Jump to content

Wraith

 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

501 profile views
 1. @Kosiara Instalujesz najnowszą wersję sterownika chipsetu, tj. 2.10.13.408? U mnie weszła bez problemu. Z komunikatu wygląda jakby sterownik nie rozpoznawał Twojego procesora lub płyty jako AMD. Dziwne. Czy pamiętałeś żeby w Optymalizatorze usług(Prawy klik na ekran - Narzędzia - Optymalizator usług) ustawić oryginalne ustawienia systemu przed instalacją sterownika? To czasami załatwia takie problemy. Po instalacji można wrócić do swoich własnych. Nawet jeśli nic nie zmieniałeś w tych ustawieniach, to i tak spróbowałbym je ustawić na oryginalne, a potem instalacja. Jeśli to nie pomoże, to może masz ten problem z tą wersją sterownika akurat, spróbowałbym jakiejś starszej.
 2. Instalowałem go już 4 razy chyba na płycie X570 i Ryzenie 3700X i zero problemów. Póki co, dla mnie najlepszy i najmniej problemowy mod windowsa 10 do tej pory. Czym robisz dysk instalacyjny? Polecam rufusa - u mnie zawsze działa.
 3. Ja to samo - dism i czyszczenie po instalacji jakichś programów i śmiga. Tyle, że z wersją 1909 Pro Lite. Mod mistrzowski. Póki co, najlepsza wersja dziesiątki z jakiej korzystałem. Zero problemów i bardzo szybki. Praca ze zwykłą wersją to katorga w porównaniu z wersją Sromotnika. Nieustające podziękowania mistrzu .
 4. System rewelacja. Śmiga jak rakieta. Było parę drobnych problemów, m.in. z zaakceptowaniem klucza do rejestracji samego windowsa jak i office'a, ale przywrócenie ustawień bazowych i upór zawsze pomagały(swoją drogą te prawoklikowe opcje są świetne i bardzo pomocne). System nie dość, że szybki to jeszcze nie przycina i nie obciąża jakoś zbytnio podzespołów. Działa bardzo płynnie - póki co chyba najlepiej ze wszystkich pro jakie testowałem. Największe moje zdziwienie to temperatura procka. Na poprzedniej wersji również od mistrza Sromotnika temperatura procka bez obciążenia 46*C, na tej wersji jak zainstalowałem na świeżo 32*C na tych samych nastawach. Nie wierzyłem własnym oczom, ale pomyślalem sobie, że poinstaluję wszystkie programy etc. to temperatury wrócą do poprzedniego poziomu. Zainstalowałem wszystko, siedzę na tym systemie już tydzień i temperatura procka to 35*C jak to piszę. Przy obciążeniu też jakieś 10 stopni mniej niż było. I żeby było jasne - nie usuwałem żadnych procesów dodatkowo. W optymalizatorze usług ustawienia standardowe. Zadnych dodatkowych optymalizacji. Jak poprzycinam sądzę, że będzie jeszcze lepiej. Jakbym przeczytał coś w tym stylu na forum to bym pewnie nie uwierzył, ale tak to u mnie wygląda. Ryzen 7 3700X jak każdy Ryzen to pod względem temperatur i woltażu chimeryczny dość procesor - szaleje z dużym woltażem nawet na pulpicie. Na tym systemie przestał tak często szaleć - wzrosty do 1.4V znacznie rzadziej. Myślę, że mniej procesów go męczy. A nawet jak mi podskoczy do 1.38V jak przed chwilą, temperatury nie wariują jak wcześniej. No, cuda. Generalnie, czapki z głów szanowny mistrzu S.
 5. No, ja akurat się z tym nie zgadzam. Zresztą już była o tym wcześniej dyskusja. Więc, wydaje mi się, że teraz to już nie jest ten moment by dokładać jakieś prośby i sugestie. Co do samego xboxa, ja akurat nie używam, ale wiele osób tak - chodzi o to by system był funkcjonalny dla jak największej grupy osób. Dla mnie najważniejsze, żeby nie było telemetrii i szpiegowania. Ale tak jak piszę, nie pora już na takie dyskusje chyba.
 6. Dokładnie tak. Ja tam się cieszę, że Srom-otnik się nas podpytuje. Będzie system bardziej uniwersalny dzięki temu, bardziej dla wszystkich, tym bardziej, że mody są niezbyt często. Wg. mnie, lepiej system nieproblematyczny zainstalowany raz na rok, niż częste reinstalki nowych wersji. Ja bym Defendera wyciął, szczególnie jeśli wysyła jakieś info do Microshitu. Mnie on niepotrzebny, używam akurat Eseta. No chyba, że wycięcie spowoduje problemy z jakimiś przydatnymi usługami, o których pisałem wcześniej. Ale to Srom-otnik już wie to lepiej. Tak czy inaczej, wielkie dzięki za dotychczasową pracę dla mistrza S.
 7. Wg. mnie wersja Lite powinna być w zasadzie jak wersja lite jg10 pro 1709. Wycinanie na maxa wszystkiego skończy się jak sądzę tym, że korzystanie z takiego systemu będzie dla większości osób problemem, bo nieustannie coś się będzie wykrzaczać w codziennym użytkowaniu. Tak więc wg. mnie wyciąć należałoby przede wszystkim diagnostykę, biometrię i telemetrię. Poza tym również przykładową muzykę, wideo, obrazy i wygaszacze ekranu, łatwy transfer, język naturalny, języki, niektóre układy klawiatur i pomoc, indeks wydajności, aplikacje ModernUI (zostawić xbox i sklep do aktywacji i gier z xboxa żeby można było zagrać gdyby ktoś chciał). Cortana też powinna zostać usunięta, jeśli się da. Nie wiem na co wpływa wycięcie Windows Media Center, jeśli nie wpływa na możliwość grania przez xbox to też wyciąć. Windows update raczej bym nie usuwał, a zdezaktywował jeśli da się skutecznie. Odzyskiwanie, kopię zapasową i przywracanie bym zostawił bo bywa przydatne. Dobrze by było, żeby działało podłączanie urządzeń przez bluetooth.
 8. System bardzo dobry - póki co żadnych większych problemów. Wykrzaczało mi się jedynie oprogramowanie Setpoint Logitecha, ale uruchamiam w trybie zgodności z Windows 7 i uprawnieniami administratora. Został mi też na ekranie znak wodny, mimo aktywacji systemu, ale usunąłem aplikacją z forum.
 9. Tu znajdziesz wszystko - do wyboru do koloru. http://winclub.pl/forum/152-aktywatory/
×
×
 • Create New...

Important Information