Jump to content

fenir

 • Posts

  30
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

912 profile views
 1. Dziękuję Srom-otnik za włożoną pracę w ten system , proszę jednak o naprawę w miarę wolnego czasu 3 błędów, które znalazłem w tym systemie: 1. W Ustawieniach po kliknięciu na przycisk Sieć i Internet pojawia się taki błąd: System wykrył w tej aplikacji przekroczenie buforu opartego na stosie...... (poniżej grafika ilustrująca ten błąd). 2.Drugi błąd z tym samym samym komunikatem pojawia się po kliknięciu we właściwościach ikonki Komputer (prawo klik i wybieramy właściwości i wyskakuje błąd SystemSettings.exe 3. Trzeci błąd to puste okienko we właściwościach Ethernet ( panel sterowania- centrum sieci - Ethernet)
 2. Jak się czujesz na siłach to odblokuj bootloadera, następnie wczytaj recovery na przyklad TWRP i z jego poziomu zaistaluj LineageOS 16.0 dla xperi z. Jezeli nie wiesz jak to oddaj telefon do serwisu.
 3. Pobierz ten program i zrób optymalizację łącza i restart kompa, powinno się poprawić. SG TCP Optimizer
 4. Mi to wygląda na problem sprzętowy, radziłbym raczej opisać całą sytuacje z pctem na https://forum.pclab.pl w dziale procesory amd. Użytkownicy tego forum mają większe doświadczenie z różnymi konfiguracjami sprzętowymi. To może być problem z płytą, grafiką, prockiem lub zasilaczem, wątpię że z systemem, tam uzyskasz szybciej fachową pomoc.
 5. Też chętnie przygarnąłbym wersje extreme w wielkości katalogu windows po instalacji 5-6 GB,. Jedyne funkcjonalności które mnie interesują to żeby można było uruchomić przeglądarkę , zainstalować antywirusa nod32 i żeby został framework 4. Używam tylko programów typu portable zlokalizowanych na dysku d więc dla mnie windows może być "goły i wesoły".
 6. Dla gracza polecam monitor na matrycy Nano IPS firmy LG: 27GL850-B, i jest w Twoim budżecie: https://www.lg.com/pl/monitory/lg-27GL850-B
 7. fenir

  Optymalizacja SSD

  Do optymalazcji dysku sdd używam tylko oprogramowania producenta dysku, w moim przypadku Samsung Magician. W kazdym takim sofcie jest zakładka optymalizacja. Dodatkowo jak ktoś sie upiera to można zainstalować SSD Fresh 2019, ale to jest program płatny.
 8. W wersji core tego systemu nie można zainstalować .NET Framework 4.8, po restarcie komputera system wycofuje instalacje. Instalowałem o wiele mniejsze kastraty i instalacje frameworka przebiegały bezproplemowo a tu taki zonk. Kolego Sromotnik czekam na 1809 LTSB, bo ta wersja jest dla mnie nie do przjęcia, z powodu tego błędu.
 9. Windows 10 Enterprise 2016 LTSB x64 v5 lite (ivankehayov) Nowa wersja tego windowsa, jedyny minus ze autor zapomniał zintegrować sterownik nvm express, i nie działa z sdekami ze złączem m2. W komentarzu pod torrentem pisze że poprawi to w kolejnej wersji. System jest po angielsku , ale chodzi jak rakieta a zajmuje na dysku tylko parę giga.
 10. Przerabiam często zagraniczne mody 10 takie z plikiem esd <1,5gb, i przeróbka tyle mi zajmuje.:)
 11. A co za problem sobie przekonwertować esd>wim : WinReducer ES - Wim Converter 30 sekund roboty
 12. Mi to bardziej wygląda na jakiś konflikt sprzętowy, proponuje na samym początku na wyciągnięcie z płyty tych pamięci 2x8gb i zostaw tylko pamiątki 2x16gb. Trzeba po kolei metodą prób i błędów poszukać przyczynę.
 13. Czy ktoś testował tą najnowszą wersje tego systemu: Windows 10 Enterprise 2016 LTSB x64 v4 lite (ivankehayov) Z tego co widzę obraz się zmniejszył się z 845.69 MB do 784.25 MB, czyli autor znowu coś wyciął w najnowszej wersji. Edit: Sam sobie odpowiem, po instalacji nie wchodzi polski plik językowy, instalacja dochodzi do 90 paru procent i jest failed. Komu nie przeszkadza system po angielsku to polecam. Ja wole poczekać aż ktoś zrobi podobny tylko po polsku.
 14. Wszystkie te programy przyśpieszające działanie sdeków są nic nie warte tylko zafałszowują odczyty benchmarków. Wąskim gardłem współczesnych sdeków jest sata-3 (max 600 MB/s odczyt i zapis) i zeby odczuć przyrost mocy to trzeba zainwestować w dyski SSD PCI Express gdzie jest szybka magistrala pci expreess.
 15. fenir

  Blokowanie reklam

  Najlepszym rozwiązaniem jest router na linuxie (tomato), który sam blokuje reklamy, tak że nie trzeba instalować żadnych wtyczek w przeglądarkach. Na moim asusie rt-n18u z tomato mam zainstalowaną wtyczkę z tego forum http://www.linksysinfo.org/index.php?threads/script-clean-lean-and-mean-adblocking.68464/ + baze danych typu host: Działa to w ten sposób że router sam blokuje hosty reklamowe, a przeglądarka otrzymuje ogołoconą stronę z reklam. Minusem jest że trzeba posiadać minimum wiedzy na temat linuxa żeby zainstalować tą wtyczkę, oraz odpowiedni typ routera z tomato. Tak wygląda praca wtyczki na routerze:
×
×
 • Create New...

Important Information