Jump to content

dmageddon

Użytkownik
 • Content Count

  84
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

About dmageddon

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

697 profile views
 1. Mi w pracy ósemkę RAMu bez problemu wcina dowolna przeglądarka na chromium/blink a przy tym nie scrolluje stron tak płynnie jak np. Firefox.
 2. Może to wystąpiło po którejś aktualizacji sterownika... Tak jak wcześniej pisałem, zerknąłbym w dziennik zdarzeń. Zrobiłbym też tzw. boot trace - niestety w przypadku W7 nie podpowiem bo szczerze mówiąc nie robiłem na tym systemie, ale poprawnie zrobiony powinien pokazać dokładnie, co ile zajmuje podczas rozruchu - wcześniej podrzuciłem linki, które powinny pomóc. Nie wiem, czy sprawdziłeś też rady przedmówców.
 3. Nie powiedziałeś tak w ogóle, czy tak jest odkąd masz ten komputer, czy się zaczęło po jakimś czasie. Tego też wciąż nie wiemy. 10, 15 sekund? A może 3-5 sekund? Bo jeśli tak, to prawdopodobnie: Począwszy od uruchamiania się sterownika, a skończywszy na przełączaniu się monitora w inny tryb. Przywyknij
 4. Przeinstaluj/uaktualnij sterownik. Może Ci tak powoli łapie nową rozdzielczość? Ile to dokładnie sekund zajmuje? Sprawdź eventlogi Ew. sprawdź w trybie awaryjnym, tam też Ci zmieni rozdzielczość przed wyświetleniem ekranu logowania. edit: Może jeszcze takie coś pomoże w identyfikacji źródła przestoju: https://blogs.technet.microsoft.com/jeff_stokes/2012/09/17/how-to-collect-a-good-boot-trace-on-windows-7/ https://helgeklein.com/blog/2013/07/analyzing-a-slow-boot-with-windows-performance-recorder-analyzer/ Na W7 w sumie takich rzeczy nie robiłem (tylko na XP), więc daję to co na szybko znalazłem.
 5. Z tego co wiem, chipset X38/X48 nie obsłuży Xeona, więc pozostaje tylko P965/P35/P45.
 6. Chipset serii G, nieuleczalne. Możesz też szukać czegoś z P965 jeżeli Cię to zadowoli (ale kontroler AHCI będzie startował ok. 10 s). Sam mam Abita AB9 QuadGT, a więc staruszek z ogromnym przebiegiem (wiem, bo ma licznik godzin w BIOSie), ale działa na nim Xeon E5450 @ 4 GHz. Tylko pytanie, czy chcesz jeszcze wkładać kasę w ten sprzęt?
 7. Software Release 10.3.2.2826 OS Version 10.3.2.2876
 8. Dużo zależy od konkretnej apki. Jedne to tragedia, inne działają naprawdę spoko, ja jestem np. najbardziej zadowolony z płynności allegro i gmaps których używam najczęściej spośród androidowych apek, a najmniej - chyba z yanosika, niestety - bo to też bardzo przydatna apka. Aha, przypomniałem sobie jeszcze jedno... GTA III działa niczego sobie
 9. APK Pure, polecam tę stronkę do pobierania androidowych apek bez problematycznych kombinacji z Google Play czy Snap (do tego drugiego też miałem pecha) i bez konieczności zakładania kont. Użytkownik Q10 od dłuższego czasu Z tych które testowałem to u mnie działają bezproblemowo: Google Maps, Allegro, Tinder, Play24, Opera (ale bardziej jako ciekawostka, do codziennego użytku się nie nadaje), Yanosik (lepiej zainstalować z BB World, to też jest prosty port z Androida, ale działa lepiej niż apk), Xabber. A jako odbiornik YouTube'a to chyba najlepszy jest FastTube (z BB World), odtwarza nawet filmy niedostępne z poziomu mobilnej strony YT.
 10. @razor1995: Od około roku-półtora XP już raczej nie dają, przynajmniej na mojej uczelni. Mam wszystko od Windows 7 do Windows 10, razem z serwerami i embedded. W ogóle to, czy dostaniesz dostęp do Dreamsparka oczywiście zależy od danej uczelni i wydziału, a być może nawet zasady i licencje są różne. Ja, przynajmniej teoretycznie i o ile dobrze pamiętam, mogę instalować jeden system na 2 komputerach, a w dodatku różne klucze dostaję do różnych wersji językowych bo na DS są to różne produkty. W praktyce instalowałem swoje windowsy na więcej niż dwóch komputerach każdy (raz musiałem aktywować "ósemkę" telefonicznie, ale też przeszło). Obecnie u rodziców w domu na 2 kompach są polskie wersje, a na 2 swoich komputerach mam angielskie (w ogóle polecam używanie jakiegokolwiek oprogramowania po angielsku). Licencja jest na okres studiów - później może nie będzie problemu z kluczami i aktywacją, ale użytkowanie takiego oprogramowania nie będzie legalne. Ja dostałem takie pozycje: Windows 10 Education Windows 10 Multiple Editions Windows 10 Education N Windows 10 N Multiple Editions Windows 10 Multiple Editions Debug Checked Windows 10 IOT Core For Minnowboard Max Windows 10 IOT Core For Raspberry Pi 2 ARM Windows 10 N Multiple Editions Debug Checked No i sam nie wiem, co to jest to Education.
×
×
 • Create New...

Important Information