Jump to content
WinClub

ogotaj

Nowicjusz
 • Content Count

  8
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About ogotaj

 • Rank
  Nowicjusz

Recent Profile Visitors

137 profile views
 1. Zrobiłem pena przy pomocy DellOsRecovery wybierając własny obraz systemu Win 8.1. Instalacja się udała. Klucz/system musiał być aktywowany telefonicznie. Sterowniki wzięte trochę z DRP.su /dla bezpieczeństwa ściągam zipy, sprawdzam i dopiero później instaluję/ , trochę z Intela, trochę z Della. Jakoś się dało wszystko zainstalować. Aktualizacje ściagnąłem WSUS i nim się daje zainstalować.
 2. Na sam koniec WinReducer pyta się o kompatybilność z Bios, UEFI, Bios+UEFI .... która jest właściwa dla UEFI?
 3. Dell nie oferuje do tego modelu nic poza Win10. Już ten temat przerabiałem. Preinstalowany jest Windows 10 Pro
 4. Zainstalowałem wersję Win 8.1 zrobioną przez MrT. Sterowniki znalazłem, trzeba było trochę pokombinować ale działa. Aktualizacje WindowsUpdate niestety nie chcą się uruchamiać, nawet wufuc nie pomógł. System chodzi jednak o wiele lepiej niż Win10 i nie wiem czy to tylko dzięki dokonaniu odchudzenia przez MrT czy po prostu Win 8.1 sam w sobie jest lżejszy i lepszy. Niestety nie jest różowo z aktywacją, bo nie chce aktywować na legalnym kluczu Win 8.1. Jest komunikat, że klucz nie działa i z rozpoznania wynika, że jest to konflikt z kluczem Win10 zaszytym w oprogramowaniu ukladowym Della. Nie ma opcji aktywacji telefonicznej, po prostu "klucz nie działa" i tyle. KMS-em daje się aktywować ale nie po to mam legalny system, żeby rzeźbić aktywatorami. Poza tym KMS nie podoba się antywirusowi.
 5. Da się ot tak, po prostu czy trzeba czarować przy instalacji i wgrywać jakieś łatki typu "wufuc by zeffy" ?
 6. Szkoda. Dzięki za odpowiedzi.
 7. Dzięki za odzew model to: dell-vostro-5568-i5-7200u-8gb-256 SSD m2 -Windows10pro-fullHd - grafika Intel zintegrowana # Po wpisaniu ServiceTag RecoveryTool pobiera i tworzy nośnik z Windows10 Pro. Nic więcej do wyboru nie ma.
 8. Ponieważ tytuł tematu pasuje do mojego pytania podczepię się pod niego. Mam Dell Vostro z fabrycznie zainstalowanym Win10Pro i rozmyślam nad downgrade do 8.1 Pro. Tak żeby pozostać legalnym użytkownikiem Na stronie https://www.dell.com/support/article/pl/pl/pldhs1/sln294589/zrozumienie-zarówno-praw-do-zmiany-na-starszą-wersję-systemu-microsoft-windows-jak-i-ich-obniżenia-w-systemach-windows-8-8-1-i-10?lang=pl#What jest szczegółowo ale zawile rozpisane, że niby teoretycznie można. Ale czy na pewno? Gdzieś tam wyczytałem, że owszem można zrobić downgrade na tym komputerze ale ... po zakupieniu Win 8.1 Pro Czy ktoś przez to przechodził, bo nie chciałbym wylądować z ręką w nocniku.
 9. Dzięki. Ten link z githuba nie działa ale po linkach z tematu znalazłem coś takiego i póki co gra jak trzeba https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=fileinfo&id=3555&lang=en
 10. Witam :-) Mam problem z dźwiękiem po zainstalowaniu aktualizacji Win10 do wersji 1809 / 17763.379 Po przełączeniu użytkownika nie słychać dźwięku. Sterowniki i wszystkie ustawienia są jak trzeba ale cisza głucha panuje. Głośniki, słuchawki, bluetooth - nic nie gra Potrzeba restartu, żeby odmuliło dźwięk ale po zalogowaniu się na inne konto znów cisza. Sterowniki dźwięku są najnowsze, ściągnięte prosto ze strony Della. Próbowałem też sterowników wynalezionych przez DriverBooster'a ale bez efektu. Instalacja była robiona z obrazu ściągniętego przez MediaCreationTool /Windows 10 October 2018/ sunięto poprzednią wersję Windows ale bez formatu, czyli utworzyło katalog Windows.old. Katalog ten już usunąłem i nie przywrócę poprzedniego systemu. Teraz ściągnąłem tę kompilację i zastanawiam się czy cokolwiek pomoże. _____________________ Laptop: Dell Vostro 5568
×
×
 • Create New...

Important Information