Jump to content

bobek0507

 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

469 profile views
 1. Otóż chcę połączyć telefon z komputerem bez udziału żadnych innych urządzeń, nie żadne przesyłanie plików, ekranu itp. Chcę żeby urządzenia widziały się jak w sieci ad-hoc. Kochany M$ od win 8.1 (używam 10) usunął sieć ad-hoc z systemu na rzecz WiFi-Direct. Problemem jest niemożliwość nawiązania połączenia. PC nie potrafi odnaleźć telefonu (mimo że tel odnajduje PC w sekundę), a kiedy już mu się to uda, kończy się na wiecznym "Łączeniu", po akceptacji połączenia na tel. Próbując łączyć w drugą stronę (wybierając na tel żeby połączył się z komputerem), PC kompletnie ?tego nie zauważa?. Tel z innym tel łączy się bezproblemowo, przesyłanie ekranu na TV (z tel jak i z PC) działa prawidłowo. Radziłem sobie dzięki Hotspot Lite z M$ Store (jakoś wymuszał utworzenie hotspot'u bez połączenia z siecią), ale on też czasem się zeźli i nie uruchomi, a pomaga mu dopiero reinstall. Macie może pomysł na rozwiązanie tego? PS. Hosted Network nie obsługiwane przez mojego intela-ac 8260
 2. No dokładnie, WU będzie tylko paprał robotę wykonaną przez SROMo. @Qreck zawsze masz do dyspozycji WSUS
 3. TAK dla extreme (WU wypadnie całkowicie?) Nie dogodzisz każdemu, przywrócenie Defendera i PowerShella (o którym do teraz cisza) możliwe? -> szukam i widzę że są z tym problemy.
 4. Dobra tylko podstawowa kewstia: 1440 i 1080 to wysokości obrazu a nie jego szerokość, natomiast p -> obraz progresywny, i -> obraz interpolowany (przeplot) Ciebie może zainteresować kwestia proporcji (chyba screen ratio), gdzie Ty zapewne chcesz uzyskać proporcję 4:3 na ekranie 16:9 BTW. Mamy rozdzielczości np. 1920x1080 [16:9] (powszechnie przyjęte jako 1080p) i 2560x1080 [21:9] oraz np. 2560x1440 [16:9] i 3440x1440 [21:9]
 5. Jeżeli masz możliwość spróbuj spod jakiegoś live'a przez WinNTSetup, od baaardzo dawna windy stawiam tylko w ten sposób. Owszem, tego dzieła nie próbowałem (na te chwile za słabe łącze na użeranie się z mega), natomiast 1709 Lite\UL\Core bez najmniejszego zająknięcia. https://msfn.org/board/topic/149612-winntsetup-v40/ Edge ciąć, wątpię żeby ktokolwiek z zainteresowanych kastratami go używał. btw. próbowaliście WiFi Direct na jakiejkolwiek 10? Winda z Andkiem nie chcą się połączyć.
 6. @admiral754 W jaki sposób i skąd chcesz z tej wersji OS wyciągnąć wersję Core skoro "fizycznie" jej nie ma w obrazie, gdyż nie została "zaimplementowana", zgodnie z opisem autora. To nie jest jak w przypadku M$, że wszystko miałeś na każdym obrazie a jedynie plik definiował co możesz użyć - tej wersji tutaj najzwyczajniej nie ma. Jeżeli koniecznie chcesz wersję Core musisz zadowolić się tą z obrazu 2018. @kosma Jesteś pewien że to wina systemu? Może antyvir lub firewall blokuje nie pozwalając rozwinąć skrzydeł. Sprawdź też czy na pewno masz wszystkie wymagane przez gre pliki do odpalenia multi. Sam na żadnym z systemów Sromo nie zauważyłem żadnych problemów wynikających z winy systemu, których występowania, twórca nie potwierdziłby w temacie danego OS. Co do samego Stronghold Crusader w wersji HD - co-op po LAN'ie śmigał (PC z systemami JG8.1 Pro 2018 + JG10 Pro 2018 oba w wersjach L lub UL, nie pamiętam już)
 7. @shepard a pobrać i instalnąć próbowałeś?
 8. @alubie ta wersja nie jest robiona na obrazie N, więc powinno śmigać (aczkolwiek pewności nie mam, używam Lite) mam natomiast pytanie dot. WindowsUpdate, czy w wersji Lite/UltraLite (w Core WU wycięte więc pomijam) śmiga automatyczna instalacja sterowników? (mam "do-modzoną" wersję a nie sprawdziłem wcześniej)
 9. Bardzo prawdopodobne że chodzi mi o rozwiązanie które podał @czesioanonim, dzięki bardzo. Dam znać po sprawdzeniu (zapewne jutro).
 10. Owszem zapytać to jest rozwiązanie, tyle że przecież sami wiecie jak to jest, pytacie kogoś, w odpowiedzi słyszycie: obojętne/jakiekolwiek/bez różnicy, a później są pytania jak to zmienić (nie mówię już tylko o samej nazwie użytkownika) Żadne recovery ani gotowiec, dysk po zerowaniu, czysty obraz system bez żadnych modyfikacji. Jak pisałem, chcę aby osoba która mnie poprosiła o zrobienie, po wciśnięciu przycisku "power", zobaczyła coś co M$ nazwał "UserOOBE" i to jest właśnie tworzenie kont użytkowników itp,itd. Podobnie jest kiedy kupimy nowego lapka z systemem, wtedy tam już mamy zainstalowane wszystkie sterowniki, aplikacje (czytaj: syf) i kiedy uruchamiamy go po raz pierwszy, mamy właśnie taką "konfigurację/personalizację"
 11. Problem z tych ciekawych czy przydatnych rozwiązań, otóż np. Znajomy poprosił aby wyczyścić mu komputer, format, świeży system. Całe zagadnienie zaczyna się kiedy chcę aby system zawierał już sterowniki, offica itp.itd, tyle, że chcę aby to on (użytkownik docelowy) wpisał sobie swoją nazwę konta. Chodzi mi o zrobienie komputera podobnie do stanu w jakim np. dostajemy go kiedy kupimy go w sklepie. Fakt, mogę zrobić instalację nienadzorowaną czy chociażby zintegrować sterowniki do obrazu systemu (ale co wtedy z chociażby pakietem office), tyle że to gra nie warta świeczki, robić to dla jednego komputera... . Myślałem o wymuszeniu startu w trybie awaryjnym i zalogowaniem się na SuperAdministratora (nie wiem czy jest to w ogóle możliwe przed "pierwszym uruchomieniem systemu"). Próbowałem zrobić to za pomocą WinNTSetup ale z tego co zauważyłem to albo nie zainstalował mi driverków albo nie umiem ich "przygotować" dla tego narzędzia. Macie jakieś pomysły?
 12. Czy apka wyszukiwania dostępna pod skrótami Win+Q/Win+S (dostępna od win8) jest ściśle związana z MetroUI? Pytam ze względu jej braku na czystej instalacji wersji Lite; a działają na niej skróty jakieś "dziwne" wg mnie tzn. Win+A czy chociażby Win+G/H/J (nie pamiętam dokładnie który). Stąd pytania i wniosek: rozumiem że wyszukiwanie i skrót Win+Q/S został wycięty razem z MetroUI? @: tak samo wyszukiwanie w ustawieniach.
 13. @Ven0m w ustawieniach StartIsBack. Wgrywałem OS spod WinPE przez WinNTSetup i nie mam w ogóle StartIsBack'a i się z tego powodu cieszę Mam za to Pytanie, czy na którejkolwiek z wersji systemiku działają Wam skróty klawiszowe typu Win+Q / Win+S (podobno to samo) - bo nie jestem pewien czy to "zasługa" wycięcia, że dla mnie są one martwe, czy już zdążyłem napsuć Btw. Zdrowia i śmiechu
 14. @srom-otnik Mistrzu, prosimy nie znikaj więcej
 15. Stwierdziłem: zapytam, to tylko 2 szczegóły (głównie przycisk "w górę" obok ścieżki katalogu); więc możliwe, że uzyskam odpowiedź albo akceptuję jak jest. Zupełnie się z Tobą zgadzam: nie pasuje mi=nie biorę. Dziękuję Panowie.
×
×
 • Create New...

Important Information