Jump to content
WinClub

charper

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

 1. Witam, poszukuję iso winpe 5.1 do instalacji windows 8.1 z wimboot. Mam teraz kiepski internet węć nie pobiorę całego ADK, a z pewnością jeszcze komuś się to przyda. Pomoże ktoś?
 2. pod Rufusem to chyba nawet tengo pendrive nie działał. wyłączyłem secureboot i ożył sam, nie formatowałem nic.
 3. witam, mam problem z tabletem lenovo miix 300. Po ostatniej aktualizacji posypał mi się boot manager. Problem mam jednak przy uruchomieniu narzędzi do naprawy. Od razu mówię, że UEFI mam 32 bitowe. Nie mogę wystartować pendrive z instalatorem systemu windows. Kiedy przygotuje sobie pendrive z instalatorem windows 8.1 with bing, który zawiera 32-bitowe pliki efi potrzebne do rozruchu to tablet nie chce go uruchomić, jednak gdy skasuje te pliki bez formatowania pendrive i wrzuce sobie na niego środowisko winpe to jest normalnie uruchamiane. w czym może znajdować się problem? Według mnie można wykluczyć sposób przygotowania pendrive, robiłem to diskpartem i działa z winpe, a ze pełnym windows nie chce.
 4. zamiast korzystać z Rufusów i innych niekoniecznie działących rozwiązań, do wykonania USB Boot użyjcie windowsowego diskpart. działa w każdej konfiguracji.
 5. już sobie aktywowałem netfx3. bardzo prosto. dism.exe /image:h:\mount\windows /enable-feature /featurename:netfx3 /all /source:v:\sources\sxs to dla potomnych. aby zobaczyć jakie aktualizacje zawiera obraz: dism.exe /image:h:\mount\windows /get-packages wywnioskowałem, że oryginalny obraz windows 8.1 zawiera także update3 z czasem instalacji datowanym na 2014-11-21. zrobię tak: nie będę dłubał w obrazie poza już dodanym net frameworkiem, dodam jeszcze sterowniki, zainstaluję obraz i uruchomię go, sprawdzę jakie aktualizacje wykryje windows update i dodam je w trybie offline. chyba nie ma sensu inaczej. integracja wszystkiego co pobierze wsus jest dobra jeśli ktoś ma pierwsza możliwą wydaną wersje systemu.
 6. witam, tworzę swój własny obraz systemu windows pod technologię wimboot. nie skorzystam z cudzej pracy z powodów oczywistych. Poza tym i tak muszę wprowadzić obsługę net framework 3.5 w trybie offline, bo uruchomienie tego pod działającym systemem konczy się błędem, podobnie jak doinstalowanie plikow zrodlowych z żądanego folderu, kiedy obraz jest uruchomiony. Po prostu w WIMBoot inaczej się nie da. przejdźmy do rzeczy. obecnie z serwerów Microsoftu możemy pobrać obraz windows 8.1 z aktualizacją 1. Dodatkowe aktualizacje pobieram przez WSUS, jednak on ściąga wszystkie dostępne aktualizacje, jak zauważyłem także te które w niektórych scenariuszach szkodzą przez brak zastosowania dla danego komputera. ściąga również aktualizację update 1, która już jest zainstalowana. w związku z tym jakie aktualizacje mogę wywalić przed slipstreamingiem? ewentualnie jak pozyskać aktualizacje tak, by nie dublować ich. instalacja przez WSUS w trybie audytu odpada, gdyż z niewiadomych powodów powieksza to rozmiar końcowego obrazu o więcej, niż gdy dodaję je za pomocą DISM.
 7. pomyślę nad tym. aktualnie wywołałem sobie listę aktualizacji zainstalowanych w obrazie i niektóre miały status install pending. wziąłem się za ich usuwanie. po odmontowaniu obrazu rozmiar się jeszcze trochę zwiększył pobawię się jeszcze i o wynikach poinformuję. edit: zamontowałem obraz i sprawdziłem czy jakaś aktualizacja ma status inny niż zainstalowana. nie ma takich. wydałem polecenie /cleanup-image /analyzecomponentstore. do oczyszczenia 2,35GB plików. więc wydaje polecenie /startcomponent cleanup. na co dostaje komunikat "the operation could not be completed due to pending operations". masakra.
 8. potrzebny mi windows 8.1 with bing. druga sprawa, że do mojego tabletu producent nie dał wszystkich sterowników na swojej stronie. pobrałem z tego forum obraz windows 8.1 with bing coreconnected, ale on zawiera obraz install.esd zamiast install.wim. kiedy próbowałem go sobie skonwertować esd decryptorem (czy czyms takim) to pokazywał komunikat że plik nie istnieje bądź jest uszkodzony. drugie podejście było za pomocą najnowszego dism z windows 10. niby obraz się przetworzył. ale nie mogłem go zamontować. programem 7zip otwieram go normalnie. zwykła instalacja ludziom działa, ale mi jest potrzebny wimboot. ewentualnie czy mogę skopiować folder driverstore (ten w którym windows trzyma sterowniki) i za pomocą polecenia dism /add-driver dodać je do dowolnego obrazu o zgodnej architekturze sporzętowej?
 9. witam, mam taki problem. niestety nie mam recovery, bo zostało błędnie nagrane na płycie DVD i nie nadaje się do użytku. otóż mam taki problem. posiadam tablet z windows, mianowicie modecom 8025 z funkcją wimboot. jak wiemy, jest to dobre rozwiązanie do czasu, gdy nie zainstalujemy sobie jakichś dużych aktualizacji. wtedy windows na partycji rośnie i nie za bardzo działa oczyszczanie. postanowiłem zintegrować sobie 62 aktualizacje włącznie z november update za pomocą narzędzia dism. proces przebiegał pomyślnie. niestety nie mogę oczyścić obrazu z niepotrzebnych kopii aktualizacji, ponieważ wyskakuje jakiś błąd. nic straconego, mógłbym sobie to zrobić w trybie audytu, a potem zrzucić oczyszczony obraz i wdrożyć jeszcze raz. i tutaj jest mój problem. po wykonaniu scalenia aktualizacji, plik install.wim zajmuje ponad 4GB, rozmiar pliku jest za duży, by go umieścić na karcie pamięci w formacie plików fat32. niestety jestem na ten system plików skazany, bo tylko tak przygotowany pendrive mogę użyć jak bootowalny w uefi mojego tabletu. kiedy mam zamontowany obraz i wydaję polecenie dism /cleanup-image /image:d:\mount\windows /analyzecomponentstore pokazuje, że mam do oczyszczenia 2,5GB niepotrzebnych kopii aktualizacji. jak sobie z tym poradzić? pomyślałem, że uruchomię to na maszynie wirtualnej, o ile uruchomi środowisko windows PE z systemu plików ntfs. do tego dochodzi technologia wimboot która wymaga przecież secureboot i dysku flash. da się to ogarnąć na maszynie wirtualnej? ewentualnie jakim innym sposobem oczyścić obraz?
 10. żadnych narzędzi firm trzecich. Potrzebuję tylko wiedzy, w jakiej kolejności dodawać aktualizacje.
 11. Witam, Kupiłem sobie tablet z windows 8.1 x86, po kilku dniach testowania różnych rozwiązań postawiłem sobie od nowa widowsa na technologii wimboot, dzięki czemu system na dysku zajmował około 3,5GB, ale po instalacji aktualizacji z windows update, system zaczął się nieco rozrastać. Wpadłem na pewien pomysł, może niezbyt skuteczny ale może to coś da. Chciałbym zintegrować wszystkie dostępne aktualizacje systemu tak, by za każdym formatowaniem pamięci móc sobie wrzucić aktualnego (na dzień dzisiejszy) windowsa. chciałbym to zrobić za pomocą wbudowanego narzędzia Deployment Image Servicing and Management, ponieważ nie ufam oprogramowaniu firm trzecich w tak ważnej dla mnie kwestii. I moje pytanie brzmi, w jakiej kolejności powinienem dodawać te aktualizacje? czy jest jakaś lista z kolejnością chronologiczną, w jakiej kolejno aktualizacje były wydawane? w jaki sposób mam sobie pomóc?
×
×
 • Create New...

Important Information