Jump to content
WinClub

Agraham

Użytkownik
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

 1. Do zamknięcia skoro nikt nie chce pomóc.
 2. Zauważyłem że AIOboot nie zawsze chce się butować, a WinUSB częściej. Więc na razie zostanę przy obecnym programie.
 3. Ten 11.6 enterprise działa, dziś testowałem z twojego linku w tym poście. Jak sprawdzałem na stronie to Enterpris ma te same opcje co Techniciantechnican. Tylko licencja w Techniciantechnican może być dla wielu firm, ale tu nikomu to nie przeszkodzi ,
 4. Witam. Używam programu do tworzenia multi botowalnego pendraiwa, który korzysta z GNU GRUB 2.02 ubuntu 11 i chciał bym dodać mem testa 8.3. Mam już patrycję mem test na tym samym pendrive i ogólnie botuje się gdy wybiorę partycję z mem testem. Jednak chciał bym dodać jeszcze wybór botowania mem testa z menu GNU GRUB. Nie wiem jak to zrobić gdyż praktycznie wcale nie znam się na Linuxie. Dlatego bardzo proszę o pomoc, jeśli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie. mam plink grub.cfg i znajduje się w nim: insmod chain menuentry "Windows Distributions"{ set efibits=32 if [ $grub_cpu = x86_64 ] ; then set efibits=64 ; fi set win_efiboot=bootwin$efibits.efi chainloader /efi/boot/$win_efiboot } Obecnie mogę zbutować wile rzeczy po Legacy oraz tylko rzeczy na windowsowym boot menadżerze (bootmgr).
 5. Jak ostatnio sprawdzałem zaraz po uploadzie, to coś nie działało. Najnowsza wersja z fcportables też nie działa. Można prosić o coś działającego?
 6. @razor1995 Zostawiłem domyślnie, czyli wszystkie opcje zaznaczone. Zmieniłem tylko aby nie wprowadzał zmian dla każdej wersji.
 7. Więc te narzędzie od Atak Snajpera okazało się beznadziejne. Ponieważ zmieniło język instalatora na angielski, jak instalowałem utworzony obraz przez VMware to program widział system nie jako windows 7, a jako windows 10. Co więcej po zainstalowaniu sytemu przez Legacy komputer tylko się restartował z BSOD'em. Nie polecam.
 8. Nie ma znaczenia z którego roku jest płyta, a to jakiej jest klasy. Budżetowe modele często mają 2 sloty na ram. Ale są też i droższe płyty np Z390 EVEGA DARK. Więc skoro masz tylko dwa sloty to masz tańszą płytę. https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=131-CS-E399-KR
 9. Wielkie dzięki sprawdzę jak to działa, właśnie mam odpalone. Ciekawie ile będzie zajmować ISO
 10. Używałem AIO Boot który również sam dzielił pliki, ale zauważyłem że nie chce się butować na starszych kompach.Obecnie używam WinUSB i testuje go ale wygląda na to że będzie bardziej niezawodny. Być może w easy2boot można zrobić więcej ale chyba jest trudniejszy do ogarnięcia.
 11. Użyłem drugiej komendy i efekt jest taki jak widać.
 12. @NiKKA.Labs Dzieliłem na .swm programem gmiagex oraz nlite, za każdym razem drugi plik miał tylko katalog [DEETED] nic poza tym. I jak tworzyłem z tego obraz .ISO to oczywiście że nie wykrywało systemów gdy powinny być do wybrania podczas instalacji. Oczywiście orginaly wim usunięty. Mam multibotowalny pendrive w formacie FAT32 który mogę zbutować z Legacy BIOS oraz UEFI.
 13. @NiKKA.Labs Witam. Czy można prosić takie iso aby można było wrzucić na pendrive z systemem plików FAT32. Może być tylko z windowsami w wersji: home premium, pro, home basic lub samo home premium oraz pro. Sam próbowałem wykasować obrazy przez Nlite lub Gimagex ale nawet jako zostawiam tylko dwie wersje windowa czyli home premium oraz pro, to pomimo tego install.wim waży zbyt wiele.
 14. Skoro nikt nie chce mi pomóc to temat do skasowania.
 15. Tak, ponieważ jak botuje sobie po sieci dany obraz to pomimo tego że mało zajmuje ~ 300mb to ładuje się około 3-5min i w tym czasie muszę obserwować monitor i wcisnąć dowolny klawisz gdy wyskoczy komunikat. I łatwo jest go przeoczyć. Masz jakiś pomysł jak to zmienić aby samo się butowało ?
×
×
 • Create New...

Important Information