Jump to content
WinClub

Juraszka

Nowicjusz
 • Content Count

  9
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Juraszka

 1. Po przekopiowaniu plików zabrałem się za bootmgr, następujące: bootrec /fixmbr bootrec /fixboot bootrec /rebuildbcd zrobiło robotę, system wstał. Następnie wyłączyłem, podłączyłem nowy dysk jako 2., uruchomiłem kompiter, zatwierdziłem replikację i wszystko działa. Bardzo dziękuję za odzew i porady!
 2. Jest dobrze. Za pomocą stacji cdrom na usb płyta z WinServ2008R2HP uruchomiła się wybrałem jezyk i napraw - wskazałem sterownik do raid i widział system. Za pomocą konsoli, kopiuję wszystkie ważne pliki na dysk zewnetrzny - idzie to już 5 godzin ale tego jest multum i powoli konczy. Mając kopie, podejmę się dalszych działań - głównie chcę odbudować bootmgr na partycji z Windows, bo 100MB partycja zarezerwowana nie jest w ogóle widoczna.
 3. Po podpięciu dysku, widoczna była tylko niesformatowana partycja 100 MB, reszta nawet się nie pojawiła. Spróbuję, w nerwach nawet o tym nie pomyślałem.
 4. Witam wszystkich, Mam serwer HP ML110 G6 z dwoma dyskami 500GB w raid1 (mirroring). Miesiąc temu serwer miał BSOD przy uruchamianiu - zamiana dysków miejscami pomogła. Dzisiaj chciałem wymienić ten uszkodzony na nowy, zatwierdziłem replikację danych po czym system nie wstał - 0xc000000e Podłączyłem z powrotem stary i to samo. Próbowałem zgodnie z zaleceniem włożyć płytę z OS (Windows Server 2008 R2 Foundation od HP) i zrobić naprawę ale po wczytaniu plyty, zamiast wyboru języka pojawia się "SBSBIOSLock : could not find the media." Kliknięcie ok, uruchamia ponownie serwer. Podejrzewam, że wywalił się bootmbr ale nie mogę dostać się do linii poleceń by go odbudować. Jakieś pomysły jak to naprawić? Ew. Jest jakiś sposób by zgrać pliki? Mini xp z hirens boot nie uruchamia się, po wypieciu dysku i podlaczeniu przez stacje dokujące, system widział jedynie niesformatowaną partycje 100MB. Bardzo proszę o pomoc.
 5. Jakim programem/pluginem uzyskać taki efekt menu start? Osobiście znam tylko classic start który zmienia na coś podobnego ale barwionego w kolor przewodni a to dużo bardziej mi się podoba. Jest tez sposób aby zmienić kolorystykę okien eksplorera? Chociażby na grafitowy (taki co reszta) pacek u góry okna?
 6. Professional - głównie ze względu na obsługę większej ilości RAM, ale wyżej już nie ma co iść bo jak ktoś powiedział, "Ultimate" to tylko szpanowanie. ew. jeszcze Enterprise ze względu na firmy. Starter, Home Basic i wersje VL zdecydowanie nie warte poświęcania czasu.
×
×
 • Create New...

Important Information