Skocz do zawartości

jednorazowiec

Mega użytkownik
 • Zawartość

  184
 • Posty z Chatbox

  1
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O jednorazowiec

 • Tytuł
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Ostatnie wizyty

507 wyświetleń profilu
 1. jednorazowiec

  Modyfikacje-Djrys-Czyste Obrazy

  Ano jest. Też usiłowałem to scalenie przeprowadzać i efekty były identyczne.
 2. jednorazowiec

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Żeby Państwu humor poprawić i ciśnienie podnieść (słowa w linku wyjaśniają czym): https://news.softpedia.com/news/windows-10-bug-removes-activation-downgrades-pro-to-home-523674.shtml Będzie okazja do sprawdzenia czy aktywatory uodparniają na ten błąd.
 3. jednorazowiec

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Gdyby tak, zamiast się uskarżać na niedostatek danych, sięgnął Pan do: Ustawienia - Aktualizacje i zabezpieczenia - Niejawny program... i posprawdzał poszczególne opcje (te, które Pan wymienił w poście otwierającym), oraz przejrzał wpisy w poprzednio podanych źródłach, to może coś by się Panu wyjaśniło. Zwłaszcza, że przecież chciał Pan tylko dowiedzieć się Naprawdę prześledzenie Ogłoszeń pozwala dowiedzieć się co, w którym z kanałów jest i kiedy było dostępne oraz czego można się po tych buildach spodziewać.
 4. jednorazowiec

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Np.: 1. Centrum opinii - Ogłoszenia. 2. https://blogs.windows.com/windowsexperience/tag/windows-insider-program/
 5. jednorazowiec

  Telewizja internetowa czyli moja lista M3U

  1. Wtyczkę Adobe Pan uaktywnił? 2. Inną przeglądarkę Pan sprawdził? Oba te rozwiązania - pierwsze dla FF, drugie sprawdzone na Operze - pozwalają zobaczyć zawartość programów.
 6. jednorazowiec

  Windows 7 32 bity 4GB Ram a Dostępne 3.5GB

  No to chyba trzeba od początku, bo Pan daros1 co prawda napisał o "dostępności", ale obracamy się w kręgu zagadki dotyczącej tego czy jest to synonim "widzenia", czy jednak widać 4 GB, a dostępne, znaczy dostępne. W drugim wypadku wszystko jest w porządku, w pierwszym coś z działaniem systemu może być na rzeczy. Chyba jednak odwrotnie - IMHO łatwiej "zobaczyć"* 4GB niż uzyskać do nich dostęp. W każdym razie, w wypadku systemów Microsoftu wydanych po Windowsie XP. Nie zmienia to faktu, że do wykorzystania, w podobnych tu występującemu wypadkach, jest mniej (od 3,25 do 3,75 GB to wartości uznawane za prawidłowe). * Np. jeden ze zrzutów tu: https://www.sevenforums.com/tutorials/515-system-type-32-bit-x86-64-bit-x64.html dostępnych.
 7. jednorazowiec

  Windows 7 32 bity 4GB Ram a Dostępne 3.5GB

  To nie jest kwestia tylko karty zintegrowanej. Stąd warto by podał Pan to co jest do płyty wpięte. Inna sprawa, że ilość dostępnej pamięci jest, dla systemu 32 bitowego, "w normie".
 8. jednorazowiec

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  I znowu trzeba mi się powtórzyć - niech Pan, Panie wiktorynek, zgaduje dalej. Praktyka czyni mistrza. To już lekkie nadużycie. Nie napisałem słowa jednorazowiec, wielorazowiec czy choćby chleb razowy. Skoro już o jakimś nadużyciu mowa, to... Pański wątpliwej jakości dowcip(?) związany z nickiem - nie chodzi o moje do niego przywiązanie lub jego brak, a pewne zasady, do których mniej lub bardziej, choć raczej bardziej, bezpośrednio wypada się stosować (by nie wyjść na tego co Pan wie, a ja rozumiem) - nijak nie stanowią odpowiedzi na pytanie, do którego się Pan ponoć odnosi (o tym odniesieniu ma świadczyć fakt zacytowania go). Z tego zaś wynika, że i tym razem do czytania - tu: tego pytania - nie przyłożył się Pan dostatecznie. Co do tej listy mych "braków sprzeciwów", to jest ona wyjątkowo skąpa (nie widzę jednak sensu by ją rozwijać). Ma ona natomiast jeden, ale jakże istotny walor - powstała przy absolutnym braku związku z tym do czego się odnosiłem i odnoszę. Oto bowiem okazuje się, że najpierw byłem winny tylko braku głośnych okrzyków wstręt wyrażających na samo wspomnienie Windows 10 (zdycha, to jednak infantylizm, Panie wiktorynek, taki sam jak małymiękki, microshit i temu podobne "wariacje na temat"), a teraz już odpowiadam i za akceptację (sic!) wpadek Intela, AMD i co Pan tam sobie jeszcze powypisywał. Przy okazji - czy mam rozumieć, że skoro na tej liście nie ma m.in. "telemetrii od nVidii", to ma oznaczać, że w tej kwestii jest Pan jej zwolennikiem i nie wypada Panu mnie o nią "zaczepiać"? To tyle rozrywki. Z rzeczy poważniejszych zaś - już kiedyś Pana prosiłem, by ważył Pan słowa. Powtórzę to raz jeszcze. Przecież nie jest możliwe, by ktoś o takim jak Pański intelekcie używał słów, których znaczenia nie zna lub nie rozumie (nie potrafi osadzić w prawidłowym kontekście). PS Nie byłbym sobą - kilka dni temu napisał Pan: "Kogo woli mieć Microsoft jako poszukiwacza błędów? 2. Niepokornego, krnąbrnego i zamkniętego za w miarę szczelną kurtyną(sieć, telemetria) użytkownika, który styka się z wieloma konfiguracjami i programami, a który sam jeden znajduje tyle błędów(śmiesznych i krytycznych) co wszyscy Insiderzy razem wzięci?" "Znajdował" Pan te błędy, "znajdował" (głównie, jak widać z chronologii zdarzeń czy treści postów, dzięki lekturze cudzych tekstów) i... Na "znalezieniu" się skończyło. Cytowana wypowiedź najlepiej ilustruje Pańska postawę - i nie o tej autopromocji tu mowa - "mam, ale nie dam". Przy całym szacunku dla wszystkich czynnych i biernych użytkowników tego forum, nie jest to gremium mające jakikolwiek wpływ na kształt prac Microsoftu, Intela czy AMD (nVidii też nie). To jednak nie jest dla Pana istotne - Pan przecież już swoje zrobił: "znalazł".
 9. jednorazowiec

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Do mnie Pan pije (znowu)? Przecież gdyby zamiast być tak zasłuchanym we własne tokowanie, czytał Pan uważnie cudze posty, to by Pan zauważył, że nie używam wersji 17763, ale skoro się Pan tego domaga, to się wypowiem. Uprzedzam jednak, że nie będzie to nic odkrywczego, a tylko powtórzenie tego co już kiedyś, nie tak znowu dawno, napisałem (i nic się w tej sprawie nie zmieniło) - jak było, tak jest... SOA#1. PS A może tak - to taka sugestia skierowana do osób innych niż autor cytowanej wypowiedzi - psioczący na system, ale też i nie mający doń "żalu" będą przy okazji podawać kiedy i skąd go wzięli? Kto pobrał za pomocą MCT 1809 od "premiery" do wycofania (i w tym czasie zainstalował), komu się system zaktualizował automatycznie, a kto uważał, że "must have" i go sam "skądś" ściągnął i zainstalował lub nałożył (tu też data byłaby wskazana). Dopiero wzbogacone o taką informację wypowiedzi pozwolą, IMHO, stwierdzić kto jest rzeczywista ofiarą, a kto się tylko nią czuje (pretensje do garbatego zgłaszając), bo go szczęście(?) ominęło.
 10. jednorazowiec

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Ta groźba z KBxxxxx330 dotyczy generalnie HP i być może DELL-a. Tak więc bać trzeba się raczej wybiórczo. Zresztą jest i druga "łatka" - dla starszej niż 1809 wersji i tak samo "dobrze robi".
 11. jednorazowiec

  Instalacja dwóch systemów od Microsoft'u na jednym dysku.

  Dostępne będą dla obu, ale z działaniem już tak nie będzie - w każdym z systemów te "Giery i Programy", o ile nie są w wersjach portable lub nie pochodzą z czasów "DOS-owych", będą musiały być zainstalowane osobno (wpisy w rejestrze, ścieżki itp.). Bez tego nie ruszą.
 12. jednorazowiec

  Rozmyta czcionka

  Fakt, na szybki rzut oka nie widać, by sterownik do tego modelu był udostępniony. W tej sytuacji pozostaje ew. sprawdzenie poprzez ustawienia panelu karty graficznej parametrów natywnych (rozdzielczość i odświeżanie).
 13. jednorazowiec

  Rozmyta czcionka

  Jeśli rzeczywiście coś się z rozmyciem dzieje, to sprawdziłbym czy monitor jest poprawnie - model, a nie jakieś "standardowe PnP" - rozpoznany (i działa w natywnej rozdzielczości) i ew. jego sterowniki, o ile są jakieś (system, dla których nominalnie miałyby być nie ma specjalnego znaczenia) - załadował.
 14. jednorazowiec

  Jak sprawić aby system widział program?

  Samo dodanie nazw tych programów do listy i w efekcie wyświetlanie tych nazw nie spowoduje, że zaczną one działać. Jeśli pominąć jakieś aplikacje portable czy z czasów świetności MS-DOSa, to reszta do działania wymaga - nie tylko, ale to podstawa - wpisów w rejestrze. Te zaś pojawią się dopiero po operacji wskazanej przez Pana stensa, tj. ponownej instalacji tych programów (i to z podaniem ścieżki do - tu - D:\, bo bez tego zainstalują się one w domyslnej lokalizacji, a ich pliki na D:\ tylko miejsce będą zajmować.
 15. jednorazowiec

  win 10 home, calkowite prawa ?

  Miałem nadzieję, że zechciał podzielić się Pan ze mną doświadczeniami dot. "konta System". Jak jednak widać, była ona płonna. Choć może jednak znajdzie się ktoś, kto Bardzo bym prosił, by nie rezygnował Pan z korzystania ze słownika. Dzięki temu nie będzie dochodziło do wypaczania sensu - tu: moich - wypowiedzi, do których się Pan odwołuje. Choć raczej należałoby chyba napisać, że je Pan "na własną modłę przerabia". Tudzież jest równoważne z "i" lub "oraz", ale na pewno nie z "lub", choć rzeczywiście bardzo często niektórzy temu spójnikowi takie - podkreślę, że nieprawidłowe - znaczenie przypisują. Przyzna Pan chyba, że między frazami "...dlaczego i czyje..." oraz "...dlaczego lub czyje..." istnieje znacząca różnica, prawda? A jeśli tak, to skoro użyłem konkretnego słowa, zresztą nie bez przyczyny, bo m.in. i ono padło "cenzorskim" zapędom poprawiaczy Żeromskiego, to zaproponowana przez Pana konstrukcja nijak się ma do użytej przeze mnie. Co rzecz całą sprowadza do tego na co, w czwartym zdaniu niniejszego tekstu, wskazałem. QED BTW - błędnie użył Pan nawiasu ("poprawiając" fragment o rejestrze). Dlaczego? To już proszę samemu sprawdzić. Fakt, że jakieś tam grzechy w poprzednim poście popełniłem, a to "pół" cudzysłowu (usunąłem), a to gdzieś przecinek czy literówka (tych nie poprawiałem), ale nie zmieniały one treści wypowiedzi na tyle, by należało mnie za nie pod pręgierzem stawiać i to jeszcze dokładając razy za winy niepopełnione. PS Może jednak ktoś, coś na temat konta System bałaknie? Wiem, że sam mógłbym te kilka przeklikań zrobić i zobaczyć efekt, ale... dziś niedziela.
×

Powiadomienie o plikach cookie