Jump to content
WinClub

rocki80

Nowicjusz
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

About rocki80

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja:
  Wielkopolska
 • Zainteresowania
  Muzyka - komputery

Recent Profile Visitors

331 profile views
 1. Vista nie jest zawalona,poważnie,wszystkie Toshibowskie programy odinstalowałem programem Revo Uninstaller (pełna deinstalacja) na pulpicie mam tylko starą przeglądarke, antywira, vlc media player, i praktycznie to wszystko, instalowałem czystą Viste i taką i bez różnicy , gdybym wiedział że mogę spokojnie 7-ke zainstalować to bym się skusił, tam wszystko działa
 2. Skąd Ty wiesz że Windowsa jak piszesz znam tylko pod klawiszem F8? hmm? Tylko że Win7 legal nie kupię za małe pieniądze :) no nie jestem taki bogaty obecnie . Dysk:MK 2046GSX 200,0GB
 3. Procesor :Inte l(R)Pentium(R)Dual CPU T 2390@1,86GHz Pamięć: 3GB RAM System: Vista 32 bit SP2 Producent:Toshiba "A windowsa niekoniecznie musisz kupować " tzn?????
 4. Potrzebuje aktualnej przeglądarki, żeby filmy oglądać i muzyki posłuchać to wszystko. Podzespoły? nie rozumiem, no przeglądarka nie aktualna,Vista już bez wsparcia. O jakie podzespoły chodzi ? Proszę tylko aby ktoś mi napisał jaki mi Linux proponuje co posiada dużo funkcji a zarazem lekki , oraz o potwierdzenie że : jeżeli zrobiłem płytę z systemem fabrycznym a jak Linuxa zainstaluje to czy odzyskam system ? jak to robiłem klawiszem F8 ? bo przecież nie będzie już wtedy tej ukrytej partycji ale płyta jest z systemem.
 5. No dobrze,jak już piszę i pytam, to zapytam :) bo już mnie ta Vista wykańcza, jak pisałem dopiero za pare miesięcy będę mógł zakupić legalny system Win10 lub 7-ke, moje kolejne pytanie: czy na moim laptopie mogę spokojnie zainstalować tylko Linuksa na czas zakupu Windowsa? oraz czy będę mógł wtedy jak zainstaluje Linuksa (gdyby znalazł się kupiec) przywrócić laptop do fabrycznych ustawień ? laptop ma Recovery z której wypaliłem płytę dvd z systemem fabrycznym?
 6. Rozumiem,a jak wygląda sprawa jak bym chciał zainstalować Linuxa Mint na zewnętrznym dysku podłączonym pod stacjonarny komputer czy to problem że na tym zewnętrznym dysku mam dużo danych filmy itp?
 7. Witam,mam kilka pytań,ze względu że posiadam nadal tą starą Vistę,chciałbym na czas zakupu nowego sytemu a to jeszcze trochę potrwa,zainstalować Linuksa albo samego lub obok Visty na laptopie,w taki sposób żeby nie utracić ukrytej partycji Recovery,podobno Linuks Mint jest bardzo lekki potrzebuje tylko 2GB na pena,koledzy bardzo was proszę o pomoc jak i co ? Wierzę w Was pomóżcie.
 8. Dobrze,mam czystą płytę DVD,wypalę na niej system co pobrałem,potem muszę wejść do biosu(w laptopie Toshiba tak? :) ) i w nim ustawiam start z DVD ?
 9. Panowie,powiem szczerze polubiłem to Forum oraz Was,ale dla Was to wszystko proste a mnie już czasem przerasta,no może zacząć od początku? No dobrze drugie podejście, a więc laptop Toshiba jak pisałem się wyłączał,wczoraj gdy go podłączyłem po roku czasu leżenia tego Satellite w szafie,pod ładowarkę od laptopa Asusa (baterii nie wyciągałem)to owy laptop się nie wyłączał(dysk wyjęty ) dioda baterii paliła się na pomarańczowo bo się ładowała,ekran powitalny Toshiby ładnie się pojawił,oraz komendy na czarnym ekranie z powodu braku dysku,no więc chyba jakbym podłączył do niego dysk ale nie taki "trup" tylko dobry to teoretycznie nie powinien się już laptop o którym mowa wyłączać.Gdy dla porównania owy Satellite podłączyłem pod starą "oryginalną" ładowarkę to podświetlenie się włącza ale gdzieś o połowę słabiej się świecą diody oraz podświetlenie,laptop na tym zasilaczu się włączy,ale gdy chcę np.wejść do Biosu to się wyłącza.Czyżby ładowarka była winna?Próby robiłem z baterią i bez niej i nie było różnicy,oraz bez dysku. (chciałbym jak pisałem mieć system na zewnętrznym dysku i go podłączyć pod USB gniazdo-tylko jak takiemu tumanowi jak ja to wytłumaczyć
 10. Nie wiem poddaje się ...........pozdrawiam fachowców i dziękuję za pomoc, po prostu nie wiem.
 11. Witam czy może być płyta z Mini XP ?????
 12. Pobierz to:
  https://drive.google.com/file/d/1CJhNIJff7FV8ZGN0emiuH8WCuiD2pRxH/view?usp=sharing

  wpakuj najlepiej na dysk D:
  do wypakowanego katalogu skopiuj rozpakowane  iso  wn8, win7 czy win10  jakie tam chcesz ale na win 10  to za mały ten dysk masz.
  tak naprzykład masz nazwać katalog z rozpakowanym iso ( win81 albo win7 )
  uruchamiasz prawo klikiem z katalogu nt  INSTALLER.cmd  jako administrator
  ( jeżeli masz wszystko zrobione jak w linijce poniżej to robisz kopiuj i wklej i enter
  dalej  robisz jak po niżej

  D:\nt\Imagex /Apply D:\nt\win81\Sources\Install.wim 1 F:   ( gdzie "D" to dysk z plikami  a "F" to dysk gdzie instalujemy system  )
  D:\nt\Imagex /Apply D:\nt\win10\Sources\Install.wim 1 F:

  po zainstalowanu pok-- komunikat że ok

  następny krok to ustawienie boota

  D:\nt\BCDBOOT F:\Windows /s F: /v    dla WIN 8 - Win 8.1

  e:\nt\bcdboot.exe f:\windows /s f:       dla WIN 7

  1. rocki80

   rocki80

   Witaj,dziękuję za instrukcję,ale nie rozumiem jej.

   Może napiszę tak po swojemu jak to się mówi na "chłopski rozum":

   1. Pobieram ten "Zip "

   2. Wypakowuje go ? na dysku D w stacjonarnym ? tak ? ( robię sobie jakiś katalog )

   3. W tym katalogu wypakowuje zawartość pobranego Zipa tak?

   4.Do tego  kopiuje obraz ISO win7 tak?

   5. Katalog po skopiowaniu ISO win7  nazywam win7 tak?

   6. Uruchamiam prawym klikiem  w tym katalogu win7 nt INSTALLER.cmd  tak?

   7. Jeżeli  masz wszystko zrobione jak w linijce poniżej to robisz kopiuj i wklej i Enter -  tego

   nie rozumiem ....????

    

     8. Nie rozumiem -  dysk zewnętrzny ma być podłączony do USB ????

    9. To będzie zewnętrzny  dysk z systemem ? np win7 ???

     Proszę prościej  opisać  no  jestem słaby w tym to może dla takiego mistrza 

    proste  ale od  połowy  nie  rozumiem ....??

  2. woj_ani217

   woj_ani217

   1 - tak

   2-  tak  i nie robisz żadnego katalogu bo już będziesz miał katalog nt

   3 - NIE  w katalogu  nt   robisz  katalog  win81  i  do niego  wypakowujesz  ISO  z WIN8.1  pobierz sobie ten   windows 8.1

   z tej strony :  

    

   4 i 5  masz wyjaśnione w punkcie  3

   6 -  Uruchamiam prawym klikiem jako administrator   INSTALLER.cmd   w katalogu  nt   

   7 -  masz wkleić  to  D:\nt\Imagex /Apply D:\nt\win81\Sources\Install.wim 1 F:   ( gdzie "D" to dysk z plikami  a "F" to dysk gdzie instalujemy system  )  a jeżeli  ten dysk USB  ma inną literę np.  to to F zamieniasz na  itd....

   8 - oczywiście a na czym chcesz to zainstalować !?

   9 - tak  ale polecam  win 8.1  jest lepszy do tych celów i ma już zintegrowane sterowniki USB3

   Jest to proste jak drut jeżeli będziesz wszystko robił punk po punkcie.

   Przeczytaj sobie też dokładnie  readme.txt  z katalogu  nt

   PROŚCIEJ  już nie potrafię  i tak się dziwie sobie że taki elementarz  Ci napisałem  na ogół  tego nie robię i nikt  inny  też tu na PW  tego nie robi.

   Powodzenia

    

 13. Mam komputer stacjonarny,angielski trochę znam jak co jest tłumacz online :) , przejściówka USB 2.0 TO SATA/IDE CABLE , dysk 20GB WD200 (WD Protege Enhance IDE Hard Drive) ok
 14. Posiadam tylko takie pendrive, nie liczy się obecnie dla mnie szybkość ale żeby sprawdzić że system działa.
×
×
 • Create New...

Important Information