Jump to content

bicik4096

Użytkownik
 • Content Count

  22
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About bicik4096

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

154 profile views
 1. Być może narzędzie dla Visty wpisało klucz w "BIOS" tyle że to nie jest BIOS tylko może jakaś pamięć podręczna na płycie głównej w której siedzi klucz ? Tutaj jest art. który podpowiada że jest to możliwe - dodanie tablicy do bios SLIC. W Bios A16 chyba jest SLIC 2.1, więc chyba się uda. http://andrewjar.cba.pl/index.php?id=72
 2. Witam Czy istnieje możliwość aby uprościć sobie życie wg. poniższej procedury ? 1. Instaluję na Dell Optiplex 760 Windows 7 Home Premium x64 - wersja pudełkowa legalna z oryginalnego nośnika ( nie dla Dellów, tylko ogólnie dla dowolnego komputera ) 2. Po instalacji używam narzędzia, które wpisze klucz do BIOS-u, w/w Dell-a. 3. Każda nowa instalacja czystego Windows 7 HP SP1, będzie czytała klucz z bios oraz nie będzie wymagana aktywacja telefoniczna. Te punkty to lista moich "życzeń". Czy jest możliwe aby tak uczynić ? W przypadku pudełkowej oryginalnej Visty Business x64, działa. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Chciałbym skryptem np. bat, uruchomić automatyczne zainicjowanie klucza z naklejki licencyjnej dla w/w Windows 7, uruchomić narzędzie które wpisze ten klucz w bios, oraz zainicjować aktywację. Potrzebuję narzędzia czystego, aby system pozostał czysty, legalny / oryginalny, oraz aktywował się z klucza w BIOS - komputera Dell Optiplex 760. Komputer ma najnowszy BIOS A16.
 3. Witam Czy kupując Windows Vista Home Premium 64 Bit SP1 - oryginalny nośnik, czy jest szansa że na nośniku oprócz wersji Home Premium są pozostałe wersje np. Business ? Np. wskutek usunięcia pliku ei.cfg ? ( tak było z oryginalnym DVD W7 Home Premium - usunięcie ei.cfg dawało dostęp do innych ukrytych na oryginalnej płycie wersji systemów ). Jestem ciekawy czy podobnie może być z Vistą Home Premium 64 Bit Sp1 ?
 4. Z uwagi na to iż trafiły mi się używane komputery z licencjami na Windows Vista Business naturalnie chcę się czegoś o tym dość starym systemie dowiedzieć. Głosi legenda iż rzekomo na Windows Vista był lepszy dźwięk. Czy może ktoś wyjaśnić za sprawą czego dźwięk rzekomo był lepszy w tym systemie względem starszych systemów ? ( być może względem nowszych również kto tam wie ) Gdy zainstaluje Vistę chciałbym dodać ASIO i sterowniki do Sound Blaster Audigy 2 ZS, aby sobie tworzyć na tym starym sprzęcie muzykę. Zamierzam powyłączać zbędne usługi aby system chodził dobrze.
 5. Dziękuje za szczegółową odpowiedź. Przyznam że ucieszyło mnie że są te naklejki gdyż kupiłem te komputery za grosze. Wydaje mi się że obraz ISO Windows Vista Business pewnie też będzie można zmodyfikować. Czyli mając Vistę x64 mogę na tym zyskać, usuwając ( wyłączając zbędne usługi ). Czy w serwisie WinClub.pl są jakieś ISO modyfikacje które można przetestować ?
 6. Witam Kupiłem używane komputery Dell Optiplex w Allegro i zauważyłem po zakupieniu że na ich obudowie są naklejki z kluczami. Komputery wydają się być używane wcześniej w jakiejś firmie... Pisze na naklejkach z kluczami: Windows Vista Business OEMAct. Więc mam parę pytań: 1. Czy mogę na takim komputerze zainstalować Windows Vista, oraz użyć klucza z tej naklejki tegoż zakupionego komputera ? ( Na każdym jest taka naklejka ) 2. W Wikipedii pisze, że rzekomo jest możliwy DOWNGRADE z Windows Vista do systemu Windows XP. Czy zatem można zainstalować Windows Vista x64 i dokonać downgrade do Windows XPx64 ? 3. Czy posiadanie naklejek z kluczami do Windows Vista Business OEMAct na używanych komputerach - daje mi możliwość upgradu do jakiejkolwiek nowszej wersji Windows ? Posiadam oryginalną płytę Windows 7 Home Premium - dlatego spytałem w punkcie trzecim, czy mogę w takim wypadku dokonać upgrade z Windows Vista do Windows 7 HP. Chciałbym zrobić to wszystko legalnie. Jeśli nie ma dużego pola do popisu, odnoszę wrażenie że kupno nośnika DVD z Windows Vista Business pozwoli mi na instalację starego systemu oraz użycie tych kluczy z naklejek tych używanych komputerów. W sumie jest to jakieś wyjście. Jednak przyznam, że wolałbym mieć Windows 7 niż Vistę na tych komputerach.
 7. Witam Pobrałem ze strony M$: Windows 8.1 - obraz ISO --> ( MD5: D665D445FBCC451F79BDCAC07467A0B2 ) Szukając po sumie md5 w sieci, dowiedziałem się iż rzekomo mój pobrany świeży iso to: Windows 8.1 with update 3 RTM. Pytanie zatem, czy warto instalować tę wersję ? Czy z uwagi na Update 3 - mogę spodziewać się jakichś dodatkowych zmian ? ( updatki z telemetrią wszyte w iso itp ? ) Posiadam klucz do aktywacji oryginalnego systemu Windows 8.1x64 - i tak się zastanawiam czy poprzedni iso na stronie m$ czy właśnie nie jest tym co wyżej nowszym iso - mam wrażenie że te obrazy co jakiś czas się zmieniają. Że to nie jest to samo iso które pobrałem dawniej, choć przyznam że jeszcze nic nie instalowałem, po prostu tak mi się wydaje. Obecnie siedzę na W8.1x64 na innym kompie i przyznam że bez aktualizacji, wiele miesięcy chodzi ok. Chciałbym po instalacji powyższej wersji mieć również sprawny system na takim samym jak obecny komputer.
 8. Witam Uruchomiłem z ipxe, ładowanie iso z mikro_xp. Taki mikro xp startuje z iso, w którym jest zaszyty XP.wim. Ten mikro xp, na którym odpaliłem Gimagex - nie udaje mi się zrobić full capture do wim-a. Pisze że proces używa tego i tamtego i nie ma jak zrzucić ustawień mikro xp, na którym się samemu siedzi. Czy jest jakakolwiek możliwość, aby mieć otwarty ten mini xp, oraz zgrać sobie jego obraz do .wim ? Dobrze by było sobie poustawiać wszystko jak trzeba, bez skryptowania itp i po prostu zrzucić stan całości z rejestrem itp do .wim a potem znowu się zabootow-ać z tegoż nowego .wima ( XP.wim zaszyty w ISO ładowany za pomocą ipxe ) Wiem że są jakieś dodatki, ja potrzebuję aby to był akurat Gimagex. Lub coś z Open Source - jeśli coś takiego w ogóle istnieje. Proszę o podpowiedzi.
 9. Masz C ( os ) i D ( ProgramFiles ). Robisz Acronisem kopie C i D na serwerze X. Co jakiś czas przywracasz tylko C ( Acronisem ), bo D ( ProgramFiles ) - nie musisz z uwagi na ReadOnly
 10. To jest właśnie instalacja na SSD. Zwróć proszę uwagę, że niektórzy użytkownicy jak ja, mają trochę inne zapotrzebowanie, z uwagi na powyższe pojawia się takie kombinowanie. W ostatnim czasie instalowałem system po ISCSI - niby też można zapytać po co to komu ? Otóż zależy co kto robi, czym się interesuje. W przypadku wielu maszyn, przywracanie systemu potrwa znacznie krócej jeśli ProgramFiles nie będzie zszyte z partycją C.
 11. Witam W przeróżnych miejscach w sieci, można napotkać na X porad jak przenieść foldery ProgramFiles, ProgramData, Users itp, w inną lokalizację... Zazwyczaj, jest dodawana notka że Microsoft nie wspiera takich pomysłów, że przy aktualizowaniu systemu może pojawić się potem jakiś problem lub problemy. Czy ktoś z was zrealizował przeniesienie kompletnie ProgramFiles, ProgramData, Users lub pojedynczo takich folderów w inną lokalizację niż partycja C ? - bez szkody dla systemu i wszelkich kłopotów ? Potrzebuję wiedzieć, ponieważ chciałem kompletnie przenieść ProgramFiles, ProgramData, Users w inne lokalizacje, mając znacznie odchudzoną partycję C. Przenoszenie chcę zrealizować bez dodatkowych programów z sieci. Najchętniej z CMD ( regedit ) ============================================================================== Przetestowałem taką okoliczność jak poniżej, tyle że bez znacznego kombinowania. 1. Zainstalowałem W8.1x64 na C, z oryginalną lokalizacją dla ProgramFiles, ProgramData, Users 2. Nowe programy instalowałem np. w D:\ProgramFiles (x86, x64) 3. Gdy zakończyłem instalowanie wszystkiego co stanowi podstawę, partycję D, zamontowałem jako ReadOnly. 4. Przy każdym przywróceniu partycji z systemem na C ( Acronis-em ), bez przywracania partycji D, przywracanie trwało znacznie krócej, więc zamierzony cel został osiągnięty. Planuję dodatkowo zrobić tak: 1. Instalacja W8.1x64 na C, w rejestrze zanim instalacja się rozpocznie chcę zmienić odpowiednie wpisy, aby system od razu instalował ProgramFiles na partycji D ( powstaje zatem pytanie, czy da się to zrobić bez mlink itp ? ) 2. Chcę aby ProgramFiles (x86, x64 ) od początku instalacji, wylądowało na partycji D:\, ustawiając zaledwie odpowiednie ścieżki w rejestrze, bez mlink itp ( tutaj proszę o poradę, które wpisy należy zmienić ) 3. Celem jest chuda partycja C, ProgramFiles / ewentualnie również i ProgramData na partycji D:\, Users zrobie sobie w RAM dysku, już wcześniej testowałem, ma to swoje wady i swoje zalety, zależy jak sobie to zorganizujemy. Proszę o podpowiedzi, chciałbym wiedzieć zanim się sparzę czy warto się męczyć, czy ktoś z was uzyskał pełną stabilność realizując podobne zadania ?
 12. Zdania są podzielone. Różne rzeczy czytywałem na forach. Np. gdy dostawca kodu aktywacyjnego nie może tego zrobić, Kupujący ma program legalny załóżmy za ok. 18000zł którego nie może ani uruchomić, ani odsprzedać ani nic. Taka sytuacja jest równoznaczna z oszustwem, na niekorzyść Kupującego. Wtedy witaminka może być uzasadniona. Ja osobiście nie popieram witaminowania ( domyślam się że witaminka to .exe do aktywacji ), jednak nieraz jak przyszło aktywować produkt - musiałem czekać na klucz oraz byłem zmuszony posiadać internet. Mając licencję człowiek powinien mieć taki klucz, którym aktywuje program nawet bez internetu. Gdzieś mi się obiło o uszy, że chyba na USB są klucze produktu do niektórych produktów Autodesk-u. Trzeba by poszukać na ten temat informacji - dla mnie taki klucz na USB byłby jak znalazł. Szkoda że te aktywacje są takie uzależniające, powinien pojawić się taki system aktywacji który aktywował by całą gamę oprogramowania np. nie wiem, poprzez przypisanie się do e-maila czy jakoś tak. Gdyby z konta Autodesk, MAGIX itp firm generować klucze, które były by wysyłane na nasz e-mail, można by robić aktywacje dla samego siebie manualnie. Chyba w nowszych produktach Autodesk coś takiego jest. Co nie zmienia faktu że każda firma zrobi to inaczej. Cóż powiem, marzenia o aktywacji raz dwa trwają dalej.
 13. Pisząc "witaminki" masz na myśli jakieś .exe ?
 14. Sprawdziłem cenę tego Turbo Studio, pisze że rocznie prawie $2000. Nie wiem jak jest z licencją na pojedynczego user-a. Rozglądam się na alternativeto.net, niby coś tam jest do robienia tych portable, ciekawe czy jest coś godnego uwagi z Open Source... Ciekawe jak w ogóle działa taka wersja portable Max-a, czy jest szybka i co ważne ile zjada zasobów. Nie miałem okazji robić portable kiedykolwiek, więc pytam. Byłoby wyśmienicie mieć legalny soft, portable i bez dodatków w środku. Uwolnić się od tych aktywacji, co to lubią wywinąć numer. Podobno da się postawić serwer ( bodajże nazwa: FLEXnet License Server ) np. na innym kompie i aktywować produkty Autodesku w taki sposób. Ciekawe czy ktoś próbował. W sumie najlepsza opcja, ponieważ aplikacja 3d Studio Max pozostaje nietknięta, a aktywacyjny string przychodzi z zewnętrznego serwera. Gdyby serwer postawić u siebie w domu na innym kompie, zniknął by przymus stosowania różnych zabiegów z key-genami, czy robienie portable, czy beznadziejnej aktywacji Autodesku która działa bo ja wiem pięć razy online, a potem wysyłaj serial i czekaj jak na kod zwrotny. Denerwujące jak się kupiło program i jest się uwiązanym. Bywało że zmieniło mi się coś w chyba w MBR, i 3d studio znowu prosiło o aktywację - która co ważne jako ponowna nie chciała działać...
 15. Witam Gdzieś tam jakiś mądraliński zarzucił mi że nie umiem zrobić portable. Myślę, co mi tam napiszę, może jest jakaś mądra głowa która potrafi zrobić wersję portable Autodesk Max Design 2010 w górę... ? Z osiągnięć które można znaleźć w sieci od X-FORCE jest keygen do aktywacji w/w programu. Mając licencję na w/w produkty i inne, czasami sobie tak myślę jak fajnie byłoby mieć wersję portable tego softu. Skoro w sieci nie widzę wersji portable dla w/w produktu, to pewnie jej nie ma albo jest tyle że nie wpadła mi w ręce. Zawsze jest też to ale, co tam w tym portable siedzi. Inaczej wygląda komputer na legalu a inaczej z "keygen my friend". Czy jest jakiś program którym można spróbować zrobić 3d studio Max w wersji portable ?
×
×
 • Create New...

Important Information