Jump to content
WinClub

monos

Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

About monos

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. monos

  Problem z HDD

  Reallocation Event Count 196 (C4) Ilość operacji remapowania (przenoszenia danych z uszkodzonego sektora do specjalnego zarezerwowanego obszaru - obszaru rezerwowego). Wartość RAW tego atrybutu określa łączną ilość prób transferu danych z realokowanego sektora do obszaru rezerwowego. Liczone są zarówno próby udane jak i nieudane. Krytyczny: Tak Widzior Może zamiast nauczać innych, spróbuj pouczyć się samemu? Algorytmu zapisywania modułu SMART, można doszukać się w sieci. Co, w atrybucie 196 uznawane jest za próbę udaną, co za nieudaną i dlaczego, również. senior38 Żadne problemy dysku samoczynnie nie znikają. Zerowanie mogło usunąć błędy logiczne. Jeśli natomiast dysk rzeczywiście korzysta z puli sektorów zapasowych, to jak już napisali wyżej koledzy, dysk padnie. Ale zobaczyć całość odczytu SMART chyba się nie uda. Więc dalej bić piany nie zamierzam.
 2. monos

  Problem z HDD

  Jak się już nacieszysz, to wskaż ten "choć jeden" bad sector na tym dysku. Podane atrybuty SMART sugerują jedynie możliwość wystąpienia takowych. 364 PRÓBY realokacji nie świadczą o niczym.Bez wiedzy o stanie att 05 jest to wróżenie z fusów. Jak widać po drugiej połówce (choćby SMART) diagnozuje się lekko, łatwo i przyjemnie. Przecież ewentualne koszty nieuznanej reklamacji poniesie ktoś inny.
 3. monos

  Problem z HDD

  A na jakiej podstawie reklamacja omawianego dysku ma być uznana? Inne niż 0 wartości atrybutów C4 i C5 NIE są powodem uznania reklamacji(np. co z C0 - 39hex). Podziw natomiast budzi dokonanie tak gruntownej diagnostyki dysku na podstawie połowy atrybutów SMART.
 4. Uczyniłeś niemal wszystko aby do takiej sytuacji doprowadzić Post 21 Produkcje 54,9GB wolnego z 1,81TB ok 3% SSD - WINDOWS 8 725MB wolnego z 111GB ok 0,6% Poziom krytyczny dla pracy dysku to 10%. Poniżej tej wartości należy liczyć się z utratą danych, uszkodzeniem systemu plików i solidnym kosztem odzysku. Czy bootując z WinPE możesz otworzyć partycję SSD - WINDOWS 8 C: i uzyskać dostęp do plików i katalogów na niej? Czy masz bootowalny nośnik z aktualną lub najnowszą wersją win10?
 5. Nie znam OpenWrt. Zapytaj może tam. https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=13878
 6. 192.168.0.1 jaka odpowiedź ipconfig /all pokaż
 7. http://www.petrotel.pl/images/pomoc/instrukcje_sterowniki/Router bezprzewodowy Tp-Link TL-WR1043ND.pdf Szczególnie polecam studiowanie pkt.1 Choć przeczytanie całości też może być pożyteczne.
 8. Struktura partycji wygląda na poprawną. Uszkodzony mógł zostać jakiś plik systemu plików NTFS. Jeśli bardzo zależy ci na danych, kopia posektorowa partycji i odzysk z kopii. Jeśli tylko niektóre dane są istotne: W DMDE kliknij na partycję $Volume 02, a następnie "Otwórz wolumen" W nowo otwartym oknie klik na $Root. Po rozwinęciu katalogu root i kliknięciu na wybrany katalog (2x), w prawym oknie powinny pokazać się pliki. DMDE free pozwala na odzysk plików (do ok 4000 na raz). Zaznacz kilka plików istotnych i CTRL + u aby odzyskać je na INNY nośnik. Sprawdź poprawność odzyskanych plików
 9. Ze strony: https://dmde.com/download.html Pobierz GUI for Windows Na stronie: https://dmde.com/manual.html Opis PL: Instrukcja (pdf) Program nie wymaga instalacji, uruchom jako admin. Urządzenia Fizyczne > wybrać dysk HGST i pokaż okno Partycje z programu DMDE na forum
 10. To nie jest kwestia obrazu win. Instalator potrzebuje miejsca na 3 partycje! Istnieje możliwość uszkodzenia dysku, czy masz możliwość podpięcia go do działającego komputera i podania SMART z np Crystal Disk Info? Lub zerowanie dysku pod Diskpart: sel disk 0 clean all to jednak potrwa. Pobranie z MCT z oficjalnej witryny? Mam płytę 8.1, stara bez aktualizacji. W Warszawie mogę zrobić kopię DVD i dać. Jaki laptop- producent, model , jaki dysk - producent, model
 11. Masz założoną 1 partycję na całym obszarze dysku. Kliknij "Usuń" i gdy pojawi się informacja o miejscu nieprzydzielonym > klik na "Nowa"
 12. Napisz w Diskpart: sel disk 0 "0" to nr dysku na którym chcesz założyć system, "1" to pen z instalatorem po wybraniu napisz list part i pokaż okno Instalator potrzebuje miejsca na 3 nowe partycje, jeśli ograniczysz się jedynie do czyszczenia MBR, instalator Win8.1 sam je założy. Po komendzie clean w diskpart zrób restart laptopa. W oknie instalatora Gdzie zainstalować system nie powinno pokazywać żadnych partycji. Gdy klikniesz na "Nowa", instalator zaproponuje instalację dodatkowych partycji systemowych. Posiadanie live CD(pen) z oprogramowaniem jest oczywiście przydatne, lecz nie zawsze konieczne.
 13. Napisz co chcesz uzyskać. Zainstalować Win8.1 na czystym dysku? shift i f10 DISKPART>list disk pokaże istniejące dyski jeśli w kolumnie GPT jest * dysk jest w trybie GPT - napisz DISKPART>select disk 0(nr dysku) wybór dysku do instalacji DISKPART>clean czyści MBR - informacje o partycjach na dysku DISKPART>clean all zerowanie całego dysku
 14. To jakiś dysk w laptopie? Jaka pojemność tego dysku : Diskpart > list disk Masz 3 partycje podstawowe, 2 puste i na jednej 16 GB danych. Wszystkie są niezbędne? Danych nie można skopiować na inny nośnik?
×
×
 • Create New...

Important Information