Jump to content
WinClub

sc0rpow

Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

 1. Już wszystko jasne. Okazuje się, że wersja Win 7 + SP1 RTM (2011) ma sama w sobie jakiś certyfikat, który wygasł wraz z dniem wsparcia Windowsa. Bez tego nie da się już w normalny sposób zainstalować NET FRAMEWORKA. Trzeba pobrać certyfikat o nazwie: "MicRooCerAut2011_2011_03_22", otworzyć go i zainstalować w folderze "zaufane główne urzędy certyfikacji". Po tej czynności każdy net framework instaluje się bez problemów nawet w starszych, nieaktualizowanych wersjach Windowsa 7.
 2. Tak, miałem zarchiwizowanego NET. Frameworka 4.6.2. Na początku myślałem, że instalka się w jakiś sposób i ściągnąłem z neta idetyczną wersję, ale problem był ten sam. Oczywiście mówię cały czas o instalacji na Windowsie 7 64-Bit + SP1. Wcześniej przez cały czas nie było problemów z instalowaniem na nim tej konkretnej wersji net framework. Dlatego mocno się zdziwiłem co się nagle odwaliło, że wyrzuca błąd podczas instalacji.
 3. Witam, od ponad 5 lat mam nagranego na pendrive Windowsa 7 RTM + SP1. Oryginalny obraz .ISO z 12.05.2011. Tak samo jak od kilku lat mam nagranego na innym pendrive NET.Framework 4.6.2 Offline installer. Przez te kilka ostatnich lat instalowałem tego Windowsa i tego net frameworka niezliczoną ilość razy na komputerze, który nigdy nie jest podłączany do internetu. Ani razu nie było z tym problemu. Wczoraj robiłem reinstal ponownie i przy próbie instalacji net.framework'a pojawił się taki komunikat: Spróbowałem zainstalować innego (też offline), ale to samo. W końcu podłączyłem tego starego PC do neta - i zero poprawy, ten sam problem. W końcu pobrałem najnowszą wersję ze wszystkimi aktualizacjami windows (datowaną na luty 2020) i net framework instaluje się bez problemów. Moje pytanie brzmi - jakim cudem NET Framework (offline installer) bez problemów instalował się tyle razy na komputerze ze starym, nieaktualizowanym Windowsem, a teraz nagle nie chce? Skąd wie, że mam nieaktualny system, skoro komputer nigdy nie był podłączany do internetu? I dlaczego do tak podstawowej rzeczy jak stary NET. Framework 4.6.2 nagle potrzeba aktualnego systemu, skoro przez tyle lat dawało się go instalować na wersji RTM+SP1 z 2011 roku?
 4. W folderze "EXTRAS" znajduje się między innymi: - NET Framework 4.7.2 32bit_64bit EN_PL Win7 (2019.05) - NET Framework 4.8 32bit_64bit EN_PL Win7 (2019.05) Instalować oba, czy tylko 4.8?
 5. Przeczytałem pierwszy post kilka razy i dlatego napisałem w komentarzach, bo nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytanie. Czyli w skrócie - jeśli pobiorę tę wersję od "Nikka" i od razu po instalacji wyłączę całkowcie "Windows Update", to będę miał zainstalowane wszystkie aktualizacje systemu, które pojawiły się do maja 2019 bez szpiegujących, defendera i telemetrii? Czy będę miał od razu wszystkie aktualizcje razem ze szpiegującymi, defenderem i telemetrią?
 6. Widzę, że jest "nic nie wycinane" i "Win10 compatibility check/telemetry (nie są wrzucone, masz możliwość wyboru)" Czyli to wszystko działa w tle i gdybym tego nie chciał, to muszę sam sobie dezaktywować/odinstalować te opcje?
 7. Witam, jak w tej modyfikacji rozwiązano sprawdzę windows defendera, telemetrii i innych aktualizacji szpiegujących? Domyślnie są pozostawione i trzeba je samemu wyłączać?
 8. Dobrze rozumiem, że w tej wersji: http://basewin.pl/7mod3.html są wszystkie aktualizacje od microsoftu razem z tymi szpiegującymi, telemetrią i defenderem A tutaj: http://basewin.pl/7mod2.html telemetria i ten cały syf "przygotowujący system do aktualizacji do windowsa 10" są wycięte?
 9. Ktoś wie, albo może sprawdzić, czy obraz .ISO Windowsa 7 + SP1 (Grudzień 2017) ma zintegrowane sterowniki (kontroler NVMe) do dysków SSD na złącze M.2? Wiem, że jeśli ich nie ma to instalator Windowsa 7 w ogóle nie wykryje, że mamy podłączony dysk na złącze M.2.
 10. Słuchajcie, mam kilka pytań odnośnie tych wersji Windowsa 7. - Lepiej instalować wersję z Grudnia 2017, czy może tą czystą (bez aktualizacji) z z maja 2011? - Wersje ze zintegrowanymi aktualizacjami (grudzień 2017, czerwiec 2018) działają dużo wolniej niż zwykły Winows 7 + SP1 z 2011 roku? - Czy wersja z grudnia 2017 zawiera łatki, które blokują luki w zabezpieczeniach procesorów Intela i AMD - Meltdown i Spectre?
×
×
 • Create New...

Important Information