Jump to content
WinClub

Florian

Użytkownik
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

About Florian

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik
 1. A czy da się wyłączyć analizowanie przez system plików multimedialnych?
 2. Opisywana sytuacja występuje na każdym nośniku, nawet zewnętrznym. Zmiana programu antywirusowego nic nie da. Nie używałem zewnętrznych kodeków. Vlc posiada własne. Proces który obciąża dysk w związku z plikami multimedialbymi to najczęściej com surrogate. Scandisk zwany w nowszych systemach chkdiskiem nie wykrywa błędów.
 3. Jestem użytkownikiem systemu windows 8,1. Rozchodzi się o to, że gdy tylko otworzę jakiś folder z plikami multimedialnymi, to od razu system zaczyna intensywnie eksploatować dysk, jakby w tle kopiował je czy analizował. Najczęściej problem dotyczy nagrań telewizyjnych ts. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na przykładowy plik ts o dużej wadze i już okno nie odpowiada przez jakiś czas. Jak pozbyć się tego problemu? Użycie opcji zawsze pokazuj ikony nigdy miniatury niczego nie zmienia.
 4. Posiadam starego laptopa fujitsu amilo pro v3515, na którym jest zainstalowany windows7. Koduję na nim filmy między formatami h.264 a h.265. Jeden z nich kodował się nawet tydzień czasu. Po dwóch tygodniach ciągłej pracy laptopa, wyłączył się. Włączyłem go ponownie aby od nowa kodować filmy. Od tej pory laptop co kilka godzin wyłącza się. Uniemożliwia to wykonanie długotrwałej konwersji filmów. Czy jest możliwość rozwiązania tego problemu?
 5. Poszukuje programu dla systemu Android, który pozwoliłby powiększyć wszystko, co widać na ekranie, odpowiednik Lupy z systemu Windows. Chodzi mi o to, że gdy podłączę android tv-box do starego małego kineskopowego telewizora 14", niektórych napisów w ogóle nie widać. Bardzo często trzeba się domyślać co może pisać w okienku. Ponadto od przebywania blisko telewizora strasznie bolą oczy.
 6. Agregat Prądotwórczy strasznie by śmierdział w mieszkaniu benzyną. Podobno można wstrzymywać i wznawiać pracę maszyn wirtualnych ale to wydłużyłoby proces konwersji filmów i o wsparciu ze strony gpu można całkowicie zapomnieć.
 7. Kodowanie filmów do formatu h.265 trwa bardzo długo. Przy dużej ilości plików wejściowych i niezbyt szybkich parametrach komputera, proces ten może zająć ponad miesiąc ciągłej pracy komputera. W tym czasie może dojść do przerw w dostawie Energii Elektrycznej, Burz, które mogą wyłączyć komputer. I cały proces należy powtórzyć od nowa, nawet gdy pozostały już tylko dwie godziny do końca. UPS potrafi utrzymać komputer średnio kilkanaście minut. A po zerwaniu linii energetycznych, prądu czasami nie ma przez pół dnia. Czy istnieje rozwiązanie, które pozwoliłoby wstrzymać proces konwersji filmu na czas awarii zasilania aby móc go wznowić gdy powróci prąd? Najlepiej by było aby nie było to coś drogiego kosztownego.
 8. Mam stronę internetową działającą w sieci lokalnej uruchomioną przez Apache. Aby ją wywołać należy połączyć się z komputerem i wypisać adres np. 192.168.6.104/nazwastrony. Czy dałoby się zrobić aby zamiast adresu ip dało się wpisywać ciąg literowy np. moja-strona.xx? Całość działa tylko w sieci lokalnej. Komputery nie mają połączenia z internetem. Wiem, że na serwerze można skonfigurować plik hosts.sam aby osiągnąć zamierzony efekt. A co zrobić aby ini użytkownicy sieci lokalnej również mieli podobne udogodnienie?
 9. U mnie film jest kodowany, choć trwa to bardzo długo. Ale czasami mam wrażenie, że obraz jest nieco drżący przy dynamicznych scenach i się zastanawiam czy to nie z powodu powolnego kodowania.
 10. Na rynku dostępne są odtwarzacze multimedialne bazujące na systemie Android, które możemy podłączyć do telewizora lub monitora. Tego typu urządzenia bezproblemowo radzą sobie z obsługą nośników pendrive. Wiele z nich współpracuje z dyskami twardymi USB. Pomimo że posiadają port USB identyczny jak ten w komputerze, nie wykrywają napędu optycznego ze złączem USB, nawet gdy podłączymy do niego dodatkowe zasilanie. Czy istnieje możliwość wgrania jakichś sterowników aby urządzenia z anroidem obsługiwały napędy optyczne? Dzięki temu miałbym odtwarzacz DVD/Blu-Ray z porządnym laserem, nie zacinający się na filmach, zwłaszcza tych nagranych na tanich, niskiej jakości płytach.
 11. Posiadam stary komputer, który z uwagi na swoje lata, nie nadaje się dziś do komfortowego przeglądania internetu (chyba że się będzie wchodziło na strony wykonane w czystym HTML-u bez żadnych skryptów trzepiących po procesorze (tj. javascript, flashplayer itp.), grania we współczesne gry (wolny dysk, mała ilość ramu, zbyt wolny procesor itd.). Bardzo często jest tak, że stoi nieużywany. Pewnego dnia, wpadłem na pomysła aby kodować na nim filmy, które nie muszą być przekodowane najszybciej jak się da, czyli mówiąc prościej, nie spieszy mi się. Dzięki temu inne komputery w domu stają się wolne. Wiem, że proces kodowania filmów na takim komputerze, zwłaszcza tych w jakości HD 1080p może potrwać nawet trzy dni dla dwugodzinnego filmu. Mam jednak pytanie, czy kodowanie filmu na wolnym komputerze z prędkością poniżej 1 klatki na sekundę zajmujące nawet kilka dni może wpłynąć negatywnie na jakość filmu wynikowego?
 12. Smart dysku OK. Sprawdzałem. Dysk przepracował około 300 godzin.
 13. Niedawno nabyłem laktopa Fujitsu Siemens T731. Zainstalowałem w nim Windę 8.1 x64 1. Po pierwszym uruchomieniu systemu, laktop zawiesza się po upływie około minuty, należy wtedy przytrzymać przycisk zasilania przez około pięć sekund aby go wyłączyć a potem włączyć ponownie. Wtedy już działa ok do następnego zamknięcia systemu. 2. Po świeżym zainstalowaniu systemu, w menedżerze urządzeń był obecny modem wan 3g. Po zamknięciu systemu, urządzenie przestało być dostępne dla użytkownika. Menedżer urządzeń zgłasza ze odłączone, chociaż nic nie odłączałem ani nie cykałem w biosie odkąd zainstalowałem windę. 3. Nie jest ładowana druga bateria laktopa, tylko ta pierwsza podstawowa. W jaki sposób mogę naprawić wymienione usterki?
 14. Zauważyłem, ze w tabletach lark ultimate 7i/8i Win, gdy podłączę ładowarkę podczas oglądania filmu, po kilku minutach da się zauważyć zakłócenia w obrazie i dźwięku, jak gdyby proces ładowania alkumulatora spowalniał procesor bądź zakłócał jego funkcjonowanie. Najczęściej problem występuje, gdy poziom naładowania baterii jest niski (ok. 10%). Użycie innej ładowarki nie rozwiązuje problemu. Czasami tez da sie zauważyć nieprawidłową pracę ekranu dotykowego, który wciska nie to co wybraliśmy. Czy da się jakoś obejść te utrudnienia? Opisywany problem występuje na trzech urządzeniach, z którymi mam kontakt, więc nie jest to wadliwy egzemplarz.
×
×
 • Create New...

Important Information