Jump to content
WinClub

IntMD

Użytkownik
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

 1. Z tego co pamiętam jest nieoficjalna paczka pakietów MUI do nieoficjalnego Service Pack 4 (pomimo docelowego zastosowania powinien działać także dla instalacji bez uSP4) zawierająca jak dotąd wszystkie dostępne pakiety MUI dla XP-ka, w tym do MCE. https://ryanvm.net/forum/viewtopic.php?f=5&t=10321&p=145117#p145117 - opis (zakodowany link w poście już jest wygasły) https://ryanvm.net/forum/viewtopic.php?f=5&t=10321&p=157460#p157460 - mirror
 2. Niby trochę necroposting, ale w tym momencie wygląda na to, że jest kolejne wyjście na integrację offline aktualizacji ESU za pomocą uproszczonej paczki bazowanej na testowej aktualizacji ESU KB4528069. Pozwala także na instalację wszystkich aktualizacji ESU na ten miesiąc (w tym update do stosu obsługi KB4537829, co przez to psuje w tym momencie działanie bypassa). Nie wiadomo, czy metoda ta przetrwa kolejną falę aktualizacji w marcu, ale nie należy w tym momencie się o tym martwić. https://forums.mydigitallife.net/threads/bypass-windows-7-extended-security-updates-eligibility.80606/page-72#post-1578390 A tutaj wyjaśnienie, jak to działa (z prawdopodobnej pomyłki ze strony MS) https://forums.mydigitallife.net/threads/bypass-windows-7-extended-security-updates-eligibility.80606/page-72#post-1578399
 3. Albo New Moon 27 (nieoficjalny fork Pale Moon 27, albo Firefox 45 ESR z łatkami z TenFourFox Gdyby te przeglądarki jeszcze dalej muliły, UOC patch mógłby w tym pomóc. Wygoogluj 'site:msfn.org "UOC Patch"' Zapomnij o Chrome ani o przeglądarkach bazowanych na Chromium - za nic nie znajdziesz czegoś opartego na Chromium, wciąż wspierającego Vistę oraz niebędącym chińskim szrotem. Z tym bym akurat polemizował Co prawda Pale Moon oficjalnie nie wspiera XP oraz Vistę, ale np. najnowsze wydanie MyPal jest synchronizowane do stabilnych wydań (w tym momencie 28.8.2), a w przypadku NM28XP roytama - do wydań pre-release (28.9.0a1). Nie jest to żadna przeglądarka mainstreamowa, ale liczy się. :>
 4. Poza pierdyliardami przeglądarek z Chin (które mogą coś namieszać), raczej nie. A tak ogólnie to pomijająć przeglądarki bazujące na chromium, zerknij na ten wątek w MSFN: https://msfn.org/board/topic/180462-my-browser-builds-part-2/ Podaj tylko specyfikacje tego ziemniaka aby ustalić, która z przeglądarek najbardziej by pasowała.
 5. Obawiam się, że nie znajdziesz tej poprawki w języku polskim (przeszukując np. w Napalm FTP Indexer jedynie co możesz znaleźć to tylko wersję angielską i rosyjską). Jeżeli ci zależy na tej łatce wraz ze spolszczeniem, musiałbyś zainstalować angielską wersję XP oraz doinstalować polski pakiet lokalizacyjny (MUI), a potem zainstalować angielską wersję tej łatki. (z tego co pamiętam harkaz, twórca nieoficjalnego Service Pack 4, wydał rozbudowany pakiet MUI zawierający wszystkie dostępne pakiety MUI na XP, ale niestety link do pobierania pakietu spadł z rowerka. Niemniej jednak podam link do tego postu w razie czego, gdyby był zedytowany z uwzględnieniem nowego linka: https://ryanvm.net/forum/viewtopic.php?f=5&t=10321&p=145117#p145117)
 6. Tyle, że wadą tych aktualizacji ESU jest to, że nie da się ich zintegrować do obrazu systemu (tylko instalacja na "żywym" systemie). Sądzę, że albo trzeba dać te aktualizacje (wraz z tym bypasserem) na osobną paczkę, żeby użytkownik je zainstalował po instalacji systemu, albo obejść to, wgrywająć aktualizacje z POSReady 7, którego wsparcie kończy się w październiku 2021 r. (z tego co pamiętam pliki manifest w aktualizacji sugerują, że da się ich zainstalować na każdej edycji Win7). Oczywiście wszystko może się zmienić, kiedy nastanie kres oficjalnych aktualizacji Win7 (a dokładnie w pierwszym Patch Tuesday bez oficjalnych aktualizacji Windows 7 - luty 2020). Miejmy nadzieję, że nie na gorsze.
 7. A tak propos tych "płatnych?" aktualizacji - coś czuję, że będzie ciekawie z nimi: Bypass Windows 7 Extended Security Updates Eligibility - MyDigitalLife (w sumie oficjalny thread dot. omijania tejże weryfikacji)
 8. W linku co ja podałem są dwa fixy dot. tego problemu. Polecam ten pierwszy, gdyż likwiduje ten problem w samym jego rdzeniu (polecam przeczytać post UCyborga z MSFN, co zrobił ten fix).
 9. Przeczytaj to: https://msfn.org/board/topic/179464-old-games-failing-to-launch-and-how-to-fix-it/ (po angielsku, ale mogę przełożyć na język polski jeśli będzie taka wola). Podsumowując problem: Microsoft ostatnio (bodajże w czerwcu tego roku) zdjął domenę związaną z Eksploratorem gier (domena ta była wykorzystana przez ten eksplorator w celu pobierania metadanych dot. gier, nawet jeśli opcje zbierania metadanych są wyłączone). Przed uruchomieniem starej gry, system wywołuje proces rundll32 (wraz z plikiem dll gameux.dll) w celu połączenia pod tę domenę, a gdyż ta domena jest zdjęta, cały czas będzie w pętli połączenia. Z tego powodu gra się nie załaduje, a proces rundll32 z powodu tej pętli obciąża ten procesor.
 10. https://support.microsoft.com/help/4032236 - najnowsza (jak dotąd) wersja czcionki Segoe UI Emoji. Gdyż siódemka nie wspiera kolorowych czcionek, emotki te ukażą się tylko jako czarno-białe (MacType z tego co pamiętam ma obsługę kolorowych czcionek, a także wspiera ten system) Polecam zainstalować tego fonta manualnie (normalnie tylko jeśli Office 2016 jest zainstalowany, jeśli się nie mylę) - plik instalacyjny oraz znajdujący się wewnątrz seguiemj-x-none.msp (ten plik właśnie zawiera ten font - seguiemj.ttf) wypakować za pomocą 7-ZIP (Otwórz archiwum (CAB) --> Wypakuj).
×
×
 • Create New...

Important Information