Jump to content
WinClub

IntMD

Nowicjusz
 • Content Count

  5
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

 1. Tyle, że wadą tych aktualizacji ESU jest to, że nie da się ich zintegrować do obrazu systemu (tylko instalacja na "żywym" systemie). Sądzę, że albo trzeba dać te aktualizacje (wraz z tym bypasserem) na osobną paczkę, żeby użytkownik je zainstalował po instalacji systemu, albo obejść to, wgrywająć aktualizacje z POSReady 7, którego wsparcie kończy się w październiku 2021 r. (z tego co pamiętam pliki manifest w aktualizacji sugerują, że da się ich zainstalować na każdej edycji Win7). Oczywiście wszystko może się zmienić, kiedy nastanie kres oficjalnych aktualizacji Win7 (a dokładnie w pierwszym Patch Tuesday bez oficjalnych aktualizacji Windows 7 - luty 2020). Miejmy nadzieję, że nie na gorsze.
 2. A tak propos tych "płatnych?" aktualizacji - coś czuję, że będzie ciekawie z nimi: Bypass Windows 7 Extended Security Updates Eligibility - MyDigitalLife (w sumie oficjalny thread dot. omijania tejże weryfikacji)
 3. W linku co ja podałem są dwa fixy dot. tego problemu. Polecam ten pierwszy, gdyż likwiduje ten problem w samym jego rdzeniu (polecam przeczytać post UCyborga z MSFN, co zrobił ten fix).
 4. Przeczytaj to: https://msfn.org/board/topic/179464-old-games-failing-to-launch-and-how-to-fix-it/ (po angielsku, ale mogę przełożyć na język polski jeśli będzie taka wola). Podsumowując problem: Microsoft ostatnio (bodajże w czerwcu tego roku) zdjął domenę związaną z Eksploratorem gier (domena ta była wykorzystana przez ten eksplorator w celu pobierania metadanych dot. gier, nawet jeśli opcje zbierania metadanych są wyłączone). Przed uruchomieniem starej gry, system wywołuje proces rundll32 (wraz z plikiem dll gameux.dll) w celu połączenia pod tę domenę, a gdyż ta domena jest zdjęta, cały czas będzie w pętli połączenia. Z tego powodu gra się nie załaduje, a proces rundll32 z powodu tej pętli obciąża ten procesor.
 5. https://support.microsoft.com/help/4032236 - najnowsza (jak dotąd) wersja czcionki Segoe UI Emoji. Gdyż siódemka nie wspiera kolorowych czcionek, emotki te ukażą się tylko jako czarno-białe (MacType z tego co pamiętam ma obsługę kolorowych czcionek, a także wspiera ten system) Polecam zainstalować tego fonta manualnie (normalnie tylko jeśli Office 2016 jest zainstalowany, jeśli się nie mylę) - plik instalacyjny oraz znajdujący się wewnątrz seguiemj-x-none.msp (ten plik właśnie zawiera ten font - seguiemj.ttf) wypakować za pomocą 7-ZIP (Otwórz archiwum (CAB) --> Wypakuj).
×
×
 • Create New...

Important Information