Jump to content

monos

Nowicjusz
 • Content Count

  6
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

 1. To nie jest kwestia obrazu win. Instalator potrzebuje miejsca na 3 partycje! Istnieje możliwość uszkodzenia dysku, czy masz możliwość podpięcia go do działającego komputera i podania SMART z np Crystal Disk Info? Lub zerowanie dysku pod Diskpart: sel disk 0 clean all to jednak potrwa. Pobranie z MCT z oficjalnej witryny? Mam płytę 8.1, stara bez aktualizacji. W Warszawie mogę zrobić kopię DVD i dać. Jaki laptop- producent, model , jaki dysk - producent, model
 2. Masz założoną 1 partycję na całym obszarze dysku. Kliknij "Usuń" i gdy pojawi się informacja o miejscu nieprzydzielonym > klik na "Nowa"
 3. Napisz w Diskpart: sel disk 0 "0" to nr dysku na którym chcesz założyć system, "1" to pen z instalatorem po wybraniu napisz list part i pokaż okno Instalator potrzebuje miejsca na 3 nowe partycje, jeśli ograniczysz się jedynie do czyszczenia MBR, instalator Win8.1 sam je założy. Po komendzie clean w diskpart zrób restart laptopa. W oknie instalatora Gdzie zainstalować system nie powinno pokazywać żadnych partycji. Gdy klikniesz na "Nowa", instalator zaproponuje instalację dodatkowych partycji systemowych. Posiadanie live CD(pen) z oprogramowaniem jest oczywiście przydatne, lecz nie zawsze konieczne.
 4. Napisz co chcesz uzyskać. Zainstalować Win8.1 na czystym dysku? shift i f10 DISKPART>list disk pokaże istniejące dyski jeśli w kolumnie GPT jest * dysk jest w trybie GPT - napisz DISKPART>select disk 0(nr dysku) wybór dysku do instalacji DISKPART>clean czyści MBR - informacje o partycjach na dysku DISKPART>clean all zerowanie całego dysku
 5. To jakiś dysk w laptopie? Jaka pojemność tego dysku : Diskpart > list disk Masz 3 partycje podstawowe, 2 puste i na jednej 16 GB danych. Wszystkie są niezbędne? Danych nie można skopiować na inny nośnik?
×
×
 • Create New...

Important Information