Jump to content

ojciec123

 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

About ojciec123

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jestem w trakcie instalacji wersji sromotnikowej - wygląda na to że problem został rozwiązany za pomocą ei.cfg dzięki analizie zapisów na forum. Do zamknięcia temat. Wszystko hula.
 2. Może nie wyraziłem się dość precyzyjnie, za co przepraszam. Nie zamierzam docelowo instalować win7 na tym komputerze. Próbowałem oczywiście instalować najpierw posiadane wersje win10 z komunikatem - brak obrazów systemu po uruchomieniu się instalatora. Wystąpiło to zarówno przy próbie instalacji z pendrive jak i zewnętrznego napędu DVD. Podejście do win7 to raczej desperacka próba uruchomienia czegokolwiek - tutaj instalator zobaczył różne wersje win7 na nośniku. Może zastosowanie 2 plików (niestety nie pamiętam nazwy) które stosuje się wp przypadku rozbiezności kl
 3. Jestem tutaj ponieważ wiem niewiele w tej branży. Będąc specjalistą i biegłym sądowym w innej dziedzinie chętnie korzystam z opinii i wiedzy osób ją posiadających. Słowem - dziękuję "kolego" za wskazówkę, miło mi że sprawiłem Ci tyle radości. Nieodmiennie będe wdzięczny za każdą informację która pozwoli mi uporać się z tematem. Pozdrawiam.
 4. Podczas instalacji uruchamia się instalator, grzyby, dalej nie widać w oknie systemu do instalacji z pendriva. Przygotowany Rufusem. Lapek posiadał angielską wersję windy w wersji win10 Pro Edu, usuniętą za pomocą HBCD. Wskazówka: okno wyboru systemu pokazuje kilka wersji windowsa do wyboru, jeżeli zastosuję pendriva win7. (przy wyborze którejś opcji instalator kopiuje pliki ale nie windows nie uruchamia się lecz leci wkółko instalacja) Byłbym wdzięczny za jakieś pomysły lub wskazówki co z tym zrobić, aby przeprowadzić gładko instalację.
 5. Gdzie jest link do wersji finalnej?
 6. Po przełożeniu dysku do innego komputera warto uruchomić system w trybie awaryjnym, uzupełnić sterowniki i dopiero powalczyć z kluczem. Zadziałało przy przełożeniu dysku SSD do laptopa z komputera stacjonarnego.
 7. @M4T właśnie tak zrobiłem z tym, że z wersją sromotnikową i instalator poprosił o sterowniki... serwis twierdzi że sam dysk nie posiada szczególnych, dedykowanych sterowników dla Sandisk DA4064 tylko kontroler potrzebuje..... Te ze strony Acera nie działają, coś zaczyna się dziać tzn. system mysli gdy podaje mu stery typu card reader lub scsi. Jeden z programów diagnostycznych w Hirensie pokazał mi go jako SCSI (?) - nie pamiętam już który program z pakietu. @wiktorynek, dzięki za dobre słowo ale nie jestem takim pesymistą Próbowałem przywrócić partycje programami z pakietu a
 8. Trafił do mnie komputer jak w temacie, z wysadzonym w powietrze systemem poprzez zabawę partycjami. Brak klucza win10 S. ZADANIE: przywrócić do życia cegłę. Sprzęt: proc N5000, DDR4 4GB, dysk SanDisk DA4064 eMMC. Stan aktualny: UEFI nie widzi dysku, sromotnikowa instalka wysypuje się domagając się sterownika dysku (?), pendrive w USB 2,. , mogę przeglądać zasoby na USB, rozpoznaje różne sterowniki Card Reader, USB, ale żaden mu nie pasuje. Pomoc techniczna twierdzi że żaden extra sterownik nie jest potrzebny. Postęp do chwili obecnej: Uruchomienie po
 9. Instalacja wersji win10 LTSB - podejście do laptopa z wpisanym kluczem w BIOSie UEFI. Będę wdzięczny za podpowiedzi, sprzęt jest nowy na gwarancji i chciałbym pozostawić w nim na razie dysk - talerzowy hdd z uwagi na gwarancję.
 10. W moim komputerze udało się problem rozwiązać w ten sposób, że nie instalowałem systemu "na czysto" lecz poprzez menu startowe Acer Aspire (tam gdzie jest przywracanie systemu do factory default, z kopii zapasowej i dalej poprzez wiersz poleceń i SETUP, nawet zborne menu wyboru wersji się pokazało - wybrałem Core. Co do sterowników posłużyłem się programem Driver Booster w najnowszej wersji i nawet klawisze funkcyjne się uruchomiły. Sieć działała lecz musiałem użyć myszki bo nie funkcjonował touchpad. Sromotnik zrobił kawał dobrej roboty. Pozdrowienia.
 11. dzień dobry wszystkim, problem stary jak świat - instalacja na dysku eMMC Hynix HCG4a2 - ktokolwiek widział ktokolwiek wie gdzie ten sterownik bywa w sieci? pozdrowienia, ojciec123
×
×
 • Create New...

Important Information