Skocz do zawartości

Milka

Użytkownik
 • Zawartość

  28
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Milka w dniu 10 Wrzesień 2016

Użytkownicy przyznają Milka punkty reputacji!

O Milka

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Milka

  Stare GG Modern UI

  Witam. Poszukuję aplikacji Stare GG Modern UI w formie pliku instalacyjnego, miałby ktoś? Przy okazji, jaka jest szansa instalacji tego na Windows 10? Domyślnie to było przeznaczone na 8. Niestety sklep Windows Store wie lepiej, że ta aplikacja nie będzie działać, dlatego chcę spróbować z bezpośrednią instalacją. Za pomoc dziękuje.
 2. Milka

  DOS & Win95 na jednym dysku - jak?

  Proszę bardzo, ale uprzedzam, że jest z tym trochę zabawy :
 3. Milka

  Windows 10 - problem z instalacja

  Problem w tym że niema jak. Sam pisał że ma tylko stacjonarke i lapka. Musiałby mieć stacje dokującą, lub chociaż obudowe dysku przenośnego na dysk hdd 3,5".
 4. Milka

  DOS & Win95 na jednym dysku - jak?

  Tylko Windows 95 oraz 95A mogą być w trybie dual boot z MS-DOS. Polecam poniższe lektury : oraz
 5. Milka

  Windows 10 - wysyłanie danych

  Polecam również poniższą lekture : http://www.ghacks.net/2015/08/14/comparison-of-windows-10-privacy-tools/
 6. Milka

  Windows 10 - problem z instalacja

  Wiesz co, najlepiej dla Ciebie będzie, jak nagrasz obraz ubuntu na płyte, i go z niej uruchomisz. Potem wyczyszczony pen wsadz do portu usb i wyświetli Ci się jak reszta dysków, a wtedy przekopiowanie plików to pestka.
 7. Milka

  Windows 10 - problem z instalacja

  Z poziomu windowsa zrób jakiś folder na penie, pod jakąś nazwą, najlepiej wklej do niego jakiś plik a potem uruchom ubuntu z pena i w nim znajdź ten plik, potem reszte plików kopiuj do tego folderu. Prościej się chyba nieda. Aha, bo pewnie za chwile bedzie pytanie "jak znaleść ten plik w ubuntu", to w ubuntu otwórz katalog domowy taki folder na pulpicie albo w docku, a w nim będzie taka ikona lupy do wyszukiwania plików.
 8. Milka

  Windows 10 - problem z instalacja

  Normalnie, uruchamiasz Ubuntu bez instalacji, a potem z tych dwóch partycji przekopiowujesz potrzebne pliki na pena, z którego uruchamiasz ubuntu. Nie pamiętam dokładnie do którego folderu bo większość jest załadowana do pamięci, ale bodajże stwórz folder w katalogu systemowym pod jakąś nazwą i tam skopiuj pliki. Ale możesz również zrobić folder na pendrivie pod jakąś nazwą, wklej tam jakiś plik żebyś potem mógł go odszukać i jak uruchomisz ubuntu to znajdź ten plik i do tego folderu kopiuj pliki.
 9. Milka

  Windows 10 - problem z instalacja

  sel disk x - gdzie x to liczba dysku o albo 1 create partition primary list part sel part x - gdzie x to numer partycji która została stworzona, uwaga pokaże również inne partycje format fs=ntfs quick exit Nie biorę odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku operacji, jeśli stracisz inne partycje lub je przez przypadek sformatujesz to twój problem.
 10. Milka

  Windows 10 - problem z instalacja

  Ubuntu można za darmo pobrać http://ubuntu.pl/pobierz/ to nic nie kosztuje, sam proces wypalenia to kwestia szybkości pena, robisz programem "Universal USB installer" lub nagrywasz obraz na dvd. Jeśli tych plików jest dużo, to mogą się nie zmieścić na pena i będzie potrzebny drugi dysk, albo dysk przenośny. Zastanawiam się, czy gdyby za pomocą diskparta, stworzyć partycje podstawową z tej partycji na której był system, bo rozumiem że teraz jest "miejsce nieprzydzielone", potem ją przeformatować na ntfs i czy by instalka ruszyła. Zależy co masz tam teraz porobione?
 11. Milka

  Windows 10 - problem z instalacja

  Wypal sobie na pena jakiegoś linuxa, ubuntu i uruchom bez instlacji. Ale z wiersza też można zrobić backup tylko to troche więcej zabawy.
 12. Milka

  Windows 10 - problem z instalacja

  Przecież pisze, podczas instalacji systemu. Bootujesz instalator systemu z płyty lub pendriva, jak się załaduje i wyskoczy okienko instalacyjne wtedy wywołujesz wiersz (shift + f10)
 13. Milka

  Windows 10 - problem z instalacja

  Polecenie "clean" lub "clean all" wyczyści cały dysk, wszystkie partycje znikną, także proponuję zrobić backup plików, a potem na nowo stworzyć partycje.
 14. Milka

  Windows 10 - problem z instalacja

  Podczas instalacji systemu użyj polecenia "clean" w diskparcie. Jeszcze przed rozpoczęciem instalacji (zainstaluj teraz), wywołaj wiersz poleceń (shift + f10) wpisz : "diskpart" następnie "sel disk x" gdzie x to liczba dysku zapewne 0 lub 1, dostaniesz komunikat że wybrany dysk to x, wtedy wpisz "clean" lub dla pewności "clean all" a dalej to już standardowo, zamknij wiersz i rozpocznij instalacje.
 15. Być może masz racje, co i tak nie daje 100% pewności, że oryginalny instalator wypalony na pena, bez podmiany kernela czy kextów będzie działać. Co do sprzętu intelowskiego to zgadzam się w 100%.
×

Powiadomienie o plikach cookie