Jump to content
WinClub

zbigniew59

Mega użytkownik
 • Content Count

  1046
 • Joined

 • Last visited

About zbigniew59

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

1288 profile views
 1. Mnie - ŻADNE - reklamy nie interesują - zawsze wiem czego chcę i tego szukam - nie patrząc na reklamy - wyłączam je jak tylko się da. Las, rzeka, odludzie, radio i zwykły telefon, to moja przyszłość - u mnie też - jeszcze tylko 4 lata do emerytury! Już mieszkam w pięknym miejscu - Saltsjöbaden - region stockholm - zobacz na google maps - W ogóle cała szwecja to to co napisałeś. Tu masz namiastkę - https://zapodaj.net/47d0b8fc5a314.jpg.html Tu masz latem - https://zapodaj.net/ff1b766279c67.jpg.html - mieszkam kilometr od tego miejsca.
 2. Czytałem twój link - i nie chciałem cię obrazić - cenię twoje poglądy - to był tylko uśmiech. Mam bardzo podobne. Reklamy jako takie można na razie blokowac w jakiś sposób - telemetrię tylko można jakoś ograniczyć w jakiś sposób. Sama telemetria nie przeszkadza mi w jakiś sposób - ograniczam ją na wszelkie znane mi sposoby. W sumie zawsze jakieś twoje dane gdzieś wyjdą - i nie trzeba być paranoikiem. A ryzyko że ktoś wykorzysta TWOJE dane jest takie same jak w lotto. CO INNEGO DANE LOGOWANIA - POTWIERDZENIE KODEM NA TWÓJ TELEFON. Np. do banku i do stron które wymagają tego potwierdzenia. To można załatwic w swoim banku - ZAWSZE wymagać potwierdzenia przez kod lub bank-id. Dla mnie najważniejsze jest zabezpieczenie mojej kasy - inne dane - dobrze jak są ukryte - ale to nie priorytet.
 3. No ale niestety - jesteś dinozaurem - teraz już nikt - prawie - nie kupi telefonu z windowsem. Sam mam do dzwonienia itp - starą nokię - w pracy nie mam czasu na pierdoły więc wystarczy mi dzwonienie i sms. Ale po - mam s10+ z androidem i tam mam chrome - bo na blaszaku też mam - synchro. Mam na nim - telefonie - mesengera - korzystam z niego TYLKO do komunikacji z córką - bo ona go ma i nie chce innego. Korzystam z gmaila - wieeele lat - nie zmienię go bo nie wiem już w ilu serwisach musiałbym zmieniac ten adres. Chociaż mam też inne. Ale to wszystko to telemetria google - facebook - niestety ja muszę się z tym pogodzic - bo nie bardzo mam kompleksowe wyjście. Wiec jak widzisz - to wszystko nie jest takie proste.
 4. Głównie próbuję uruchomić mint lmde. Ogólnie to na większości linuxów. Wyjąłem kartę nvidia i zainstalowałem z integrą - bez problemu. Próbowałem zainstalować stery nvidia - https://zapodaj.net/e08b066c4afa0.jpg.html - nie dziwię się - jak karta nie jest podpięta do płyty - to tak jak w windowsie - nie da się zainstalować sterów. W neonie mam w instalatorze opcję połączenia z siecią wi-fi i instalacji akuualizacji oraz sterowników - także nvidia - niestety zawsze w trakcie - instalacja crashed. Jedynie elementary OS-5.1 - po włączeniu wi-fi w instalatorze i kliknięciu opcji pobrania aktualizacji i STEROWNIKÓW - po instalacji wystartował - I BYŁ EKRAN! Ale akurat dla mnie ma bardzo mało możliwacji personalizacji. To wszystko odrzuca początkujących od linuxa - trzeba skończyć wyższe studia by go zainstalować na każdym sprzęcie ! A kupując sprzęt także trzeba WIELE CZASU STRACIĆ - JEŚLI SIĘ CHCE LINUXA OBOK WINDOWSA - BY WIEDZIEĆ CO JEST KOMPATYBILNE z linuxem. OGÓLNIE TO LINUX DO D.....PY! - dla zwykłych ludzi - można próbować - może się uda? To prawie to samo co instalacja mac os-a na zwykłym komputerze. I wcale nie dziwię się że na wieeelu forach ludzie chejtują linuxa - brawo! Ja na razie mam dosyć - może kiedyś znów dostanę natchnienia. Wolę bawić się windowsem - modyfikacjami - samemu modyfikowac - przynajmniej w 99,9 procent mi się uruchamia. I nigdy nie będę szukał nowej karty pod kątem - musi się uruchamiać linux od strzała.
 5. Jeszcze raz - jak mam zainstalować te sterowniki skoro po instalacji linuxa mam czarny ekran. Ciągle pokazujesz jak zainstalować sterowniki z poziomu działającego systemu. I co mam sprawdzać tym strelcem? Nie rozumiesz że nic nie widzę?
 6. @ marcelgg - jak mam to zrobić skoro po instalacji nie mam obrazu?
 7. Ja także ale po zainstalowaniu systemu i restarcie otwiera się ekran bootowania z wyborem opcji i po chwili czarny ekran - komputer działa ale nie ma obrazu - może to być problem z grafiką ? Mam gtx-a.
 8. To jednak wina sterów - po przywróceniu systemów acronisem i wgraniu najnowszego, tego samego sterownika dysku systemy podczas restartu włączają się szybko - chociaż ltsc jakieś 2-3 sek szybciej, ale to już do zaakceptowania. Szybkie uruchamianie i hibernacja wyłączone.
 9. Ten sam dysk, ten sam sterownik, ten sam tryb w biosie.
 10. Jak w tytule - płyta z390 aorus master dysk 960 evo NVM Wieeele modów i orginał 2004 - po kliknięciu restart - wszystko się wyłacza. Po jakichś 2 minutach ! - załącza się bootowanie Ten sam dysk i LTSC - 1809 ! - po kilku sekundach ! - włącza się bootowanie.
 11. Mam obecnie ostatni LTSC od Mr.T - mam dysk samsung 960 evo NVM - zainstalowałem starszy sterownik I WSZYSTKO DZIAŁAŁO - teraz zainstalowałem najnowszy - 3.3 Restart i zdziwienie - wyłącz opcję legacy - bo nie startuje system. Wyłaczam - restart - następny monit - wyłacz CSM ... - PO WYŁACZENIU TEGO W BIOSIE SYSTEM WYSTARTOWAŁ! A przy starcie innych systemów z innych dysków znów zmiana ustawień w biosie?
 12. Jak wyżej - płyta z390 aorus master dyski sdd oraz NVME grafika gtx 960 bootowanie-raz legacy-raz uefi Do instalacji zamontowany zawsze tylko jeden konkretny dysk Po instalacji system się uruchamia do logo i po chwili wyłącza się ekran Niektóre linuxy nie uruchamiają się z pena jako live - ale te co mają opcję kompatibility mode - startuja z tej opcji. Ale po instalacji na dysku to samo - startują- pojawia się logo ładowania systemu i po chwili wyłacza się ekran - KOMPUTER NIE WYŁĄCZA SIĘ. O co tu może chodzić?
 13. https://sites.google.com/view/meetrevision/revios/changelog - tu są różnice, U1.0 jest bardziej pocięty nie ma sklepu, xboxa więcej tweków itp. Po instalacji języka według tego - https://sites.google.com/view/meetrevision/more/docs/display-languages/2004/non-store-versions - nie działa notatnik,word pad , więcej nie sprawdzałem.
 14. A ktoś próbował sprawdzic to co napisałem?
×
×
 • Create New...

Important Information