Jump to content
WinClub

eloaders

Nowicjusz
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

  1. Ja tu nie szukam dystrybucji Linuksa (xfce dla mnie na +) tylko pytam o Windowsa, mój dysk SSD jak napisałem w pierwszym poście ma 128GB a nie tak jak piszesz 256GB, fakt tylko taki że jest to też Samsung. Koledze @Mr.Straight muszę podziękować za naprawdę wyczerpującą wypowiedź i zainteresowanie tematem. Gdy ostatni raz używało się windows ponad 10 lat temu (W moim przypadku tak właśnie jest) to dość ciężko jest się zorientować w temacie, tym bardziej na wypowiedziach takiego typu jak twoja. Choć dziękuję ci oczywiście za wypowiedź, ale no co ja mam z niej zrozumieć właściwie?
  2. W przypadku Windowsa 7, czy warto zainteresować się modyfikacją a może zainstalować czysty Windows 7? I jak to wygląda w przypadku instalacji windows 7 na kluczu który jest dla windows 8, rozumiem że będę musiał kombinować i nie będzie to legalne rozwiązanie. Co do modyfikacji, z mojego doświadczenia sprzed wielu lat wynika że modyfikacja na sam start może być nieco wydajniejsza od takiego czystego windowsa 7. Ale wiele już lat nie było mnie w tym temacie także nie mam pojęcia czego mógł bym spróbować. Priorytet to język polski i aktualny system nie stwarzający problemów w przypadku instalacji gier, Mafia 2 mój laptop jakoś ciągnie i nawet da się w to grać, choć nie o takie tytuły mi chodzi i nie do końca jeszcze wiem w co będę grał, pewnie będę próbował wszystkiego po trochu.
  3. Witam, posiadam sprzęt: Acer VA70 HC CPU: i5-3230M Ivy Bridge Ram: Micron Technology 8KTF51264HZ-1G6E1 4096 MB @ 1600 MHz (SODIMM DDR3) A-DATA Technology AD73I1B1672EG 2048 MB @ 1333 MHz (SODIMM DDR3) GPU: GK107M [GeForce GT 730M] HDD: ST9160821AS 160GB SSD: SAMSUNG MZ7TE128 Posiadam klucz z pliku /sys/firmware/acpi/tables/MSDM do windows 8 który kiedyś był na tym laptopie, jednak od czasu zakupu używam Linuksa. Także na wcześniejszym sprzęcie używałem głównie Linuksa, niektórzy mogą mój nick pamiętać z windowsmx,było to może z 10 lat temu i w tamtym okresie także używałem głównie Linuksa. Plan mój jest taki aby dysk SSD wykorzystać na dwa systemy, na linuksa nie potrzebuję dużej przestrzeni, głównie coś programuję. Chciałbym się czasami przełączyć na windows aby pograć w coś bez tworzenia żadnych protez w postaci Wine itd. Nie do końca wiem w co mógł bym pograć na tym laptopie, ostatni raz windowsa używałem w okresie pierwszych buildów Windows 7 jakie wyciekły do sieci i wtedy też głównie Windows XP, także miałem dość sporą przerwę w użytkowaniu tego systemu. Jeśli chodzi o obecny interfejs Windows 10 jak i 8 nie przemawia on do mnie w żaden sposób. Z chęcią wrócił bym do windows 7, ale nie wiem czy obecnie nie spotkam się z żadnymi problemami, jako że windows 7 obecnie stracił już wsparcie, nie wiem też czy nie było by przypadków w których obecnie utracił bym możliwość instalacji gry czy jakiś programów z tego właśnie powodu. Pytanie moje jest jedno, co proponujecie, modyfikację windows, jak już to jaką? Czy może czysty windows? Nie wiem tylko jaki. Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.
×
×
  • Create New...

Important Information