Jump to content
WinClub

toja9704

Użytkownik
 • Content Count

  144
 • Posty z Chatbox

  6
 • Joined

 • Last visited

About toja9704

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja:
  Prawie geograficzny środek Polski.

Recent Profile Visitors

515 profile views
 1. Odłącz dyski HDD. Zainstaluj czysty Windows 10. Nie podłączaj ich ponownie na czas testów. Nie instaluj zewnętrznych antywirusów. Sprawdź czy nadal będą problemy.
 2. Szedłbym raczej w takim kierunku: https://www.exportworldwide.com/pl/company/armagard-ltd/szczelna-obudowa-komputerowa-slimline Albo to: https://www.automatyka.pl/artykuly/odporne-monitory-do-zastosowan-w-przemysle-92063-6 https://sklep.inee.pl/portal/prod/IPC/430887/DVG+MMD8017+010+AA+ads+tec+Monitor+przemyslowy+IP65+17+3+1920x1080px+stal+nierdzewna Ewentualnie do zabudowy. Dodatkowo wodoodporne. https://www.eizo.pl/seria/duravision/#transport-morski
 3. Napisać to sobie możesz co chcesz... Problem w tym, żebyś był świadomy, że w razie niepowodzenia reklamacji... Przyjmiesz taką lampę: "W przypadku reklamacji nieuzasadnionej, zgłaszający ponosi koszty transportu i testowania w wysokości 70 PLN." Cytat z gwarancji Eizo. Dlatego pytałem jaką gwarancję masz i jak wygląda dokładnie to uszkodzenie matrycy.
 4. Gdzie kupiony? Gwarancja producenta czy sprzedawcy? Pytanie? Czy to klasyczne wylanie, czy wygląda to trochę inaczej? Chyba nie masz ochoty publikować zdjęcia. To by dużo wyjaśniło. Po incydencie zostało Ci więcej części niż pierwotnie ich było? To znaczy coś się złamało?
 5. Kupiłem synowi 243V7QDAB/00 Obraz dużo lepszy niż na jego starym TN, ale to to akurat oczywista oczywistość. Nie mam bezpośredniego porównania z innym na matrycy IPS więc się nie wypowiem. Nie wiem skąd oni biorą te cyferki. W instrukcji jest już jak byk - 21W. Może w trybie Ekonomicznym. Pewno kwestia metodologi i przyjętych norm. Zastrzeżenie "test EnergyStar 7.0" pewno coś wyjaśnia. Model oczko wyżej Philipsa też ma HDMI plus DVI. To chyba jakieś przekłamanie. Wydaje mi się, że wszystkie z tej serii mają matryce matowe.
 6. Nie chodzi o jaranie się. Niby konstrukcje podobne ale różnice w wydajności zauważalne. Osobiście jeżeli mam do wyboru lepszy w tej samej cenie, to wybieram lepszy. Poza tym jak wymieni laptop, to będzie jak znalazł. Ja bym aż tak nie inwestował w ten sprzęt. Modernizacje, które planujesz przekroczą jego wartość. Popracuj na nim w stanie wyjściowym. Jak komfort będzie niezadowalający to dopiero będziesz kombinował. To nie znaczy, że tam wejdziesz i z marszu coś kupisz. Jak raz. Ale chociaż z marszu coś oddasz. W razie draki.
 7. Tu rozwiązany, ale nie do końca.
 8. Tu masz test. Obydwa tam występują. https://pclab.pl/art79640-6.html Wynika z niego, że ADATA jest wyraźnie lepsza od Silican. Może jednak warto dopłacić do Crucial lub wybrać Goodram 256Gb w podobnej cenie. https://www.oleole.pl/dyski-wewnetrzne-ssd,d3,pojemnosc!240-256-gb,format!2-5-cala.bhtml https://www.euro.com.pl/dyski-wewnetrzne-ssd,d3,pojemnosc!240-256-gb,format!2-5-cala.bht Serwisy są powiązane. Ten sam właściciel. Po co nie wiem. Dostawa za darmo. Można popolować też na Outlet, ale trzeba się momentalnie decydować bo szybko schodzą.
 9. Już poprawiłem. Taka przypadłość mnie dopadła. Wybaczysz? Czy muszę przedstawić zaświadczenie lekarskie. Dlaczego nie? Można przecież skontrolować zachowanie napędów. Twoja propozycja oczywiście jest lepsza, ale wydaje mi się, że w jego przypadku raczej ciężko akceptowalna. @-RKI-Może najpierw zainstaluj czysty system na tej wolnej partycji HDD.
 10. Nie pytałem w tym kontekście. A w kontekście instalacji niemodyfikowanego systemu na czysto na tej przestrzeni. Może spróbuj najpierw jak to wygląda spod systemu Live CD. Pobierz i wypal Rufus-em na przykład tu:
 11. @-RKI-Masz jeszcze tą niescaloną partyce lub nieprzydzielone miejsce na tym starym HDD?
 12. Bo wszyscy polecają, a prawie nikt nie używa. Sam już miałem ochotę zasymulować problemy kolegi @-RKI-. Ale mnie uprzedziłeś.
 13. Co ciekawe to AOMEI Partition Assistant robi to samo. Też przy klonowaniu na HDD. Czyli to nie jest specyfika tylko EaseUS.
 14. Prawdopodobnie wspomniany informatyk przed instalacją systemu próbował naprawić dysk. W ramach operacji wyzerował pewnie wszystko. Czyli zaorał cały obszar dysku. Niestety... Co potwierdza fakt, że Recuva nic nie znalazła. Choć nie znam tego programu i nie wiem co może. Ale nadpisanych plików pewno nie odzyskuje. Węszę tutaj trochę inny scenariusz. Może koleżanka @Paullanie poprosiła o odzyskanie danych? Może poprosiła, ale już po zaoraniu? Może poprosiła, ale nie wszystko się dało odzyskać? Może poprosiła, ale źle określiła zakres? Może odzyskał to co chciała, a później sobie jeszcze o czymś przypomniała? @Paulla Możesz spróbować innym programem. Może nie zerował. Mi ostatnio DMDE uratował uszkodzonego pendrive niewidocznego w systemie, ale nie nadpisanego. Chociaż widział pliki bieżące jak i wcześniej skasowane. Ale raczej wątpię. Prawdopodobnie będzie Ci widział tylko pliki skasowane już w nowym systemie. Spróbować nie zaszkodzi. Nic nie ryzykujesz. Raczej... Tutaj do pobrania wersja demo i instrukcja: http://dmde.pl/-/10-demo Wersja demo niestety ma zablokowaną możliwość seryjnego odzyskiwania plików. Tylko plik po pliku. W związku z tym życzę "miłego jesiennego wieczoru" jakby zechciał coś odzyskać. Program jest portable. Najlepiej uruchomić go z zewnętrznego nośnika. A pewno jeszcze lepiej z pod Live CD z postu kolegi @jarexpol. Uwaga! Jak nie nie czujesz się za bardzo na siłach, to daj sobie spokój. Co by nie uszkodzić aktualnego systemu.
 15. Widzę, że jest nawet dedykowany do Hynix SSD program do migracji system. Czy twój dysk będzie obsługiwany, nie wiem, musisz sprawdzić. Jest instrukcja i opis: https://www.macrium.com/sk-hynix Program jest portable, wspiera wszystkie Windowsy. Poza tym sprawdził bym jeszcze dla pewności, czy TRIM się włączył. Ale tu to chyba "kapitan oczywisty" mi się włączył.
×
×
 • Create New...

Important Information