.blogspot.com/

Informacje o profilu

 • Zainteresowania
  Poradnik dla Początkujących użytkowników Linuxa.
  https://blogowanielinux.blogspot.com/


  Kilka lat temu chodziłem do szkoły Zawodowej na ul. Rzymowskiego 38 w Warszawie i wspominam ten czas bardzo dobrze.

Recent Profile Visitors

571 profile views
 1. Możesz zrobić screen pulpitu ?
 2. Zrobiłem nowy dział. Informacje ze świata Linuxa. Tutaj będą pojawiać się różne wiadomości odnośnie sprzętu pod Linuxa jak i samego Linuxa. Link.
 3. Naj lepiej jak oba RAM są identyczne.
 4. Ja to już dawno bym dał do serwisu na gwarancji.
 5. Szybkie kopiowanie z terminala. Chcesz szybko kopiować zawartość tekstu z konsoli. Po konfiguracji jest to możliwe. Link.
 6. Linux to dobry system, który z biegiem lat nie zwalnia ale na dysku pojawiają się pliki śmieci. Warto się pozbyć zbędnych plików. Robione na Fedora.Link.
 7. Zmierz ile dany proces zajmuje czasu procesorowi. Jak jest zasobożerny? Jest to przydatne np: jeśli masz dwa programy, które wykonują te same czynności a są innego producenta. Tobie zależy na tym, który program jest mniej wymagający? Dzięki filmowi dowiesz się jak to zrobić. Link.
 8. Wyszukaj lokalizacje pliku lub folderu. Wystarczy, że znasz nazwę pliku lub folderu. W łatwy sposób dowiesz się gdzie plik lub folder znajduje. A w razie potrzeby dowiesz się w ilu lokalizacjach znajduje się.Link.
 9. Uruchom programy na Windowsa w systemie Linux. Niektóre programy napisane pod Windowsa możesz używać na Linuxie. Do tego potrzebne są dwa programy. Ten film pokaże ci jak je zainstalować i uruchomić program napisany pod Windowsa.Link.
 10. Skanowanie adresów IP w naszej sieci, zobacz jakie urządzenia są podłączone. Masz 2,3, komputery w domu, dodatkowo router, switch itd... interesuje cię jaki ma teraz adres IP na dhcp.? Link.
 11. Program do sprawdzenia kondycji dysku twardego. Jeśli podejrzewasz dysk twardy, że źle działa to możesz sprawdzić go oprogramowaniem którym przetestujesz dysk twardy. Ten film pokaże jak to zrobić. Link.
 12. Tworzenie skrótów wyłączenie i restart systemu. Często opcję którą używamy to wyłączenie komputera i restart. Film pokazuje jak zrobić aby ikony były koło zegara Link
 13. Naprawa bazy RPM, przydatne gdy nie możemy zainstalować programy. Czasem zdarza się, że baza danych pakietów rpm jest uszkodzona. Mimo tego, że wpisujemy prawidłową komendę to wyrzuca na różne komunikaty. W takim wypadki nie zostało nam nic innego jak obejrzeć film, tam dowiesz się jak to naprawić. Poradnik robiony na systemie Fedora. Link
 14. Tworzenie i usuwanie listy zadań, które mamy wykonać, ułatw sobie życie. Mało kto wie ale listę zadań np: zakupów można napisać w terminalu. Jest dosyć czytelnie, tym bardziej, że możemy nadać priorytet danego zadania. A w razie potrzemy zadanie usunąć. Link
×
×
 • Create New...

Important Information