Jump to content

albatros88

 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

 1. Zainstalowałem na netbooku z pendrive. System się zainstalował, zresetował, ale nie było okienka z pytaniem o dysk SSD. Teraz nie wiem czy spróbować jeszcze raz czy działać dalej, bo laptop chodzi świetnie i może ręcznie poustawiać jakieś opcje odciążające dysk SSD.
 2. Sprawdziłem przed chwilą u siebie na eee 1215b i HDMI działa bez problemów. Problem musi tkwić albo w kablu albo w sterownikach.
 3. Odnosząc się do tej kwestii chciałbym się zapytać Was czy RAM-disk korzysta z niewidocznej pamięci automatycznie czy trzeba to jakoś odpowiednio konfigurować? Mam netbooka z 4GB RAM, system widzi niecałe 3GB. Macie jakiś preferowany program? Widzę, że jest duży wybór i nie wiem na co się zdecydować, a VSuit w wersji free nie obsługuje Win7.
 4. Super! Wielkie dzięki, pomogło. Wszystko teraz śmiga.
 5. Mam pytanie, które pośrednio dotyczy tej modyfikacji. Mam netbooka z 2011 roku, na którym standardowy W10 zamula, a wersja Sromotnika chodzi jak żyleta. Niestety mam problem z instalacją driverów graficznych. Na lapku jest stare APU AMD E-Series (E-450) i niestety jak podaje strona AMD: "graphics driver for the following APUs is only available from Microsoft® via Windows Update" Niestety w W10 nie mamy już kontroli nad tym co ma się ściągać i w pierwszej kolejności pobiera mi aktualizację 1803, która z powrotem zamula system Sromotnika. Pytanie moje jest takie czy istnieje coś na wzór WSUS Offline Update, który umożliwiałby pobranie wybranych sterowników sprzętowych?
 6. Instalują się wam prawidłowo drukarki? Mi niby tak, ale... nie ma mam jej na liście, w efekcie nie mogę przejść do ustawień drukarki i ustawić preferencji drukowania np. drukowanie jednostronnego, muszę za każdym razem zmieniać właściwości przy drukowaniu dokumentów. Na screenie widać, że drukarka Konica Minolta jest zainstalowana, ale w panelu sterowania nie mam jej w ogóle na liście.
 7. I to wyłącza permanentnie? Nie będzie tak jak na innych modach, że po jakimś czasie WU sam się włączy bez pytania. Jeśli tak to świetnie, nie wiedziałem o tym.
 8. Korzystam już prawie miesiąc z Win JG 10 pro (core) i to kilka moich spostrzeżeń: 1. System chodzi fantastycznie, wreszcie brak uciążliwych update'ów w kółko, bardzo przydatne opcje i narzędzia, super sprawa! 2. Wszystkie programy potrzebne mi do pracy instalują się i działają bez problemów: AutoCad, Draftsight, Photoshop, Adobe Acrobat, Word czy programy do zabawy z multimediami: Cool Edit Pro, Camtasia Studio i inne. 3. Gry... tutaj występuje problem z instalacją visual c ++ 2005 redistributable, ale ktoś już podobał rozwiązanie ( https://www.sereby.org/site/downloads/All in One Runtimes ). Ja miałem problem przy instalacji Titan Questa z GOG, natomiast rozwiązałem go przypadkiem instalując Pillars of Eternity na Steamie, tam pakiet c++ zainstalował się poprawnie, dzięki czemu Titan Quest się odpalił. Myślę, że warto dać linka BodziuRat'a na pierwszej stronie lub FAQ czy coś. Poza tym gry śmigają na wszystkich platformach Steam, Origin, Uplay itd. do tego dochodzi ten tryb gier. Elegancko! 4. Brak Internet Explorera albo Edge powoduje, że nie mogę oglądać Netflixa w FullHD. Przeszedłbym na wersję Ultra Lite, ale wtedy wróci problem tych nieszczęsnych aktualizacji. Szkoda...
 9. Witam, używam twoich systemów od ok. 2012 roku, więc w końcu się wpiszę i podziękuję za dobrą robotę. Ostatnie 1,5 roku musiałem przejść jednak na W10 niejako z konieczności, dlatego korzystałem z innych modów, ale z każdym razem pojawiał się podobny problem. System sam się aktualizował (w sensie duża aktualizacja, baza RS), przywracając kafelki i inny syf. Oraz ciągła próba instalowania zbiorczej aktualizacji. Do szczęścia nie była mi potrzebna, ale ciągle się pobierała. Wyłączenie usługi Windows Update w usługach lokalnych pomagało tylko na parę dni, samo się przestawiało z powrotem (paranoja!). Zaciekawiła mnie więc ta wersja Core bez WU. Zanim jednak zrobiłem formata na docelowym laptopie, zainstalowałem próbnie na Netbooku z Apu, żeby zobaczyć czy zadziała CAD, Photoshop i reszta narzędzi potrzebnych do pracy. Póki co sprawdziłem CADa i działa Pojawił się jednak problem, który nie mogę rozgryźć, ale tyczy się on tylko netbooka. Sterowniki AMD/ATI do APU dostępne są tylko przez Windows Update, a ten niedostępny jest w Core. Zainstalowałem więc Ultra Lite, ale teraz WU próbuje aktualizować "zbiorczą aktualizację", którą jak wiadomo na kastratach nie idzie zainstalować, a olewa sprawdzenie reszty i tak w kółko. Aktualizowanie sterownika graficznego przez Menedżer urządzeń nie pomaga (twierdzi, że są aktualne) i otwiera okno WU. Szkoda, bo chciałem też przetestować Steam/Origin i proste gierki. Mimo wszystko zainstaluję w wolnym czasie Win10 Core na większym lapku, bo sterowniki Nvidia są dostępne na stronie. Nie zapomnę podzielić się wrażeniami.
×
×
 • Create New...

Important Information