Jump to content

Bananoffy1337

 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Reputation Activity

 1. Bananoffy1337 liked a post in a topic by Widzior in Windows 7 I 10 na jednym komputerze   
  Taaa już czuję tę legalność tych kluczy
 2. Bananoffy1337 liked a post in a topic by Widzior in niewykorzystana pamięć RAM 8GB   
  @mitpio, poprawiłeś mi humor, bo większych herezji niż twoje w tym temacie dawno nie czytałem, i jeszcze podskakujesz do wikiego, no jaja jakieś Autorowi tematu radzę szybko wyrzucić z głowy posty tego jegomościa.
 3. Bananoffy1337 liked a post in a topic by wiktorynek in Windows 7 Pro x64 ESU + sterowniki USB 3.0/3.1 I NVMe + wufuc - nowa wersja   
  Bez znaczenia. Windows ma wbudowane 100000 sterowników. Działają tylko wykryte przez sprzęt i zainstalowane. One nawet miejsca na dysku zajmują tyle co kot napłakał i to dosłownie.
 4. Bananoffy1337 liked a post in a topic by wiktorynek in Windows 7 Pro x64 ESU + sterowniki USB 3.0/3.1 I NVMe + wufuc - nowa wersja   
  Nie ma znaczenia. Jeśli zaktualizujesz sobie tamten obraz, to wyjdzie na to samo.
   
 5. Bananoffy1337 liked a post in a topic by Widzior in Windows 7 Pro x64 ESU + sterowniki USB 3.0/3.1 I NVMe + wufuc - nowa wersja   
  @Bananoffy1337, dokładnie o to samo go prosiłem, więc może przy następnej zabawie będzie o nas pamiętał i zostawi nam obraz tylko zaktualizowany + NET 4.8 przed dalszą obróbką. Mi się akurat nie pali. Ja nie chcę VC++ ani żadnych dodatkowych sterowników, bo sam sobie dodam w NTLite tylko te, których potrzebuję.
 6. MaciejB liked a post in a topic by Bananoffy1337 in Windows pod czysta wydajnosc do dobrego PCta   
  Jeśli nie przeszkadza Ci to, że nie będziesz miał Sklepu Windows, jak najbardziej instaluj - 1607 LTSB. Jeżeli jednak ten Sklep jest Ci potrzebny to najlepszym wyborem będzie właśnie wersja 1709.
  Późniejsze wydania - od 1803 w górę mają zmieniony QueryPerformanceFrequency na wartość 10MHz, co jest uciążliwe i rzeczywiście mogłeś odczuwać ten mouse feeling lepszy na 1709.
  Same opóźnienie systemu również jest wyższe, co przekłada się na wydajność. Dla przykładu na 1909, gdzie NT & Kernel System Driver potrafi osiągać duże skoki latency.
   
  Tutaj masz więcej info o tym zmienionym timerze - https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/queryperformancefrequency-returns-10mhz-on-windows/
   
  Z kolei na Windowsie 7 jest najmniejsze latency systemu, oraz lepsze wykresy częstotliwości myszki.
   
 7. Bananoffy1337 liked a post in a topic by wiktorynek in Kabel SATA   
  Rozumiem, że wątpliwości pojawiają się w tym miejscu:
  Generalnie tak. Różnica będzie minimalna w przypadku wpięcia do portu SATA III. Po prostu najszybszy HDD nie wykorzystuje w pełni standardu SATA II, a co dopiero SATA III.
  Minimalna różnica rzędu kilku MB/s może być widoczna z tytułu braku ograniczeń w górnym pułapie oraz drobnych udoskonaleń standardu. Natomiast dysk SATA II wpięty do portu SATA III może również uzyskać dodatkowe 1-3MB/s.
  Analogiczna sytuacja występuje w przypadku wpięcia pendrive USB 2.0 do portu USB 3.0 - uzyska dodatkowy 1MB/s względem wpięcia w port USB 2.0
  Powód ten sam jak wyżej.
   
  Nieco większa różnica wydajności jest w przypadku porównania dysków i kontrolerów SATA I a SATA II z powodu funkcji NCQ (do 20% wzrostu wydajności), która zintegrowana jest w kontrolerze SATA II i SATA III. Dodatkowo od SATA II mamy do dyspozycji funkcję Hot Plugging.
   
  Uzupełniając temat dla tych co dopiero zapoznają się z tajnikami SATA, kontrolerów i dysków, dodam, że szybkość dysków HDD uzależniona jest od wielu innych czynników.
  Oprócz kontrolera PATA (IDE), SATA w 3 standardach i SAS różnice mamy w:
  - prędkościach obrotowych talerzy: 4200rpm, 5400rpm, 5900rpm, 7200rpm, 10000rpm, 15000rpm - im większa prędkość obrotowa talerzy tym szybszy dysk
  - ilości pamięci podręcznej cache: 8MB, 16MB, 32MB, 64MB, 128MB - im więcej tym szybszy dysk
  - gęstości upakowania danych na talerzu - im gęściej tym szybszy dysk
   
  Uwaga: Dożyliśmy czasów, gdzie wraz z rozwojem techniki, zamiast oczekiwać dalszego przyspieszania dysków twardych, najnowsze konstrukcje oferują totalne spowolnienie. Wszystko przez technologię SMR:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  Producenci zrobią wszystko, aby obniżyć koszty. W ten sposób cofnęliśmy się w przypadku HDD z wydajności standardu SATA II do PATA (IDE) lub nawet mniej.
  Spektakularne przypadki w testach wskazywały na spadek zapisu do dramatycznej prędkości 25MB/s!!! A jeszcze niedawno dobijaliśmy do wartości 10x lepszych.
   
 8. Bananoffy1337 liked a post in a topic by wiktorynek in Windows 7 Pro x64 ESU + sterowniki USB 3.0/3.1 I NVMe + wufuc - nowa wersja   
  Wobec dziesiątek i setek powtarzających się tematów i postów o problemach z instalacją Win 7 na nowych sprzętach postanowiłem dać Wam gotowca - system + zbiór sterowników i porad.
  Od teraz wszelkie tematy z problemami z instalacją Win 7 na nowych sprzętach powinny być banowane, kasowane lub blokowane.
  Przedstawiam Wam w pełni zaktualizowany do 11.08.2020 obraz systemu Windows 7 Pro x64. Adresowany przede wszystkim dla posiadaczy nowych sprzętów, którzy chcą nadal korzystać z Win 7.
  Wersja standardowa:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Wersja na instalatorze z Win 10:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] hasło: winclub2020
  W nazwie zawarta suma kontrolna MD5 obrazu ISO.
   
  Reup starej wersji od @razor1995:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] System oprócz wszystkich aktualizacji posiada dodane:
  - aktualizacje ESU do sierpnia 2020
  - DX9.0c
  - biblioteki VC++ 2005-2019
  - NET 4.8
  - wufuc - obsługa nowych procesorów AMD i Intel
  - sterowniki USB 3.0/3.1 i NVMe - wszystkie jakie tylko istnieją i można zintegrować
  Wszystkie aktualizacje i dodatki są zainstalowane. Nic nie instaluje się z addonów, ani skryptów setupcomplete. Nic nie pobiera się z WU. System jest od razu gotowy do użycia.
  W systemie nie ma:
  - aktualizacji telemetrycznych (na obecną chwilę wyskoczy 9 szt. z WU w 3 kolejnych przebiegach - patrz screeny poniżej - po uruchomieniu MU, może wyskoczyć jeszcze jakaś telemetryczna)
  - pakietu językowego do NET 4.8 - całkowicie zbędny.
  - flash activex dla IE11 - jeśli ktoś używa, to  może sobie zainstalować
  - Silverlight - praktycznie zbędne w dzisiejszych czasach
  - Edge dla Win 7 - kto chce może pobrać i zainstalować:
  instalator msu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  instalator msi: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  Nie integrowałem Bypass v7 z dwóch powodów:
  - daję swobodę i wybór użytkownikowi z jakiej metody dalszej aktualizacji chce korzystać (Bypass v7 w dowolnej opcji lub skrypt W7ESUI + osobny bypass dla NET 4.x) - można nadal ręcznie pobierać i instalować dzięki KB4528069-lite
  - bypass dla NET 4.x może powodować problem z niektórymi instalatorami msiexec - w to miejsce zalecam korzystać z instalatora NET 4.x: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  Tu wszystko znajdziecie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  Powyższe nie oznacza, że system jest pozbawiony całkowicie telemetrii. To należy już do Was. Diagtrack oraz EOS Notify zintegrowane są w aktualizacjach zbiorczych - można wyłączyć, usunąć, zablokować.
  System jest czysty bez modyfikacji czy zmiany ustawień. Oczyszczony w stopniu podstawowym. Dodatkowo usunąłem przykładowe obrazy, muzykę, wideo oraz zbędne rzeczy z instalatora. Nie ma to żadnego wpływu na fabryczną funkcjonalność.
  System nie jest aktywowany. To należy do Was. Oryginalny klucz lub Loader by Daz (dla systemów zainstalowanych na MBR). Dla systemów zainstalowanych na GPT zostaje oryginalny klucz lub metoda KMS.
  Od razu uprzedzam, że nie ma problemu z wypaleniem powyższego obrazu wg schematu FAT32 (jeśli jest konieczny), ponieważ nie ma żadnego pliku o rozmiarze większym niż 4GB.
  Zdecydowanie zalecam instalację Win 7 w trybie biosu Legacy lub UEFI-CSM. UEFI + GPT to ostateczność.
   
  Jeśli już uda nam się zainstalować Win 7, to staniemy przed problemem ze znalezieniem i zainstalowaniem sterowników.
  Zanim zaczniecie zabawę, radzę zapoznać się z tym tematem (całym, ponieważ wszystko jest istotne i aktualizowane sukcesywnie):
   
  Poniżej podaję Wam gdzie znaleźć najważniejsze podstawowe sterowniki systemowe:
   
   
   
   
   
   
   
  Nieśmiertelny temat o tworzeniu bootowalnego pendrive, ponieważ ta prosta czynność kładzie wielu domorosłych "informatyków":
   
  Zbiory sterowników:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  Uwaga: Powyższe nie jest dla laików i niecierpliwych. Nie pisać z byle bzdurą albo, że coś nie działa. Z mojej strony wszystko działa i udostępniam Wam, co tylko możliwe, dostępne i pomocne.
  Nie będzie innej edycji niż obecna Pro x64. Nie przewiduję aktualizacji tematu czy zasobów, chyba, że nagle pojawi się coś istotnego z punktu widzenia Win 7.
  Nowe sterowniki do Win 7 już prawie nie wychodzą, a nawet jeśli, to jest to aktualizacja istniejących, więc obecne też zadziałają.
  System aktualizujemy z WU lub ręcznie. Pobieramy tylko co miesiąc aktualizację zbiorczą + ewentualnie aktualizację NET, a następnie po restarcie w drugim przebiegu najnowszy service stack (umożliwiający instalację aktualizacji zbiorczej w następnym miesiącu).
  Najbliższa aktualizacja będzie 08.09.2020 po godz. 19:00, a następnie w każdy drugi wtorek miesiąca. Jeśli przerwa w aktualizacji trwa dłużej niż miesiąc, wymagany jest najnowszy service stack lub z miesiąca poprzedzającego daną aktualizację. Należy się upewnić, że WU najpierw pobierze stosowny service stack lub zainstalować go ręcznie, ponieważ w przeciwnym razie, zainstalowana aktualizacja zbiorcza zostanie wycofana po restarcie.
   
  P.S. Jak ktoś chce sobie wykonać swój system, to polecam te tematy:
   
   
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  Nie mam nic przeciwko powielaniu mojego obrazu, sterowników czy naśladowaniu. Róbta co chceta.
   
  Jeśli pomimo wszystko ktoś ma z czymś problem, to proszę o rzeczowe i dokładne opisanie problemu w zrozumiałym języku (pisowni z interpunkcją), najlepiej podparte zrzutami ekranu lub zdjęciami oraz podanie nazwy i identyfikatora sprzętu danego urządzenia. Proszę mi wybaczyć, ale bez tego nie odpowiadam.
 9. Bananoffy1337 liked a post in a topic by wiktorynek in Windows Vista 2020   
  System dla masochistów i ostatnich Mohikanów.
  Vista kończyła do tej pory swój żywot 2 razy - oficjalnie w 2017 roku oraz w styczniu 2020, gdy skończyło się oficjalnie wsparcie dla Windows Server 2008. Nadal jednak wychodzą poprawki ESU, które można bez problemu zainstalować na poczciwej Viście.
  Udostępniam Wam kompletnie zaktualizowane obrazy Windows Vista do stycznia 2020 oraz pakiet dodatków. Obrazy zawierają wszystkie edycje, a więc dla systemów x86 będą to: Starter, Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate, a dla systemów x64: Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate.
  Obrazy Visty zawierają: IE9, DX11, NET 3.5, NET 4.6 oraz wszystkie aktualizacje. Są to czyste obrazy - nic nie jest usunięte, zmienione czy cokolwiek innego.
  Pakiety dodatków zawierają: MSE + definicje (chyba najlepszy wybór antywirusa w obecnej chwili biorąc pod uwagę że wybór jest już bardzo skromny), definicje tylko wbudowanego Defendera, poprawki ESU na marzec, flash ax dla IE9 + wpis rejestru aktywujący TLS 1.2
  hasło do wszystkich pakietów: winclub2020
  Vista x86:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Vista x64 (podzielona na 2 party):
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] W nazwach archiwów zawarta suma kontrolna MD5.
   
  Dodatki x86:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Dodatki x64:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Uwaga:
  1. Po ukończeniu procesu instalacji, wykonać restart systemu - dokończy instalację poprawek z trybu setup complete.
  2. Nie pobierać żadnych aktualizacji z WU i przestawić na "Nigdy nie sprawdzaj czy są aktualizacje" - nie można pobierać ponieważ WU wyszukuje aktualizacje dla Visty, a tam są zintegrowane aktualizacje dla Server 2008 i wiele od Visty zostało zastąpionych. Mechanizm WU nie działa dla aktualizacji Servera 2008 - trzeba pobierać i instalować ręcznie.
  Nie wyłączać usługi WU, ponieważ nie będzie pobierać aktualizacji Defendera lub MSE, chyba, że wyłączamy Defendera i używamy innego antywirusa.
  3. Możemy sobie aktualizować ten system pobierając w kolejnych miesiącach najnowszy service stack i aktualizację zbiorczą (jakości) lub aktualizację (tylko zabezpieczeń) + aktualizację dla IE9. Pobieramy ręcznie z MUC i instalujemy ręcznie, najpierw service stack, a potem aktualizacje. Wystarczą tylko najnowsze z danego miesiąca - zastępują starsze. Na obecną chwilę nie potrzeba żadnego Bypass, aby instalować aktualizacje ESU.
  Nowe aktualizacje można śledzić tutaj:
   
  lub bezpośrednio na stronie Microsoftu wpisując frazę: Windows Server 2008 2020 i ustawiając chronologicznie wg daty: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  Uwaga - są tam również aktualizacje dla Windows Server 2008 R2 - nie pomylić się!
 10. Bananoffy1337 liked a post in a topic by C9S in Myszka do grania ~150 zł   
  o tej słyszałem dobre opinie ale poczekaj co inni napiszą bo dawno się nie interesowałem tematem myszek może coś lepszego się znajdzie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 11. Bananoffy1337 liked a post in a topic by M4T in Nowe życie w stary sprzęt. Czyli kilka porad na poprawę pracy PC   
  Mała liczba fps, wysokie temperatury, głośna praca PC.
  Zanim pomyślisz o zmianie sprzętu przetestuj poniższe porady.

  1. Sprzęt:
  *MOBO-
  Czyszczenie z kurzu, Pod radiatorami chipsetu i mostka południowego (oczywiście jeśli takie występują) - zamiast termopada tam gdzie można pasta.
  Aktualizacja BIOS.
  Wyłączenie zbędnych urządzeń w biosie typu Porty COM, LPT, Modem, IEE1394, Finger Print itp.
  *CPU- 
  Wymiana pasty, wyczyszczenie chłodzenia z kurzu, jeśli możliwe to undervolting oraz OC.
  *GPU- 
  Wymiana pasty, oraz termopadów, wyczyszczenie chłodzenia z kurzu, jeśli możliwe to undervolting oraz OC. 
  Aktualizacja BIOS.
  *RAM- 
  Rozbudowa, dual/triple/quad channel, szybsze taktowanie, niższe opóźnienia (oczywiście w miarę możliwości sprzętowych).
  *DYSK- 
  Dysk ssd jako systemowy, (wyrzucenie z głowy fobii na temat ssd i instalacja gier na nim) prawidłowe podłączenie.
  *PSU- 
  Wyczyszczenie z kurzu.
  *MONITOR-
  Ustawienie optymalnej rozdzielczości, jasności.
   
  2. System:
  *REINSTALACJA- 
  Instalacja systemu do którego posiadamy klucz, ewentualnie innej wersji i aktywacja w innym zakresie.
  Przed instalacją warto upewnić się czy pod dany system są oficjalne sterowniki dla naszego sprzętu.
  *OPTYMALIZACJA-
  Dostosowanie systemu do własnych potrzeb (wyłączenie zbędnych usług, usunięcie zbędnych komponentów).
   
  3. Sterowniki:
  *REINSTALACJA- 
  Prawidłowa instalacja optymalnych sterowników lub jeśli są modowanych pod nasz sprzęt.
  *OPTYMALIZACJA- 
  W przypadku sterowników od kart graficznych odpowiednia konfiguracja spełniająca nasze wymogi.
   
  4. GRA:
  *OPTYMALIZACJA-
  Dostosowanie ustawień graficznych do możliwości naszego sprzętu tak by granie było przyjemnością, a nie katorgą.
 12. Bananoffy1337 liked a post in a topic by Widzior in Ile gb zajmuja sterowniki grafiki na dysku?   
  Tu jest kopia instalatora, którą można wywalić, a zajmuje ok.600MB - C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Installer2
 13. Bananoffy1337 liked a post in a topic by wiktorynek in Instalacja sterowników grafiki Intel i Nvidia w systemach Windows 10 LTSB i LTSC   
  Uwaga dla wszystkich korzystających z systemów LTSB i LTSC - systemy te nie mają Sklepu, a co za tym idzie od pewnego czasu powstał problem z instalacją sterowników grafiki od Intela i Nvidia, ponieważ obydwie korporacje zaczęły wydawać sterowniki DCH, które nie mają panelu sterowania. Panel sterowania pobierany jest ze Sklepu. Oprócz systemów LTSB i LTSC, problem będą mieli też użytkownicy modyfikowanych systemów z wyciętym lub wyłączonym Sklepem.
  Nvidia od wersji 441.66 swoich sterowników, wprowadziła sterowniki DCH: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  Po ich zainstalowaniu zniknie panel sterowania, który można pobrać ze Sklepu lub w ogóle nie będzie można zainstalować sterowników.
  Nie wiem dlaczego, ale Nvidia ukryła możliwość pobierania sterowników standardowych. Aby je pobrać trzeba przejść do wyszukiwania sterowników archiwalnych i beta i tam wybrać najnowsze sterowniki w wersji standardowej: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  Tu kłania się również problem sterowników DCH od Intela. W przypadku Intela trzeba zainstalować starsze sterowniki standardowe - tu ostatnie bez DCH: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   

   
  Prawdopodobnie producenci "umilili" życie swoim klientom i zgłaszane są problemy, że nie można zainstalować sterowników Standardowych na laptopach z kartami RTX2xxx w połączeniu z funkcją Optimus, czyli grafikami zintegrowanymi Intela.
  Prawdopodobnie producenci laptopów OEM wprowadzają jakąś blokadę:
  ""DCH" (Declarative, Componentized, Hardware Support Apps) odnosi sie do nowych, wstepnie instalowanych pakietów przez producentów OEM i wdrazajacych wzorzec Microsoft Universal Driver."
  W każdym razie zastosowano brzydki chwyt uniemożliwiający tym osobom korzystanie z systemów bez Sklepu.
   
  P.S. Dodatkowo karty RTX2xxx są obsługiwane przez Win 10 od wersji 1803 wzwyż. Analogicznie sterowniki DCH Nvidia działają na systemach Win 10 od 1803 wzwyż.
 14. Bananoffy1337 liked a post in a topic by Mr.T in Win 10 1809 LTSC x64 TEST   
  Win 10 1809 LTSC x64 TEST
   
  Witam 
  Jest to inaczej skonfigurowany i zoptymalizowany mój mod "Win 10 1809 LTSC x64 2020"
   
  Zastosowałem trochę trików i sztuczek mających na celu poprawić  prace systemu.
   
  Na sztywno StartIsBack i Explorer z Windows 7, ale głównie chodzi mi o stabilność systemu !
   
  Dlatego poszukuję chętnych do testów i wydania opinii.
   
   
  Chętni wiedzą na co się piszą
   
  więc zapraszam
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  
   
   
 15. Bananoffy1337 liked a post in a topic by Mr.T in Win 10 1809 LTSC x64 2k20   
  Win 10 1809 LTSC x64 2k20
   
   
   

   
   
   
  Mod "Win 10 1809 LTSC x64 2k20 zbudowany został na bazie "Windows 10 Enterprise 1809 PL" .
   
   
   
  Wyjaśniam: Tego systemu na innej podstawie nie będzie, udostępniam tylko to na czym ja pracuje, więc nie marudzić...
   
  że coś nie działa, jak odinstalować czy usunąć,
   
  system na moje potrzeby u mnie działa wszystko co mi potrzeba.
   
  Nieaktywowany
   
   
  Zero opisywania - jak nie zainstalujesz to się nie przekonasz.
   
  Zmiany względem oryginału:
   
  - Zintegrowane wszystkie poprawki
  - Uaktywniono pakiety DotNet. Framework
  - Dodano HashCheck
  - Dodano 7-zip,
  - Dodano nowe funkcje w panelu sterowania HD tune Pro, Gpu-Z. Cpu-Z, Rufus i Konta zawansowane
  - Dodano przydatne skróty pod PPM, 
  - Zintegrowane StartIsBack 
  - Usunięto Easy transfer
  - Usunięto telemetrie
   
  ========================================================================================================================
   
  - Pełne prawa administratora
  - Wyłączony podpis cyfrowy
  - Szybki start i zamykanie systemu
   
   
  ISO waży 2.99 Giga
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  
 16. Bananoffy1337 liked a post in a topic by Mr.T in Windows Embedded Standard 7 x64 PL   
  Windows Embedded Standard 7 x64 PL
   
   

   
   
   
  Informacja
   
  Podstawa obrazy IBW angielskie pobrane z MSDN i utworzona kompilacja (Application Compatibility) dodany język polski.
   
  Aktywacja we własnym zakresie.
   
   
   
  Zmiany względem oryginału:
   
   
  Usunięte:
   
  oczyszczony folder "backup" w WinSxS" oraz usunięte kopie aktualizacji, dzięki czemu obrazy są mniejsze
   
  komenda sfc /scannow nawet w oryginalnej wersji angielskiej powoduje błędy więc to bez znaczenia.
   
   
  Dodane:
   
  Pełen pakiet Dot NetFramework, łącznie z 4.8,  IE 11 pl
   
  Zintegrowane wszystkie poprawki na dzień wydania systemu
   
  oprócz definicji "Defendera" które są aktualizowane na bieżąco.
   
  Nazwy plików (archiwów które pobieracie) są tak opisane że np. ciag znaków po myślniku WCx8615012015-d68cf93e.zip to suma CRC pobranego archiwum
   
  która jest generowana razem z sumami kontrolnymi więc łatwo sprawdzić czy dobrze pobraliśmy plik.
   
   
   
  Do utworzenia boot pendrive polecam [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
   
   
   
  Download: ISO 2.7 giga
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  
 17. Bananoffy1337 liked a post in a topic by NiKKA.Labs in Windows 7 x64 [PL] SP1.IE11.FINAL-NiKKA]   
  NiKKA p r e s e n t s :    
                     
  Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.FINAL-NiKKA

  Win7 64bit: HOMEBASIC, HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE

  --------------------------------------------------------------------------------
  Opis systemu:
  Info: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  --------------------------------------------------------------------------------
  Info:
  Source: Win7SP1 ISO
  Type: System, x64 (64bit)
  Language: Polish, Polski, PL
  Volume: 1xDVD9, bootable ISO, bootable USB
  Create Date: 2020.01.17
  Release Date: 2020.01.20
  By: NiKKA

  Contents:
  - Nic nie wycinane
  - Zintegrowane latki wydane po SP1 do FINAL (2020.01)
  - Zintegrowany Internet Explorer 11
  - DirectX i KB_post-install instaluje setupcomplete.cmd
  - NET 4.8 - katalog EXTRAS albo instalacja na WU
  - Mozliwosc instalacji wersji Win7 64bit: HOMEBASIC,
    HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE
  - Mozna instalowac ze swoim oryginalnym kluczem

  Instruction:
  Rozmiar ISO: 5,26 GB
  SHA1 ISO: 2d8775c09628fff02f8c2bee713d9479e7f2353c
  Wypalić ISO na DVD (DVD9) albo montować w demonie albo VMware albo nagrać odpowiednio na pendrive (8GB minimum):
  Użyć programu: Rufus, lub innego, lub przygotować ręcznie USB:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  P.S. Nie wyciągać pendrive/DVD podczas instalacji aż do pełnego zainstalowania - uzyskania pulpitu roboczego.
  Brak ingerencji w ustawienia systemowe. Integrowane via Slipstream. Mastering via skrypty (DISM, IMAGEX, OSCDIMG).
   
  POBIERANIE:
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  
 18. Bananoffy1337 liked a post in a topic by Dziadek13 in Starting Windows - podczas instalacji Windows 7, oraz zablokowany BIOS.   
  Bananoffy1337
  Po 3 krotnym wpisaniu złego hasła w HP generuje sie nr xxxxxxxx. Jest program   unlock6.exe , który generuje hasło na podstawie tego nr.
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  Jak nić nie pomorze to zostaje ci to:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 19. Bananoffy1337 liked a post in a topic by Dziadek13 in Starting Windows - podczas instalacji Windows 7, oraz zablokowany BIOS.   
  Bananoffy1337
  Może poczytaj troche tu. 
   
 20. Bananoffy1337 liked a post in a topic by pjoter80 in Starting Windows - podczas instalacji Windows 7, oraz zablokowany BIOS.   
  Na hirensie 15 masz Master password generator
  BIOS (Acer, HP) 02173371 Fujitsu-Siemens 83232063
  Wygenerowało mi takie hasła wpisując twój kod błędu
  tu jest online [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 21. Bananoffy1337 liked a post in a topic by NiKKA.Labs in Windows 7 x64 [PL] [SP1.IE11.2019.11-NiKKA]   
  W7_64bit_PL_FINAL-NiKKA
  W7_32bit_PL_FINAL-NiKKA
  W7_64bit_EN_FINAL-NiKKA
  W7_32bit_EN_FINAL-NiKKA
   
  Please wait...
  Integracja jednego indexu to ~40min, a jest ich 6 w wersji 64bit i 7 w 32bit. (jak cos pójdzie nie tak, trzeba poprawić, to znowu kolejna godzina w plecy, więc cierpliwości)
   

 22. Bananoffy1337 liked a post in a topic by m4s in Twój komputer z systemem Windows 7 nie jest już objęty wsparciem - kompendium - EOS   
  Zacznijmy od początku:
  Link do  źródła:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  
  Ta data dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem, już od dłuższego czasu było o niej głośno w świecie IT.
   
  Cykl wydawniczy systemów Windows ma dość dobrze udokumentowane daty dotyczące wsparcia:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  
   
  Twój komputer z systemem Windows 7 nie jest już objęty wsparciem
   
  Co to oznacza dla zwykłego użytkownika? Pędź do sklepu kup nowszy sprzęt z Windows 10.
   
  Albo nie , poczekaj chwilę i zastanów się czy wymiana sytemu Windows 7 na Windows 10 na setkach milionów komputerów może zostać dokonana jednego dnia? Odpowiedź jest prosta - Nie.
   
  Dlatego firmy które wykupią możliwość dodatkowego wsparcia - będą dostawać aktualizacje dalej - maksymalnie 3 lata.
  Taki program nazywa się ESU - Extended Security Update
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  
  Są już narzędzia które pozwalają na instalację aktualizacji z ominięciem zabezpieczeń ESU.
   
  Przechodząc do meritum sprawy - End Off Support - dalej EOS to powiadomienie informujące użytkownika o zakończeniu wsparcia.
  Powiadomienie EOS jest zaszyte w aktualizacjach zbiorczych od grudnia 2019.
   
  Bardzo łatwo można się pozbyć tego powiadomienia, można to zrobić na dwa sposoby - ręcznie lub automatycznie.
   
  Metoda ręczna:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  
  Metoda automatyczna:
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  
   
  P.S. Temat sponsorowany przez skrypt UUAWU  (i jego autora) . W miarę możliwości temat będzie aktualizowany.
   
   
   
 23. Bananoffy1337 liked a post in a topic by wiktorynek in Najlepsze dyski SSD SATA (2,5' mSATA, M.2) MLC dla Kowalskiego   
  Uaktualniłem nieco temat w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] poście. Dodałem na siłę jeszcze kilka akceptowalnych dysków MLC - na wymarciu.
 24. Bananoffy1337 liked a post in a topic by Widzior in Wydajność sekcji zasilania większości płyt Ryzen AM4   
  Jeśli ktoś planuje kupić mocnego Ryzena i robić na nim ostre OC, to ta stronka będzie dla niego bardzo przydatna - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 25. Bananoffy1337 liked a post in a topic by wiktorynek in Tani SSD pod system? Potrzebna porada.   
  Sytuacja wygląda tak, że jeśli nie padnie kontroler w dysku SSD SLC i MLC, to nie jesteśmy w stanie go nigdy zajechać w domowych zastosowaniach, zwłaszcza pojemności 240GB+. W przypadku TLC osobiście uważam, że całkowicie bezpieczne są markowe konstrukcje 3D o dużej pojemności z dużym rozmiarem bufora.
  Teraz mała refleksja na temat QLC. Samsung produkuje np. model 860QVO w pojemnościach 1, 2, 4TB - sama wielkość powoduje, że żywotność jest wydłużona na tyle, że da się sensownie korzystać przez kilka lat. Do tego jak przystało na markowy dysk Samsunga, rozmiar bufora też będzie duży, choć producent się nie przyznaje ile oraz duża ilość pamięci podręcznej. Zwracam uwagę tylko na jeden szczegół z oficjalnej specyfikacji - po zajęciu całego bufora, czyli podczas zapisu dużych plików szybkość spada dramatycznie: "3)Sequential write performance measurements are based on Intelligent TurboWrite technology. Performances after Intelligent Turbowrite region are 80 MB/s (1TB), 160 MB/s (2/4TB).." I są to transfery maksymalne, czyli w pewnych sytuacjach poczciwy HDD będzie szybszy.
  Link do specyfikacji: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  Przypomnę, że mówimy tu o prawdopodobnie najlepszym dysku QLC jaki będzie kiedykolwiek na rynku.
  Co będzie z tanimi dyskami QLC o mniejszej pojemności, na gorszych pamięciach i z mniejszym buforem oraz mniejszą pamięcią podręczną? - odpowiedzcie sobie sami.
   
  P.S. Nawet nie chcę rozpatrywać co oferują i będą oferować pierwsze dyski SSD PLC.
  A tu tak dla kontrastu oficjalny spadek zapisu Samsunga 860 EVO po wyczerpaniu bufora: " 3)Sequential Write performance measurements are based on Intelligent TurboWrite technology. The sequential performance measurements after Intelligent TurboWrite region are 300MB/s (250/500GB), or 500MB/s (1TB)."
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  Rozmiar bufora Samsunga 860 EVO jest naprawdę imponujący: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  Mowa o prawdopodobnie najlepszym na świecie dysku TLC.
  Dlatego tak bardzo śmieszą mnie te testy benchmarkami tanich dysków TLC - to są transfery do bufora, a nie faktyczny zapis.
  Realny zapis 90% dysków TLC wynosi ok. 250MB/s lub mniej w przypadku najtańszych konstrukcji o małej pojemności.
   
  Uwaga: Wszystkie wady i ograniczenia dysków TLC, QLC i PLC posiadają również te dyski w standardzie NVMe. Również wystepuje drastyczny spadek wydajności zapisu po wyczerpaniu bufora. Zapis po wyczerpaniu bufora spada czasem nawet gorzej od MLC SATA: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  Samsung 970 EVO Plus to prawdopodobnie najlepszy na świecie TLC NVMe. Co będzie w przypadku tanich konstrukcji? Oby zapis nie był gorszy od HDD.
×
×
 • Create New...

Important Information