Jump to content

mardab

 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

About mardab

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

144 profile views
 1. Skopiować wcześniej sobie pliki z pendriva bo wszystkie dane na nim zostaną utracone. uruchomić wiersz poleceń (cmd) wpisywać po kolei i zatwierdzać enterem: disk prat list disk select disk X ( w miejsce X wpisać numer odpowiadający waszemu pendrivowi - tylko się nie pomylić bo wywalicie sobie jakiś inny dysk :-) ) clean create partition primary active assign potem sformatować w formacie fat32 albo ntfs skopiować pliki z obrazu iso na pewndrive i gotowe, nie potrzeba żadnego programu.
 2. Trochę z innej beczki ale było już o tym w tym temacie à propos legalności systemów: https://www.oplacalny-software.pl/blog/co-to-jest-licencja-na-oprogramowanie-i-jakie-jej-typy-sa-dostepne/#bookmark3 Warto przeczytać i mieć świadomość.
 3. Dokładnie!!! Sprzedaż używanej licencji systemu Windows jest jak najbardziej legalna mimo że licencja Microsoftu na to nie zezwala. Po prostu licencja ta jest niezgodna z prawem unijnym i dla tego Microsoft nic nie robi z ludźmi handlującymi używanymi kluczami np. z komputerów poleasingowych. Także jeśli macie możliwość kupienia klucza który jest używany a nie kradziony to możecie śmiało kupować, jest to jak najbardziej legalne.
 4. To zainstaluj na pc wersję full a na laptopie lite i porównaj, zobacz czy wszystko działa, nie jest to przecież nie wiadomo ile roboty. Wersja home dla zwykłego użytkownika w zupełności wystarczy. W wersji full działa totalnie wszystko, w lite są jeszcze jakieś tam problemy, Sromotnik ma jeszcze to poprawić. Z resztą jak byś przeczytał temat od początku to byś wiedział już praktycznie wszystko.
 5. Każda jest najlepsza, zależy do czego używasz komputera i jak szybki masz komputer. Wersja lite to okrojona wersja Home oraz Pro, lepiej działa na słabszych komputerach ale dużo rzeczy jest z niej wywalone - przeczytaj dokładnie pierwszy wpis w tym temacie. Z resztą jak się nie za bardzo znasz na systemach to zainstaluj sobie wersję full, tam działa wszystko.
 6. Jeszcze pytanie o niektóre powyłączane rzeczy w wersji lite. Gdy wpisuję w menu start "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows", funkcja ta nie działa jak i wiele innych. Rozumiem że tak ma być?
 7. Po zastosowani się do instrukcji z punktu 3 z pierwszego posta tego tematu mapowanie dysku sieciowego działa poprawnie. W tym celu należy uruchomić aplikację powershell z uprawnieniami administratora i wkleić komendę: Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName SMB1Protocol i odpowiedzieć "Yes". Metoda ta działa w wersji full Pro z prawie ostatecznej wersji z soboty 18.01.2020, w wersji lite niestety ale nie udało mi się tego odpalić. Natomiast w wersji LITE nawet po włączeniu ustawień domyślnych optymalizatora wygląda to tak:
 8. Ja będę próbował w poniedziałek w pracy, jak mi się uda to dam znać.
 9. wersja systemu to Win JG10 x64 - 1909 (TEST I), na dwóch różnych komputerach, jeden wersja pro, drugi pro lite. Tak usługi były konfigurowane przez optymalizator. Dysk próbowałem zmapować oczywiście z różnymi odpowiedziami optymalizatora na temat udostępniania dysków/folderów itd. Musimy odpowiedzieć "tak" jeśli chcemy w ogóle zacząć próbować coś wyszukać w sieci. Może to jest kwestia nie najnowszej platformy sprzętowej? Jeden komputer to stacjonarka z i7-4770K na pokładzie, drugi to jeszcze starszy laptop też i7-3720QM. W poniedziałek postaram się zainstalować tą samą wers
 10. Udało się połączyć z dyskiem poprzez dokładne (z zachowaniem dużych i małych liter) wpisanie adresu folderu na dysku sieciowym. I w moim przypadku musi to być jakiś folder a nie cały dysk. Wpisanie adresu "\\MyBookLiveDuo\" albo "\\MYBOOKLIVEDUO\" kończy się niepowodzeniem. Dysk sieciowy jest niestety nadal niewidoczny w oknie wyskakującym po kliknięciu w przycisk "Przeglądaj" Jeśli tak to ma działać to dla mnie akurat nie jest to żaden problem. System jest zainstalowany w małym biurze w pracy i ja jestem "tym gościem od komputerów", i raczej większość osób nie por
 11. Nie działa mapowanie dysku sieciowego. Jak wchodzę w Mój komputer/sieć to jest on widoczny. Mozna także wejść do oprogramowania dysku poprzez wpisanie adresu IP dysku sieciowego w przeglądarce internetowej. Jednak gdy chcę dodać skrót do zawartości dysku poprzez naciśniecie na ikonę komputera prawym przyciskiem myszy i potem Mapuj Dysk sieciowy to go tam nie mogę znaleźć. próbowałem włączać udostępnianie wszystkich urządzeń sieciowych i plików i też nic to nie daje. Problem występuje zarówno w wersji podstawowej jak i lite tego systemu. (professional) W modyfikacji LTSB ora
×
×
 • Create New...

Important Information