Skocz do zawartości

gamsteron

Użytkownik
 • Zawartość

  18
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O gamsteron

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

73 wyświetleń profilu
 1. Napisałem: o a może właśnie przez te skrypty czy używanie CCleanera i.in. programów, tweaków ? czy to słowo klucz, przecinek też robi robotę - ludzie nauczcie się czytania ze zrozumieniem. Nie wiem czy tu wszyscy maturę mają Może też co niektórzy nie wiedzą jaką szkołę skończyłem etc. no to: technikum informatyczne, studia informatyczne. Nie wiem może to pomoże niektórym zrozumieć że nie każdy musi lubić, wierzyć w tuningowanie systemu. Są różne zdania i lepiej je uszanować - niech każdy robi co chce bez wyzwisk ad personam.
 2. Nie musisz mi podpowiadać Dawno wyrosłem z "tuningowania" systemu - bawiłem się w to może z 6 lat temu - nauczyłem się krytycznego myślenia i nie widzę w tej zabawie niczego dobrego.
 3. Nie zrozumiałeś mnie -> nie chodzi mi o to że w skrypcie jest jakiś syf - ale że wyłącza masę funkcji systemowych które być może mają wpływ na ogólną wydajność systemu. Jeśli ktoś mówi że wyłączenie czegoś ZAWSZE zwiększa wydajność jest nieracjonalny - taka funkcja może właśnie poza robieniem "złych" rzeczy - wpływać pozytywnie na wydajność całego systemu. I właśnie: kto powiedział że są one złe ? Dla autora skryptu są złe bo on tak mówi i w to wierzy ?
 4. Chodzi pewnie o to: Ja wolę trzymać się z daleka od gotowych skryptów które wyłączają w systemie masę rzeczy - i kto powiedział że trzeba je usunąć ? Później masa ludzi pisze że system się wiesza - no a może właśnie przez te skrypty czy używanie CCleanera i.in. programów, tweaków ? Nie znasz odpowiedzi - ja mówię: nie wiem, dlatego trzymam się od tego z daleka. Kodu aplikacji, usług, funkcji nie znam i nikt tutaj nie zna i nigdy nie pozna bo jest to kod zamknięty. Ja nie chcę wyłączać np. Microsoft Store, czy Windows Update - ale chcę je opanować żeby robiły aktualizacje tylko za moją zgodą. To mi się udało.
 5. I. Wyłączenie automatycznych aktualizacji: 1. Pobieramy plik .bat, uruchamiamy jako administrator https://www.itechtics.com/easily-enable-group-policy-editor-gpedit-msc-in-windows-10-home-edition/ bezpośredni link do pobrania: https://www.itechtics.com/?dl_id=43 2. Postępujemy według instrukcji: II. Wyłączenie aktualizacji aplikacji oraz instalacji nowych aplikacji w programie Microsoft Store: III. ? - na ten moment nie znam innych funkcji systemu, których warto byłoby się pozbyć - jeśli istnieją to dam wam znać w kolejnych podpunktach.
 6. gamsteron

  Win JG7 ThinPC v2019

  Nie pobierałem jednak tego systemu. Zdecydowałem się na windows 7 czyścioch w wersji ENG. Teraz instaluje aktualizacje -> znalazło 1800mb, zainstalowało 188/197 zaraz koniec Instaluje się ze 3 godziny. Na laptopie mamy chcę zainstalować jakąś ultra lite/core wersję win 8.1 lub win 10. Laptop kupiony w 2015 za 1300zł a cpu wolny jak ślimak.
 7. gamsteron

  Win JG7 ThinPC v2019

  W takim razie pobieram. Nigdzie w google nie mogę znaleźć informacji dotyczących windows thin pc -> nie wiem co microsoft wyciął, fajnie jakby było podane w liście.
 8. gamsteron

  Win JG7 ThinPC v2019

  Microsoft wyciął aero z thin pc ? Z tego co widzę po print screenach to tak, szkoda bo potrzebuje aero do pewnego programu Czas na czyściocha eng windows 7.
 9. gamsteron

  PC do 1000zł bez GPU i PSU

  No właśnie te 4gb to mało nawet przy korzystaniu z google chrome - strony siedzą w ram i często 4gb nie starcza i wszystko tnie. Tak samo tutaj (na 4gb ciągłe spadki fps, przycinanie, 8gb i gry chodzą płynnie): To samo tu: ( Musi być dual-channel czyli dwie kości inaczej mocno tracimy na wydajności. Na ramach się nie oszczędza i najlepiej kupić 2x4gb)
 10. gamsteron

  PC do 1000zł bez GPU i PSU

  W sumie to mam 1600zł ale nie wiem czy dokładać te 600. A może jakaś karta graficzna ? Mam Sapphire Radeon HD6670. Z tego co widzę nie ma porównania do karty gtx1050 http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-vs-AMD-Radeon-HD-6670/3650vsm7738
 11. gamsteron

  PC do 1000zł bez GPU i PSU

  GPU i PSU mam taki zestaw złożyłem https://www.morele.net/inventory/info/02bb40dd/ Czy da radę coś lepszego złożyć ? Np. na podstawce coffee lake ?
 12. gamsteron

  Win JG7 HP&Pro x64 v2018 - archiwum

  Moja płyta główna (stara) nie obsługuje instalatora windows 10 a na tym instalatorze jest oparty ten system. Szkoda, bo fajnie byłoby mieć smoka na moim PC.
×

Powiadomienie o plikach cookie