Jump to content

gamsteron

 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

About gamsteron

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

363 profile views
 1. Napisałem: o a może właśnie przez te skrypty czy używanie CCleanera i.in. programów, tweaków ? czy to słowo klucz, przecinek też robi robotę - ludzie nauczcie się czytania ze zrozumieniem. Nie wiem czy tu wszyscy maturę mają Może też co niektórzy nie wiedzą jaką szkołę skończyłem etc. no to: technikum informatyczne, studia informatyczne. Nie wiem może to pomoże niektórym zrozumieć że nie każdy musi lubić, wierzyć w tuningowanie systemu. Są różne zdania i lepiej je uszanować - niech każdy robi co chce bez wyzwisk ad personam.
 2. Nie musisz mi podpowiadać Dawno wyrosłem z "tuningowania" systemu - bawiłem się w to może z 6 lat temu - nauczyłem się krytycznego myślenia i nie widzę w tej zabawie niczego dobrego.
 3. Nie zrozumiałeś mnie -> nie chodzi mi o to że w skrypcie jest jakiś syf - ale że wyłącza masę funkcji systemowych które być może mają wpływ na ogólną wydajność systemu. Jeśli ktoś mówi że wyłączenie czegoś ZAWSZE zwiększa wydajność jest nieracjonalny - taka funkcja może właśnie poza robieniem "złych" rzeczy - wpływać pozytywnie na wydajność całego systemu. I właśnie: kto powiedział że są one złe ? Dla autora skryptu są złe bo on tak mówi i w to wierzy ?
 4. Chodzi pewnie o to: Ja wolę trzymać się z daleka od gotowych skryptów które wyłączają w systemie masę rzeczy - i kto powiedział że trzeba je usunąć ? Później masa ludzi pisze że system się wiesza - no a może właśnie przez te skrypty czy używanie CCleanera i.in. programów, tweaków ? Nie znasz odpowiedzi - ja mówię: nie wiem, dlatego trzymam się od tego z daleka. Kodu aplikacji, usług, funkcji nie znam i nikt tutaj nie zna i nigdy nie pozna bo jest to kod zamknięty. Ja nie chcę wyłączać np. Microsoft Store, czy Windows Update - ale chcę je opanować żeby robiły aktualizacje tylko za
 5. I. Wyłączenie automatycznych aktualizacji: 1. Pobieramy plik .bat, uruchamiamy jako administrator https://www.itechtics.com/easily-enable-group-policy-editor-gpedit-msc-in-windows-10-home-edition/ bezpośredni link do pobrania: https://www.itechtics.com/?dl_id=43 2. Postępujemy według instrukcji: II. Wyłączenie aktualizacji aplikacji oraz instalacji nowych aplikacji w programie Microsoft Store: III. ? - na ten moment nie znam innych funkcji systemu, których warto byłoby się pozbyć - jeśli istnieją to dam wam znać w kolejnych podpunkt
 6. Nie pobierałem jednak tego systemu. Zdecydowałem się na windows 7 czyścioch w wersji ENG. Teraz instaluje aktualizacje -> znalazło 1800mb, zainstalowało 188/197 zaraz koniec Instaluje się ze 3 godziny. Na laptopie mamy chcę zainstalować jakąś ultra lite/core wersję win 8.1 lub win 10. Laptop kupiony w 2015 za 1300zł a cpu wolny jak ślimak.
 7. W takim razie pobieram. Nigdzie w google nie mogę znaleźć informacji dotyczących windows thin pc -> nie wiem co microsoft wyciął, fajnie jakby było podane w liście.
 8. Microsoft wyciął aero z thin pc ? Z tego co widzę po print screenach to tak, szkoda bo potrzebuje aero do pewnego programu Czas na czyściocha eng windows 7.
 9. No właśnie te 4gb to mało nawet przy korzystaniu z google chrome - strony siedzą w ram i często 4gb nie starcza i wszystko tnie. Tak samo tutaj (na 4gb ciągłe spadki fps, przycinanie, 8gb i gry chodzą płynnie): To samo tu: ( Musi być dual-channel czyli dwie kości inaczej mocno tracimy na wydajności. Na ramach się nie oszczędza i najlepiej kupić 2x4gb)
 10. W sumie to mam 1600zł ale nie wiem czy dokładać te 600. A może jakaś karta graficzna ? Mam Sapphire Radeon HD6670. Z tego co widzę nie ma porównania do karty gtx1050 http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-vs-AMD-Radeon-HD-6670/3650vsm7738
 11. GPU i PSU mam taki zestaw złożyłem https://www.morele.net/inventory/info/02bb40dd/ Czy da radę coś lepszego złożyć ? Np. na podstawce coffee lake ?
 12. Moja płyta główna (stara) nie obsługuje instalatora windows 10 a na tym instalatorze jest oparty ten system. Szkoda, bo fajnie byłoby mieć smoka na moim PC.
×
×
 • Create New...

Important Information