Jump to content
WinClub

ValNar

Użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

About ValNar

 • Rank
  Użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolejne kompilacje WIndows 10 posiada coraz więcej usług uruchomionych w tle i związanych z pracą dysku twardego. Dla SSD nie ma to większego znaczenia, ale na HDD głowica musi skakać nieustająco próbując czytać zdefragmentowane dane do kilkunastu różnych usług, które znajdują się czasami w setkach miejsc... Żaden dysk HDD tego w dłuższej perspektywie nie wytrzyma - z jednej strony masz spadek wydajności spowodowany opóźnieniami, nagrzewaniem się samego dysku i wnętrza komputera (szczególnie laptopa) oraz kwestią czasu są tylko uszkodzenia mechaniczne talerzy, głowicy, łożyska... Możesz kupić nieduży dysk SSD, ale czy korzyść pracy na najnowszych kompilacjach jest tego warta? Nie mam pojęcia, bo nie próbowałem. Nie bez powodu Mr. T cały czas udostępniał moda z tej wersji W10. Mogą co prawda być problemy ze sterownikami, ale ja korzystam z zewnętrznych programów do aktualizacji. Przy czym, jak się ma starszy sprzęt to też nie ma co się oszukiwać, że sterowniki będą uaktualniane w nieskończoność. Ważne, aby były i działały sprawnie z aktualnie używaną wersja systemu operacyjnego.
 2. pogodę wykończ / psychikę zachowaj
 3. Dla HDD najlepsza jest 1607, a kolejno 1703. Od 1703 dostrzega się wzrost pracy dysku (szczególnie HDD). W 1709 (przy czystym systemie) spadek wydajności dysku wynosi ok. 20-25% względem 1607, a od 1803 nie nadaje się do użycia na dyskach HDD.
 4. Nie jest to przecież jedyny program tego typu - sprawdzałeś inne? Ja osobiście korzystam z IObit Driver Booster Professional na kilkunastu różnych komputerach od przeszło dekady i nie miałem nigdy problemu. Poniżej podaję link do wersji, z której korzystam oraz informacje dotyczące modyfikacji programu: 1. Połączona instalacja programu w jednym pakiecie dystrybucyjnym lub rozpakowanie wersji przenośnej (format PortableApps). 2. Nie wymaga rejestracji (patch). 3. Usunięto moduły reklamowe i adware oraz inne „śmieci”. 3. Wielojęzyczny interfejs. 4. Wybiera niestandardowy plik ustawień Config.ini (jeśli znajduje się obok instalatora). https://lrepacks.ru/repaki-sistemnyh-programm/161-iobit-driver-booster-professional-repack-amp-portable.html
 5. 1. Oczywiście, że mnie przybliży, bo przynajmniej będę wiedział, że coś zostało zrobione. Nie będę tylko wiedział co, ale po to istnieje możliwość zadania kolejnego pytania. 2. Nie posuwają mnie tylko twoje wypowiedzi, bo niczego w temacie nie wnoszą. 3. Gdzie w zadanym pytaniu widzisz cokolwiek co świadczyłoby o marudzeniu, a dokładniej rzecz biorąc narzekaniu, że że coś nie działa, jak odinstalować czy usunąć? AD REM, bo póki co tylko nabijasz sobie posty i co najwyżej czepiasz się innych... Doskonale to rozumiem, ale proste pytanie nie wymaga złożonej odpowiedzi, ale pozwala ustosunkować się do problemu i zastanowić się co dalej. Możecie to kontynuować, ale suma summarum tracicie swój i mój czas, bo jak nie znam odpowiedzi tak nie znam odpowiedzi, a skoro pytam to sprawdzić sam na tą chwilę nie umiem.
 6. Zadałem dokładnie takie samo pytanie, jak wielu innych na tym forum pod innymi modyfikacjami różnych autorów. 1. Możliwa odpowiedź: NIE / TAK / NIE PAMIĘTAM. 2. W zależność od pkt. 1 dalsze postępowanie: CO (CZYM) POLECACIE ZROBIĆ? / NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ? / JAK SAMEMU SPRAWDZIĆ? 3. Zadać precyzyjne pytanie dotyczących konkretnych usług może pokusić się osoba, która się na tym zna, a wówczas chyba nie zadawałby pytania...
 7. Oczekuję prostej odpowiedzi na proste pytanie, bo z założenia po to się pyta, aby odpowiedź uzyskać. Mechanizmy wewnątrz systemu to jedno, zewnętrzne programy to drugie, ale spora cześć autorów modyfikacji dodaje do systemu skrypty, które pewne ustawienia robią za użytkownika. Takowy skrypt posiadają modyfikacje JG, ale z poniższej wypowiedzi Mr.T wynika, że on też lub zazwyczaj tak czyni. W poprzedniej wersji nie pamiętał czy dodał może w tej już jest - stąd moje proste pytanie. Twoja odpowiedź za to niczego nie wnosi...
 8. Ponawiam pytanie - system został zoptymalizowany do pracy pod SSD?
 9. To zestaw kilku aktywatorów tego samego autora, który postanowił je wydawać zbiorczo (na stronie masz informację). Do ściągnięcia są dwie wersje - pierwsza rozbita na poszczególne części oraz ujednolicona (AIO). Zestaw składa się z następujących składowych: W10 Digital License Activation Script W10 LTSB 2015 Digital License Activation Script Online KMS Activation Script + added KMS38 activation, and possible $OEM$ folder combinations, etc A tutaj masz odpowiedz na pytanie - w zależności są obie możliwości: ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Activation Type Supported Product Activation Period ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Digital License - Windows 10 - Permanent KMS38 - Windows 10 / Server - Until the year 2038 Online KMS - Windows / Server / Office - Maximum for 180 Days, For lifetime Activation, Either create Auto Renewal task via Task Scheduler Or manually run the Activation script whenever activation is required. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * For more details, use the ReadMe. Ponadto istnieje tez możliwość wstępnej aktywacji systemu podczas instalacji: 1. Użyć opcji nr 6 ze skryptu i rozpakać folder '$OEM$' na pulpicie (w wersji rozbitej MAS_1.0\Extras\Preactivation\). 2. Skopiować folder '$OEM$' do folderu 'Sources' na nośniku instalacyjnym. 3. System automatycznie aktywuje się przy pierwszym połączeniu z Internetem.
 10. System został zoptymalizowany do pracy pod SSD? --- Co do aktywacji polecam: https://www.nsaneforums.com/topic/316668-microsoft-activation-scripts/
 11. Dzięki za informację. W Google szukałem, ale gdy nie ma pewności co się szuka to niekoniecznie wie się, który z wyszukanych wyników jest poprawny... Czasami nadmiar informacji jest gorszy od braku informacji.
 12. No to jeszcze raz. Co to jest ten cały "Unpack HotFix"? Doskonale wiem do czego służy ten Fix, a nawet, że usuwa z menu PPM, ale kompletnie nie wiem do czego służy to co usuwa.
 13. umiem ;D akurat to zrozumiałem - pytałem o coś innego - mój błąd może nieprecyzyjnie sformowałem - co właściwie jest usuwane.
 14. Informuję, że czytać umiem, co więcej przeczytałem, nie marudzę, ale zwyczajnie z ciekawości pytam co to właściwie jest?
 15. Na czym dokładnie polega ten problem i czy występuje zawsze czy tylko w określonych sytuacjach?
×
×
 • Create New...

Important Information