Jump to content

jou300

 • Content Count

  243
 • Joined

 • Last visited

About jou300

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  https://poradyw.blogspot.com/

Informacje o profilu

 • Zainteresowania
  Porady Windows. 53 Porad. Ostatnia 17 maja 2020r.
  https://poradyw.blogspot.com/
  Kilka lat temu chodziłem do szkoły Zawodowej na ul. Rzymowskiego 38 w Warszawie i wspominam ten czas bardzo dobrze.

Recent Profile Visitors

1,066 profile views
 1. Jak dla mnie to płyta główna świruje. Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 2. jou300

  Scloud chmura

  Znalazłem MEGA i całkiem raczej OK Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 3. jou300

  Scloud chmura

  Witam, szukam darmowej chmury o dużej pojemności za darmo. W Sklep Google znalazłem Scloud unimited FREE Cloud Storage & Backup. Co myślicie o tym? Daje 500gb. Z tego co widzę są też płatne opcję. A może znacie sprawdzoną chmurę? Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 4. Gdy tworzysz nowe konto lokalne. To system ustawia tak jak jest fabrycznie. Services i regedit to narzędzia, które zmieniają parametry globalnie. Czyli na nowym koncie będą te same usługi ładować co na starym koncie. Regedit lepiej zostaw. Łatwo popsuć a podkręca nie parametrów nic nie daje. Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 5. Najpierw to opisz swoje umiejętności z linux? Bo jak np. Jesteś początkujący to tylko Manjaro. A jak zaawansowany ty czystego archa najlepiej.
 6. W Windows 10 gdy usypiamy system może się zdarzyć, że urządzenie np: karta sieciowa może bez naszej wiedzy wybudzić system. Aby zapobiec wybudzaniu. 1. wpisujemy w pole cmd. 1.1. Klikamy na wiersz polecenia. 2. komenda powercfg –lastwake (wciskamy enter). Pokazuje na urządzenia, które ostatnio wybudziły system Windows. W tym przypadki nie było takiego zdarzenia. 2.2. komenda powercfg -devicequery wake_armed (wciskamy enter). Urządzenie, które ma możliwość wybudzanie systemu Windows. Aby zapobiec wybudzaniu przez urządzenie z listy pkt. 2.1 to :
 7. Uwaga: 1 sekunda to 1000ms. Czyli aby sprawdzić ile sekund uruchamia się system trzeba ilość milisekund podzielić przez 1000 Jeśli chcesz diagnozować ile milisekund uruchamia się twój system to : 1. Klikamy na lupę. 1.1. Wpisujemy panel sterowania. 2. Wpisujemy podgląd zdarzeń. 3. Wybieramy Wyświetl dzienniki zdarzeń. 4. Rozwijamy Dziennik aplikacji i usług. 5. Rozwijamy Microsoft. 6. Rozwijamy Windows. 7. Rozwijamy Diagnostics-Permomance. 8. Klikamy na Działa.
 8. MXLinux dobry jest bo jest na debian Buster (stabilnej wersji Debiana) Debian Buster sam używam i jest git, bardzo stabilny. MXLinux ma dużo swoich autorskich konfiguratorów ale aktualizacje bierze z Buster. Ma jedną wadę. MXLinux nie można aktualizować do nowszej wersji. Śmieszne w dokumentacji MXLinux zalecają zainstalować od nowa. W Debian wystarczy komenda apt-get dist-upgrade.
 9. Ani Mint ani Ubuntu nie jest Debianem. Mint i Ubuntu żyją swoim życiem. Jedynie coś warty jest ubuntu server i LTS. A w sumie po cholerę jak jest Debian
 10. Zacznij używać Debiana, slackware czy archa to zobaczysz, że Mint i ubuntu to porażka. Wiadomo, że jak ktoś tylko używa Minta to będzie go chwalił bo w sumie nic nie wie. Aby coś wiedzieć trzeba przetestować deb, rpm, pacman itd... a zapomniałem o Manjaro, bardzo fajna dystrybucja, stabilna i łatwa to taki łatwy arch.
 11. Kolejna dystrybucja co nic nie wnosi. Jak ktoś chce coś łatwego i sprawdzonego to wybierze mageia lub mxlinux. Jak ktoś bardziej się zna to wybierze Debiena. A spec Slackware lub Arch Linux. Pomiędzy nich jest fedora i ubuntu. Najlepiej było by większość olać tych nowych dystrybucji. Jeśli w Polsce jest 1-2% procent użytkowników Linuxa, a dystrybucji 600 a może więcej to ile tych użytkowników jest np: Debiana czy Fedory? Osobiści używam Debiana teraz. Ale dla początkujących polecam mageia lub mxlinux, Nie polecam ubuntu i Minta. Uważam, że są nie stabilne. Używałem t
 12. Najpierw instaluj windowsa . Minimum 32 GB wolne dysku na Linuxa. Potem zainstaluj Linuxa. Przy starcie komputera będziesz miał menu z wyborem debiana i Windowsa.
 13. Musisz pobrać odpowiednią wersje debian buster tą z napisem xfce Obrazy Live debiana 64bit https://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/amd64/iso-hybrid/ Obrazy Live debiana 32bit https://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/i386/iso-hybrid/ Możliwe , że środowisko lxde będzie lepsze dla twojego kompa jak to dziadzio.
 14. Bardzo prosto, jeśli masz słaby sprzęt to wybierz środowisko xfce a jak mocny komp co bez problemu działa np: win7 to kde. klikasz na ikonkę sieci koło zegarka , wybierasz sieć wifi , podajesz hasło i gotowe.
 15. Na co ci sieć bezprzewodowa w xpud? Jak chcesz z Linuxa coś zainstalować i lekkiego to antix lub MXLinux. xpud to raczej jak jest awaria i chce się na szybko wyciągnąć plik itd... Ja osobiście mam debiana.
×
×
 • Create New...

Important Information