Jump to content
WinClub

jednorazowiec

Mega użytkownik
 • Content Count

  294
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About jednorazowiec

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

959 profile views
 1. 1. https://pl.wikipedia.org/wiki/BitLocker 2. https://www.dell.com/support/article/pl/pl/plbsd1/sln302845/jak-włączyć-lub-wyłączyć-funkcję-bitlocker-z-modułem-tpm-w-systemie-windows?lang=pl (proszę się nie sugerować "marką" - chodzi o zasadę).
 2. Skoro D:\ jest sformatowana, to może wystarczy ją usunąć, by "się znalazła? - Może Pan to przetrenować na tych 217 MB nieprzydzielonych. Gdyby okazało się, że nadal jest kłopot, to kolejnym krokiem powinno być "zdjęcie" Bitlockera (na czas operacji) i to nie tylko z przyczyn "technicznych", ale również dla zwiększenia bezpieczeństwa danych (dostępu do nich).
 3. Żadnych tego typu zmian nie zauważyłem - system zaktualizowany (z poprzedniego buildu (i tak już od paru lat)), a nie instalowany na czysto.
 4. To już chyba jednak pytanie do producenta. Wracając do "tej partycji" - pewnie jej powiększenie do 400MB by wystarczyło (wykonane przy okazji usunięcie "śmieciowych" i sprawę tych rozbawiających Pana limitów by załatwiło).
 5. Ktoś może ma, ale trudno być tego pewnym przy tak "szczegółowym" opisie problemu (informacje z postów w wątku dot. AOMEI też są dalekie od kompletności).
 6. Raczej brak możliwości założenia partycji (limit dla MBR - i tak producent już go przekroczył). Czy też rozpoznania jej dla celów instalacji (z tego samego powodu).
 7. Zostawiamy obudowę, a resztę... nie. Pewnie zrobić to by się technicznie dało, ale nakład środków, by tę operację przeprowadzić, byłby, IMHO, niewspółmierny do korzyści. PS Tylko jedna przyczyna "rozwiązanie problemu" tego typu przychodzi mi do głowy. Jeśli jest prawdziwa, to dobrze, że przeprowadzić tej operacji się nie da.
 8. Microsoft "wierzy", że 18363.418 jest buildem finalnym dla 19H2 - https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/10/10/getting-the-november-2019-update-ready-for-release/#hQrf1btbaGU0MF6s.97 . Po nim kolejne "usprawnienia/ulepszenia" mają być dostarczane w standardowych zestawach i cyklach dostępnych wszystkim użytkownikom.
 9. To co Pan, Panie user1, napisał ma na pewno bardzo wiele wspólnego z tym o czym miał być ten wątek, ale mi jakoś trudno się tego czegoś doszukać. Pewnie za sprawą używanych przez Pana w nadmiarze gwiazdek (ułomny wokabularz?). A tak w ogóle, to w czym i dlaczego to wszystko, co Pan opisał, Panu przeszkadza? Przecież albo w końcu wykonał Pan tę zmodyfikowaną wersję systemu Windows 10 - tę. o której brak tak się Pan burzył tu pisząc: "Przekopałem już to forum od A do Z i jak narazie nie trafiłem na nic mega proFESJONALNEGO, no wybaczcie mi moją nadwylewność ale ... jestem zdania iż "kastrację" windows trzeba zacząć od budowy a nie od ... właśnie kastracji."? A może jednak to: "...niemodowanego Windowsika to dałoby się użytkować jedynie świeżo po opuszczeniu jakiegoś zakładu psychiatrycznego, mowa oczywiście o wujku w wersji 10 lub też będąc początkującym użyszkodnikiem komputera w przedziale wiekowym międzyyyy... powiedzmy 8 a 12 lat." był opis z własnego doświadczenia? W sprawie Androida, o którym Pan również wcześniej zechciał napisać: "Nie używam czegoś takiego...", taż Pan "z teorii" tak mocno obeznany czy i to było tylko to takie niestosowanie się do zasady zilustrowanej przez Andrzeja Mleczkę widokiem nosorożca leżącego(?) na żyrafie? PS Wszystkie cytaty pochodzą z wątku:
 10. Proszę sobie darować używanie tego oryginału. Często, by nie napisać bardzo często, są one jednorazowego użytku - ponowne użycie skutkuje błędami. Z tego powodu lepiej samodzielnie utworzyć nowy nośnik i z niego skorzystać.
 11. Był Pan proszony o sprawdzenie wartości w rejestrze a nie stanu usługi.
 12. Jeden wie co pisze, drugi pisze co wie, a dużo tej wiedzy u Pana dostrzec trudno. Co do energii "na dziewczynie", to proszę swe niezdrowe popędy pohamować. Swe słowa kieruje Pan przecież do osoby dalekiej od pełnoletności. PS Choćby dodał Pan jeszcze "Jaśnie", to nadal do grona moich kolegów się Pan nie wprosi ("skarpety" nie te).
 13. Brak, u mnie, punktu odniesienia już żeśmy ustalili (na drodze consensusu) - przedział wiekowy, typ szpitala itp. Nie bardzo więc widzę powód by do tego wracać, ale pewnie jakiś Pan miał. W poprzednim swym poście zapomniałem o jednej jeszcze sprawie - pytaniu o szeroko rozumianą prywatność, bo i na jej brak w - tu - przypadku Windows 10 Pan narzeka: Rozumiem, że 99% czasu spędza Pan w jakiejś betonowo-ołowianej "klatce Faraday'a", a gdy już przyjdzie Panu pora wyjść na "świeże" powietrze, to robi Pan to w stroju znanym z obrazów przedstawiających późnośredniowieczne bitwy (postaci rycerzy), bo przecież bez "zakutej pały" narazi się Pan na bezustanną i skuteczną inwigilację - na każdym skrzyżowaniu kamery, między przecznicami bankomaty, przy jezdniach "żółte skrzynki", a nad głową drony i satelity. Czy w tej sprawie również podzielić się Pan zamierza jakąś "receptą na czapkę niewidkę", czy jednak to Panu nie przeszkadza, bo ew. utyskiwania mogłyby być usłyszane/przeczytane przez kogoś znajdującego się bliżej niż pod adresem: One Microsoft Way Redmond, WA 98052-6399. USA? Na koniec, jako swego rodzaju podsumowanie: Pańskie zacietrzewienie i próby przeforsowania swego zdania, w zestawieniu z bezradnościa merytoryczną np. tu: czy tu: widocznymi pozwalają uznać, że do czynienia mam(y) raczej z kimś kto, z braku siły argumentów, argument siły stosować usiłuje. PS Niezależnie od tego jak Pan to słowo pisał będzie - proszę pozwolić, że kolegów jednak będę dobierał sobie sam (nie, nie ma obowiązku używać wobec mnie formy Pan, wobec człowieka w wieku od 8 do 12 lat byłoby to dość dziwne, prawda?).
 14. Jako osobnik, który będąc w wieku od 8 do 12 lat i mając, świeżo po opuszczeniu zakładu psychiatrycznego, zryty czerep zapytam: Telefonów z Androidem też Pan, Panie user1, nie włącza zanim wszystkiego co Panu nie odpowiada nie przebuduje Pan osobiście (przecież nie od kastracji, a od budowy zacząć trzeba)? Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest taka jaką łatwo przewidzieć, to proszę przed kolejnym postem\wątkiem wymierzony w innych własne dokonania zliczyć, bowiem - póki co - poza krytykanctwem wykazał się Pan wyłącznie wyznawcą zasady: "Weźmiemy się i zrobicie".
 15. Np. WinDirStat. Co prawda nie usuwa, ale pokazuje wszystko.
×
×
 • Create New...

Important Information