Jump to content

zbigniew59

 • Posts

  1,424
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

2,955 profile views
 1. Trzeba być głupim - by wywalac tyle kasy - mając już bardzo dobry sprzęt - dla niedopracowanego systemu win 11 - NA RAZIE W WERSJI INSIDER! Przecież nie wiadomo co będzie w wersji finalnej? Już teraz można obejść te ograniczenia - może póżniej też będzie można? Na razie microsoft osiąda to co sobie zaplanował - zakup nowych - drogich komputerów - przez takich panikarzy bez głębszej wiedzy na ten temat. Sam go mam - win 11 - na innym dysku do testów - tylko - bo ma WIELE bugów - i na razie się chowa pod każdym względem do mojego - trochę obciętego 19044.1149 Ale co ja tam wiem - ja tu tylko sprzątam A wygląd? - mogę sobie zainstalować dziesiątki themów - jakie mi się podobają - na wind 10. Nawet theme win 11 - wstawiłem w temacie - Mój pulpit. Przecież win 11 to pod maską w ponad 90% - a moze dużo więcej - win 10 - poczytajcie trochę na fachowych forach. A swoją drogą - nie rozumiem tego owczego pędu - w skali swiatowej - do systemu który jest ciągle w wersji insider. To jakiś ewenement. Na ogół zawsze większość była przeciw - nawet do systemów w wersji końcowej.
 2. I nikt nie zapytał - skąd to iso? I czy sprawdzono sumy kontrolne? Zrobiono - sfc /scannow ? Czy coś zmieniano - modyfikowano - w systemie? TO są podstawowe pytania - zanim się udzieli porady - inaczej ten temat może mieć 1000 stron - i każdy będzie zgadywał. Coś jest nie tak z tym systemem - bo powinno go aktywować WIĘKSZOŚC tych aktywatorów. WIĘC - jesli jest coś nie tak z tym systemem - pobrać jesze raz - ALBO - z innego żródła. I zainstalować od nowa. Bo jeśli są takie błędy - TO MOŻE ICH BYĆ WIĘCEJ - ukrytych - które wyjdą przy okazji - i znów będzie , dlaczego mi - TO- nie działa. I to jedyna rada - a nie proponowanie dziesiątków innych aktywatorów. Amen -
 3. Tu macie dobry - https://www8.zippyshare.com/v/bv6sKkAn/file.html Wypakować - uruchomić .cmd jako admin. Scrypt pewny - pochodzi z forum MDL Usuwa CAŁKOWICIE onedrive z systemu
 4. Ja zawsze używam tego - https://winclub.pl/topic/19788-kms_vl_all-smart-activation-script/?tab=comments#comment-290022 Jak ci nie aktywuje to masz coś z systemem. Najnowszy z ostatniego postu.
 5. - https://www.microsoft.com/en-us/windows-365 - https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2021/07/14/introducing-a-new-era-of-hybrid-personal-computing-the-windows-365-cloud-pc/
 6. Do tego jeszcze można skompresować system i jeszcze trochę zaoszczedzić.
 7. A co do ilości zajmowanego miejsca - usunięcie zarezerwowanego miejsca, wyłączenie pliku hibernacji, zmniejszenie pliku pamieci wirtualnej - i już mamy duużo mniej.
 8. Do zrobienia iso - z pominieciem wymagań microsoftu - 2 podobne scrypty z forum MDL 1 - https://forums.mydigitallife.net/threads/win-11-boot-and-upgrade-fix-kit-v1-7.83724/ 2 - https://forums.mydigitallife.net/threads/windows-tweaking-scripts.82116/page-22#post-1673320 Trzeba mieć konto by korzystać z tego forum. a to link do tematu na temat tego scryptu - Optimize-Offline-4.0.1.8 - https://forums.mydigitallife.net/threads/optimize-offline-guide-windows-debloating-tool-windows-1803-1903-19h2-1909-20h1-and-ltsc-2019.80038/ Jak pisałem - trzeba mieć konto - ale warto.
 9. Od Twojego wczorajszego wpisu nurtuje mnie pytanie jakiej konkretnie kompilacji systemu Windows 10 używasz .Jeśli to nie jest dla ciebie problem ,chciałbym się tego dowiedzieć.I dlaczego właśnie wybrałeś ten a nie inny.Pozdrawiam.

  1. zbigniew59

   zbigniew59

   Własciwie to kilku na zmianę - na kilku dyskach. Zawsze najnowszy 19043 - trochę poprzerabiany, wcześniej najnowsze insidery przed win 11 - też przerabiane - by wiedzieć co można na nich zrobić, co działa a co nie. Ostatnio Win 11 czysty i odchudzony - też po to by wiedzieć co można zrobić a czego nie na nim i czym się różni od win 10. Robię kopie acronisem i w razie czego przywracam w ciągu kilku minut to co chcę. Poza tym używam Shadow Defendera do wirtualizacji i testowania na bieżąco różnych rzeczy na systemie.

   Na innym dysku linux a także macOS Big Sur - na VMWare.

   Zależy na co akurat mam ochotę.

   Trochę tego jest - ale wszystko co mam i mam kopie działa dla mnie - do tego co potrzebuję. :D

   A win 7 i win 8 nie instaluję bo mam monitor 4k 43 cale i nie bardzo one na nim wyglądają - nie tak jak bym chciał.

 10. Jeśli ktoś nie potrzebuje - Open in Windows Terminal - w prawokliku na pulpicie Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell Extensions\Blocked] "{9F156763-7844-4DC4-B2B1-901F640F5155}"="" Zapisać jako.reg i kliknąć - restart explorera.
 11. TO INSTALUJ - ale na innym dysku , w virtualu, albo najpierw zrób kopię systemu - w razie czego w kilka minut przywrócisz stary. Ale najpierw przeczytaj jakie są wymagania - w razie czego na forum są buildy które to omijają.
 12. Rozumiem zachwyty nad tym systemem - w końcu to coś nowego od dłuższego czasu - co wydał microsoft. Ale na razie to tylko win10 - pod maską - z nowym gui - który na razie nie działa za dobrze. Ale wiadomo -insider. Sam go używam często - mam go na innym dysku. I chociaż nie zmieniam defaultowych wyglądów explorera-pasków, menu - ( tylko próbowałem różnych zmian-dla testu) - uważam że skoro to przyszłość to należy się do tego przyzwyczaić - i nie szukać na chama zmian, by go upodobnić do win 10. ALE - większość testujących pisze jaki to jest szybki - u mnie po ustawieniu na największą wydajność - bez bajerów,animacji itp - JEST DUŻO MNIEJ RESPONSYWNY niż win 10 którego używam - po obcięciu - obcinam tak samo od jakichś 2 lat -z lekkimi modyfikacjami coraz nowsze buildy - troche się zmienia w nowszych buildach. Wszystko uruchamia się z lekkim lagiem - na moim win 10 tego nie mam. Prawoklik na otwartym exploratorze - muszę chwilę przytrzymać a i tak po kliknięciu menu znika po 0,5 sekundy. Jak szybko klikam to czasami muszę KILKA RAZY kliknąc - bo ciągle się wyłącza. Testowałem na kilku myszkach - i na kilku buildach - mam to już od pierwszego wycieku. Na systemie bez przeróbek - i tak samo po obcieciu - na win 11 - jakby ktoś nie zrozumiał. Testowałem na kilku różnych iso. I TO mnie najbardziej denerwuje. Mam ustawiony 1 klik zamiast 2 kliku do otwarcia - może dla tego trochę laguje przy otwarciu plików i folderów. Czas logowania - ekran logowania - mam bez hasła itp - jakieś 4-5 sek. Na ostatnim 19043 - 1-2 sek Na buidzie win 10 sprzed pół roku - 0,5 sek - nawet nie widać ekranu logowania. Wszystko tak samo obcinane i te same tweki. Ale to już zauważyłem dawno - co nowy build - to dłuższy czas ekrany logowania - to tylko kilka sekund więcej - ale to świadczy o responsywności nowych buildów. I czasu ładowania systemu - jest tego coraz więcej pod maską?
 13. Rozumiemy ze działa - już wiele dni temu to stwierdzono. Tylko że działa - i jak działa - to dwie różne sprawy. Zwłaszcza na sprzętach na których Win 10 też - NIBY - działa
 14. Jak w tytule. W gogle znajduję takie coś - https://newsblog.pl/jak-eksportowac-i-importowac-maszyny-wirtualne-w-vmware-workstation/ Niestety - w tych opcjach mam wyszarzoną - nie działająca opcję - export to OVF. - Jak ją exportować - by móc importować tą maszynę na innym systemie w Vmware Workstation?
 15. fTMP - to się włącza w biosie na płytach do ryzena - jeśli to mają. Zamiast modułu wpinanego do płyty.
×
×
 • Create New...

Important Information