Skocz do zawartości

jednorazowiec

Mega użytkownik
 • Zawartość

  210
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O jednorazowiec

 • Tytuł
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Ostatnie wizyty

591 wyświetleń profilu
 1. jednorazowiec

  Aktywacja windowsa 10

  Panie P10 z pokorą przyjmuję Pańską opinię i nie ośmieliłbym się w żaden sposób jej podważać. Prosiłbym jednak, w zamian, by zechciał Pan choć rozważyć czy na pewno nie pomylił Pan znaczenia słów herezja i alternatywa?
 2. jednorazowiec

  Aktywacja windowsa 10

  Upgrade przeprowadza się w następujący sposób: Aktualizacja Windows Home z użyciem nośnika z Windows Pro (uruchomionego z poziomu działającego systemu); wybór - skoro mowa o uaktualnieniu - opcji zachowania "wszystkiego"; wpisanie klucza VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T, który w tym wypadku ma charakter transportowy - pośredniczący i spokojne przejście dalej - do kolejnych kroków instalacji aż do jej finalizacji.. Potem wystarczy przejść do Ustawienia - Aktualizacja i zabezpieczenia - Aktywacja - Zmień klucz produktu i wpisać właściwy dla wersji Pro klucz. O ile nie był on trefny, to system zostanie aktywowany w "nowej, jeszcze lepszej wersji". PS klucz bezpośrednio wpisane w wersję Home nie nie działa, bo nie może. Tak jak z próżnego i Salomon nie naleje, tak samo wpisanie, do zainstalowanej wersji systemu, klucza nie doprowadzi do pojawienia się brakujących opcji właściwych dla Pro. Chyba więc lepiej, że nie zostaje Pan wprowadzony w błąd, a to miałoby miejsce gdyby klucz został przyjęty w sytuacji przez Pana postulowanej.
 3. jednorazowiec

  Reset systemu i problem.

  Pan pyta czy stwierdza? Pytam z uwagi na zastosowaną przez Pana interpunkcję stojąca w - jak mi się zdaje - w opozycji do treści wypowiedzi. Jeśli Pan pyta, to... "Tak, można." jest jedyną poprawną i wyczerpującą temat odpowiedzią. Jeżeli zaś Pan stwierdza, to dziękując za informację ośmielam się jednak zauważyć, że jest mi ona absolutnie zbędna.
 4. jednorazowiec

  CCleaner czy Glary Utilities pod Windows 10 PRO?

  Mniej więcej w czasie przejścia z Windows 8 na 10 zmieniłem też CCleanera na Glary i używając tego programu tak na wersjach stabilnych, jak i rozwojowych nie miałem okazji krzywić się po jego użyciu. Tedy, w moim wypadku, głos na GU.
 5. jednorazowiec

  Awaria systemu. Czarny ekran

  Zacząć pewnie i tak by wypadało od sprawdzenia statusu S.M.A.R.T. i dopiero gdy okaże się, że od strony sprzętowej jest wszystko w porządku przejść do "zabawy" z zaawansowanymi opcjami rozruchu/naprawy dostępnymi z nośnika instalacyjnego. Jeśli to rzeczywiście tylko coś z systemem plików, to jest szansa, że nawet trywialny chkdsk temu zaradzi.
 6. jednorazowiec

  Instalacja windowsa z HDD

  Przyznaję, że nie próbowałem używać w tym celu (po prawdzie to od paru lat nawet nie używałem do tworzenia nośników narzędziowych multi), ale może warto sprawdzić: https://www.pendrivelinux.com/xboot-multiboot-iso-usb-creator/
 7. jednorazowiec

  Instalacja windowsa z HDD

  By takich problemów uniknąć stosuję rozwiązania tego: https://www.morele.net/kieszen-startech-2-5-usb-3-0-hdd-enclosure-z-iso-s2510bu3iso-804645/ rodzaju (tu:3 obrazy + reszta przestrzeni na dowolne dane). Wiem, że to nie jest rozwiązanie, o które Panu chodziło, ale może warte rozważenia. Zwłaszcza gdyby w grę miała wchodzić jakaś większa ilość obrazów i częstotliwość korzystania - wtedy jakiś Zalman zm-ve400 czy 500 by mógł się przydać i okazać, w dłuższej perspektywie, ekonomicznym rozwiązaniem, ekonomicznym również z punktu widzenia czasu.
 8. jednorazowiec

  Dysk HDD - brak możliwości zmiany układu partycji

  A ja bym jednak zgłosił chęć obejrzenia zrzutu układu i rodzaju partycji na tym dysku (i od tego zaczął). Może wtedy da radę coś zrobić bez wytaczania ciężkiej artylerii. PS Jeśli Partition Magic, to jest to co pierwsze na myśl przychodzi, to proszę sobie darować używanie tego programu w i z systemami nowszymi niż Windows XP. Więcej to może szkód przynieść niż pożytku.
 9. jednorazowiec

  Tworzenie obrazu Windows 10 z plików UUP

  Na dziś i w odniesieniu do wersji stabilnej Windows 10 - tak. Potem zostanie jeszcze KB4464330 podnoszące "końcówkę" do .55. W wersji rozwojowej (Insider) najnowsze UUP są dla 18309.1000.
 10. jednorazowiec

  Wyłączenie usługi Windows 10 Pro, najnowsza kompilacja

  https://dariusz.wieckiewicz.org/windows-10-przyspieszenie-dostosowanie/2/
 11. Z "siedemnastek" ostatnia była bodaj 17763. Proszę zajrzeć do Ogłoszeń w centrum opinii (najnowsza "osiemnastka", tj. 18305, jest tam pominięta (tak jak i 18298)).
 12. jednorazowiec

  potrzebuje klucz do Windows XP RTM (Polski)

  Proszę użyć tego z naklejki na obudowie komputer/laptopa.
 13. jednorazowiec

  przesylanie plikow z pc na pc

  Nie.
 14. jednorazowiec

  defender & update padły i nic nie pomaga

  Bym jednak zaczął choćby od Adwcleanera czy bardziej zaawansowanego FRST-a, by sprawdzić czy to nie jest sprawa "z zewnątrz". Szczególnie gdyby stawianie systemu nie miało odbywać się na czysto, a z pozostawieniem czegokolwiek. Po wyeliminowaniu podejrzenia infekcji pewnie bym jakimś DISM-em się zajął (choć bez liczenia na zbyt wiele - najwyżej kilka minut straty). Od strony "szybko i software'owo" to chyba wszystko by było przed ostateczna decyzją co dalej - szukać i grzebać czy instalować/reinstalować.
 15. jednorazowiec

  Nieaktywowany win10 - jakie ograniczenia?

  A na pewno ma Pan tę samą wersję - Home/Pro - która była poprzednio? Pytam, bo może tylko, w czasie instalacji, nie zwrócił Pan uwagi na opcje do wyboru między nimi i poszło "pierwsze z brzegu".
×

Powiadomienie o plikach cookie