Jump to content
WinClub

Phobia

Użytkownik
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Phobia

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik
 • Birthday 02/18/2001

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja:
  Tomaszów L

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chętnie bym pograł ale na Macu troche głupio
 2. SoundBlaster Z to nie Recon3D, nie wiem po czym uważasz że daje dźwięk kiepskiej jakości, jedyne co w SBZ jest na minus to kondensatory Luxona zamiast np. Nichicon, ale nadal jest to świetna dźwiękówka.
 3. W tej chwili za około 200zł kupisz SoundBlastera Z (PCI-E 1x), świetna karta, obsługuje też TOSLINK IN więc możesz podpiąć PS3/X360 itd i mieć dźwięk 5.1. Jeśli chcesz wydać do 50zł to SoundBlaster Audigy 2 ZS (PCI).
 4. Potwierdzam, kiedyś tą metodą zdobyłem iWork na Macbooku
 5. Może i pozwoli zainstalować tyle RAM, ale go nie wykorzysta.
 6. GeForce 4 zależy który model, ja podałem modele pasukące czasowo, nie ma problemu z kompatybilnością nowych. Tu masz listę kompatybliności grafik na Win 9x (skopiowane od użytkownika galahs z MSFN Forum):
 7. Czyli na pewno nie K6 Jeśli naprawdę chcesz Win98 to takie killer zestawy: niska cena: - Pentium III 866 MHz lub 1 GHz Slot A - GeForce 3 Ti 200 OC na 500 - SoundBlaster Live lub Audigy - płyta z chipsetem Intel 440BX średnia cena: - Pentium III ten co masz, 1 GHz Coppermine/Tuallatin lub 1,4 GHz Tuallatin socket 370 - 3dfx Voodoo 3 2000 OC do 3500, GeForce 2, GeForce 3 Ti 200 OC 300 - SoundBlaster Live, Audigy, Audigy 2, Audigy 2ZS - płyta z chipsetem VIA 694T / 686B lub Intel 815E (ta twoja ma VT 694X / VT 686A więc też git) wysoka cena: wszystko jw tylko: - Voodoo 5 5500 (GeForce 3 o wieeeele tańszy i wydajniejszy) - Aureal Vortex 2 (niby Audigy obsluguje A3D bo Creative bardzo nie fair ich przejeło ale oryginalnej karty nie pobije, a granie w Half-Life na A3D to cudo) Najlepszy zestaw cena/wydajność to zestaw średni. Voodoo Banshee jest też dobrą opcją ale lepiej dopłacić pod 3 jak znajdziesz do 150zł (jest na olx Banshee za 100zł ale ja mam ją na oku haha)
 8. To wszystko zależy z jakiej ery, im starsze tym trudniej z nimi. O to chodzi, że na Win98 mógłbyś je odpalić w MS-DOS 7.1 (a.k.a. tryb MS-DOS), ale starsze gry (386, czasem 486, rzadko Pentium) będą chodziły zbyt szybko na nowszym sprzęcie. Pod te gry co wymieniłeś to bez różnicy, tylko niektóre gry (np. Tomb Rider) do wyższej rozdzielczości, lepszej grafiki i płynności wymagają karty od 3dfx (ma własne API Glide). Tak jest też chyba w niektórych Need for Speedach i paru innych grach. Są one niestety drogie :/ Tak po za tym, jak nie grałeś w Another World - musisz zagrać (chyba że masz Maca Classic na PowerPC to możesz zagrać w 640x480 haha)
 9. Kiedyś, ze względu że gry były na dyskietkach, nie było miejsca na muzykę PCM (taką jaką słuchamy z płyt itd.; no chyba że SACD - Super Audio CD ale to już inny temat) więc zastosowano interfejs MIDI z keyboardów itd. - soundtrack jest po prostu odnośnikiem do danego instrumentu, a każda karta dźwiękowa ma inne zestawy dźwięków do insturmentów (wavetable) dlatego każda brzmi inaczej. Ale moźna zastosować taki 'hack' że komputer przekazuje dane do karty dźwiękowej z komputera, karta przez kabel MIDI do innego, i emulator gra ci muzykę Komputera od DOS do WinXP nie zbudujesz, K6 + Rage 128 uciągnie większość gier do 98, a z tymi co nie da sobie rady dać na ten build co w topicu i do niego bym dołożył GeForce 3 Ti 200 i podkręcił do Ti 500 (są tanie, po 30 zł; najlepsze są Gainwardy, ja zgarnąłem wraz z pudełkiem, płytami, dokumentacją i innymi du*erelami za 60zł, tylko kup wersję 128MB! Ti 200 bardzo ładnie się podkręcają Szukaj gotowych komputerów bo są o wiele tańsze niż poszczególne części, trochę czasu na OLX spędzisz ale warto
 10. Najmocniejszy możliwy pod DOS/Win9x - K6-III+ 400 - ATI Rage 128 Pro (bo już posiadasz) [pod SS7 zalecany jest ATI i 3dfx, bo nVidia się tu chrzani] - 256MB SDR/DDR - płyta z dobrym chipsetem (nie pamięam jakie były dobre) - Aureal Vortex 2 [ciężko znaleść i drogie, ale za to A3D to cudo) lub Audigy 1/2/2ZS lub Live! + coś pod ISA (tu zależy od preferencji bo po MIDI każda gra inaczej, ja polecam AWE64 i emulacje tych drogich kart mid Co do emulacji MIDI, tu masz filmik jak to zrobić, za kabel MIDI zapłacisz z 4$ a AliExpress a masz karty za 2000$, emulacja prawie nie do odróżnienia. Tu masz też porówanie kart na soundtracku Dooma. A tu masz kompedium o SS7 (tak wiem tona linków ale ja np. bardzo lubię się zapychać wiedzą na temat co buduje haha)
 11. Jak chcesz zachować pełną kompatybilność i nie mieć żadnych problemów z emulacją to warto Pentium III od Pentiuma II różni się tylko dodatkową instrukcją SSE, a późniejsze rewizje niższym procesem technologicznym. Super Socket 7 czyli pod Pentium 1 i AMD K6 to nie takie staruszki bo K6 'konkurowało' z Pentium III.
 12. Windows 2000 (czyli Windows XP bez wodotrysków graficznych i Movie Maker etc. + Windows Server na raz). Pod DOS jest to za szybkie, jeśli chcesz to Pentium II, a najlepiej Pentium 1 albo AMD K6-2/K6-III + (+ ważny bo odblokowany mnożnik). Mam nadzieje że dobrze u ciebie z angielskim to dodaje filmik o kompie 3w1 DOS (386-486-Pentium) i 4w1 (tob + K6) - klik i klik
 13. Spróbuj mniejszą ilość RAMu, i wyjmij drugi procesor (Win98 obsługuje tylko 1). Polecam zainstalować tu Win2K, bo większość gier obsługuje a dochodzi stabliność i obsługa dualCPU. Jeśli dalej nie pójdzie sprawdzaj na kolejnych kościach (pojedynczo) a jeśli dalej nie to zrób memtest. Sprawdź czy kondensatory całe.
 14. @bison616 No tak ale pod Win98 różnica wydajności AGP a PCI jest @wiktorynek Ma wsparcie ale to typu 'żeby było' bo jak w praktyce z tym jest to nie wiadomo. Jak ma się już stary komputer to po co wydawać hajs na nowy @haker120 Jak już kupiłeś to nie, ale jeśli będziesz potrzebował większej wydajności to kup 700 na Socket 370 i adapter z s370 na slot 1 wyjdzie taniej (na ebay po 6 funtów)
 15. Według tej strony można tu dać 700 albo 800EB (nie wiem czym się rózni od 800). Przy okazji by komputer troszkę chłodnieszy był bo to Coppermine
×
×
 • Create New...

Important Information