Jump to content

jou300

Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Posty z Chatbox

  2
 • Joined

 • Last visited

 1. Macrium Reflect. Używam od lat i uważam,że lepszego nie ma.
 2. Jestem ciekaw, czy jakiś producent wpadnie na genialny pomysł aby np w laptopie zamontować usb 4.0 i dysk HDD. . Hehe
 3. Sens pisania takiego poradnika ma jak najbardziej. Sporo osób, które są mało obeznane z Windows nawet się nie zastanawiają, że można coś polepszyć. Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że wszyscy na forum to prymusy informatyki. Cześć porad będzie ciekawa dla Jasia, a czesć dla Tomasza. No i dobrze czyli dla wszystkich i tak wiem, że się nie da bo tematów i problemów jest mnóstwo.
 4. To samo jest z programami. Usuwanie zaśmieca system. Programy odinstalowuje sie w ostateczności
 5. Wszystkie porady znajdziesz. Link. W opcji folderów możemy zmienić zachowanie explorera, np: jednym kliknięciem otworzymy program z pulpitu. W tym poradniku omówię najciekawsze funkcje. Operacje zostały wykonane na Windows 10. 1. Klikamy Explorer plików. 2. Klikamy na Widok. 3. Klikamy na Opcje. 4. Standardowo jest szybki dostęp, ale możemy to zmienić na Ten komputer. 5. Możemy zaznaczyć aby jednym lewym kliknięciem myszki otwierać programy. 4.2. Zmieniając na mój komputer pojawiają się opcje takie jak Właściwości. Klikając na właściwości pojawi nam się System, który znajduje się w Panelu Sterowania. 4.3. Klikając na ustawienia otworzą nam się ustawienia systemu. 6. W opcjach folderów(Dojdziesz od pkt1) klikamy na zakładkę Widok. 7. Możemy zaznaczyć aby pokazał na foldery ukryte, te które nie widzimy. Głównie są to foldery i pliki systemowe. 7.1. Folder ukryty będzie miał bardziej jaśniejszy żółty kolor. 8. Jeśli mamy mocny procesor, możemy zaznaczyć opcje (Uruchom okna folderów w osobnych procesach). Dzięki temu explorer będzie stabilniej chodził, bo każdy proces będzie wykonywany osobno. 9. Użyj pół do wyboru... Bardzo przydatna opcja. Ułatwi ci zaznaczanie pojedyńczyh plików i folderów. 10. Na końcu kliknij na OK. 9.1. Zaznacz wszystko w danej lokalizacji. 9.2. Zaznacz pojedyńczy plik.
 6. Właśnie nie zawsze. Ja miałem takie przypadki,że za cholerę nie chciał się odblokować.
 7. Wszystkie porady znajdziesz pod tym Linkiem. Czasem zdarza się,że nie możemy usunąć plików, pliku. Może być to spowodowane błędami na dysku, a może po prostu Windows wykorzystuje ten plik i jest w pamięci. Częstym problemem jest,że nie możemy usunąć bezpiecznie sprzętu. Np. pendrive. Aby usunąć pendrive z usb do tego służy program IObit Unlocker (link do pobrania). Program instalujemy. 1. Klikamy prawą myszki na ikonę. 2. Klikamy na wysuń... 3. No i jest problem. Windows nie może od montować urządzenia. W taki razie możemy wykonać kroki, które dalej są opisane. 4. Klikamy na eksplorator Windows. (Oczywiście zakładam, że masz zainstalowany IObit unlocker). 5. Klikamy prawą myszki na dysk, który chcemy odblokować. 6. Klikamy na IObit Unlocker. 7. Możemy zaznaczyć aby zrestartował rejestr(ale nie musimy tego robić). 8. Kliknij na odblokuj. 9. Tutaj jest spis procesów co blokują urządzenie przed od montowaniem. 10. Po kliknięciu odblokuj klikamy na ikonkę urządzenia. 11. Klikamy na wysuń.... Może się zdarzyć, że mimo tego kliknięcia odblokuj nie możemy od montować. Wówczas powtarzamy procedurę odblokowania.
 8. Laptop lenovo 100 procent sprawny. Sprawdzone ramy,płyta główna ,procesor, tranzystory, styki,dysk itd... Windows 8 na HDD chodzi bez problemu. Instalacja Windowsa 10 bez problemu. Wyłaczam kompa. Włączam i lipa system tylko mieli aby naprawić komputer. Podpinam dysk SSD. Instaluje Windowsa na SSD. Śmiga bez problemu. Piszę jako ciekawostkę bo w pracy na szczęście zainwestowali w SSD i jest spokój. Dodam, że BIOS aktualizowany.
 9. Odhacz programem autoruns.
 10. Też tak miałem,wymieniłem dysk na SSD i Windows 10 śmiga. Najciekawsze jest to, że na Win8 chodził bez problemu.
 11. Sorry był na pierwszej stronie i nie lukałem datę.
 12. A usunąć partycję możesz? Tą pierwszą.
 13. Avast i defender powinien wykrywać malware, jak nie wykrywa to znaczy,że jest bez użyteczny bo teraz większość infekcji to malware.
 14. Testy testami, ja naprawiałem komputery właśnie zawirusowane na pokładzie defender lub avast. Wirusy wchodzą jak masło. Usuwałem malwarebytes free i bez problemu kasował. Nigdzie nie piszą. Z doświadczenia wiem.
×
×
 • Create New...

Important Information