Skocz do zawartości

jednorazowiec

Mega użytkownik
 • Liczba zawartości

  226
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O jednorazowiec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Ostatnie wizyty

683 wyświetleń profilu
 1. A próbował Pan, zamiast instalacji, aktualizacji do 1809 z poziomu działającej wcześniejszej wersji? Choćby tylko by, w wypadku niepowodzenia, sprawdzić czy jakiś ślad przyczyny w logach nie zostanie.
 2. Czysta instalacja ma chyba tylko(?) tę przewagę, że jakieś "śmieci" w np. WinSxS nie zalegają po migracji czy w rejestrze brak jest nadmiarowych wpisów. Jednak wg moich doświadczeń odporność zainstalowanego Windows 10 na przenosiny jest więcej niż zadowalająca. Przyznaję, że podstawą do tego osądu jest posługiwanie się wyłącznie Intelami, ale jednak nie doświadczyłem w tych przypadkach żadnych kłopotów z systemem (o aktywacji za chwilę), a przesiadałem się bodaj z 1156 na 1366 i następnie na 1155 i potem na 1151. W dodatku, w miedzy czasie uszczęśliwiony awarią dysku odtwarzałem obraz z wykonanej na innej płycie i HDD kopii zapasowej na nowy dysk zainstalowany na nowej - innej - płycie. Bólu nie było. Co do aktywacji po zmianie, to jedyna niedogodność jaka mnie spotkała dotyczyła konieczności użycia opcji "zmień klucz produktu" i wklepania bazowego (uprawniającego do niegdysiejszej aktualizacji) - innych utrudnień nie doświadczyłem, choć wiem, że mogą one wystąpić. Szczególnie w sytuacji, w której z listy urządzeń stary sprzęt nie został, przed wymianą, usunięty. To jednak i tak jest tylko kosmetyka. Oczywiście pamiętać należy, że w wypadku systemów preinstalowanych lub licencji Windows 10 uzyskanej "w podziękowaniu" tak słodko nie będzie. To już jednak opowieść z kategorii "jako rzecze Mariusz Kędziora (z Microsoftu)".
 3. jednorazowiec

  Logowanie do Systemu

  Nie działa, bo pewnie usiłuje Pan to wprowadzić dla konta Microsoft. Stare, dobre Control userpasswords2 działa zaś tylko dla kont lokalnych.
 4. Amen. Do tego jakieś DMDE, by zobaczyć czy to nie jakiś misz-masz w partycjach dający się uporządkować bez specjalnego wysiłku. PS A zacząć i tak warto od S.M.A.R.T.-u.
 5. A może jednak nie? Mam bowiem wrażenie, że gdyby - na nośniku dowolnej wielkości - założyć partycję do 2GB (resztę z uwagi na niewiadome zachowanie drukarki, zostawiając "odłogiem"), to jej sformatowanie w FAT(16) byłoby wykonalne.
 6. W wypadku dysków Seagate parametr 01 należy do kategorii "ten typ tak ma" - jest regułą odczyt różny od standardowego bez błędów. Tak więc w wypadku tego producenta i tych wartości nie ma żadnych powodów do niepokoju. Czyli "błędów nie ma" jak już Panu odpowiedział Pan wiktorynek. PS Tak na marginesie - zawsze, o ile to tylko możliwe, pewniejsze - niż te uzyskane poprzez USB - będą odczyty z dysku podłączonego bezpośrednio do gniazda kontrolera. Oczywiście z powyższym zastrzeżeniem dot. Seagate'ów i 01.
 7. jednorazowiec

  Win 10 + nowy RAM

  A jak już Pan lesio10 do obudowy "wejdzie" by do modułów się dostać, to i Clear CMOS może zechce wykonać. Czy to pomoże trudno stwierdzić w ciemno, ale nie zaszkodzi (w sprawie pamięci), bo w innych może się okazać, iż to działanie wywoła posty o braku "boot device" itp.
 8. Teraz widać? Jeśli nie, to w tym zdaniu jest ciąg dalszy wskazujący na inne porównanie. Jeśli zaś tak, to jednak prosiłbym o zajmowanie się "sednem" sprawy, tj. skąd polska wersja Pro skoro jej Microsoft, jako samodzielnej, nie dostarczył. Mogę się tego domyślać po tym "wersja zależy od klucza", ale to jednak nie jest to samo (przynajmniej dla mnie). PS Jestem ugodowo nastawiony więc może rzeczywiście nie A(ll) a S(ome) w jednym lepiej by brzmiało. Tylko co to zmienia?
 9. Toż nie w wypadku "N" jest, w cytacie w poprzednim moim poście, mowa o braku dostępności wersji polskiej (PL-PL), a o "zwykłym" Pro. Na to zresztą poprzednio wyraźnie, jak mi się zdawało, wskazywałem. Jeśli z obrazu, który Pan utworzył i umieścił, możliwe jest uzyskanie instalacji wersji polskiej Pro, to jest to chyba raczej efekt stworzenia swego rodzaju AIO, na wzór tego dostępnego dla Home/Pro z poziomu np. MCT, niż umieszczenia "oficjalnego nieoficjalnego" zlokalizowanego buildu 18329 Pro. I o to chodziło w moim pytaniu z poprzedniego postu.
 10. Czy obraz, który Pan umieścił, jest już w wypadku wyboru Pro, bez ograniczenia co do wyboru m.in. do języka polskiego? "This build won’t be available for these Windows 10 editions in the following languages: Windows 10 Home: RO-RO, SK-SK, SL-SI, SR-LATN-RS, TH-TH, UK-UA Windows 10 Home N: RO-RO, SK-SK, SL-SI Windows 10 Pro: FR-CA, IT-IT, JA-JP, KO-KR, NL-NL, PL-PL, SR-LATN-RS Windows 10 Pro N: RO-RO, SK-SK" - Tak brzmiała oficjalna zajawka z 1 lutego, a i na UUP "polskiego" Pro nie było (i nie ma).
 11. Naprawdę w ustawieniach - CPU features - nic związanego z Hyper Theradingiem nie ma? Gdyby jednak się znalazło, to na Enabled trzeba tę opcję ustawić.
 12. jednorazowiec

  Problem z dyskiem HDD

  Kopia "listu do Cioci". Jestem przekonany, że - niech będzie - prawie każdy z nas ma po dyskach poupychane jakieś "archiwalia", które kiedyś były ważne, a teraz straciły na aktualności czy użyteczności, a że np. na miejscu nie było potrzeby oszczędzać, to sobie leżą i na tym felernym dysku leżeć nadal mogą. Będą - dobrze, szlag je trafi - nic się nie stanie.
 13. jednorazowiec

  Problem z dyskiem HDD

  = może być używany tylko dla przechowywania rzeczy (plików) o małej istotności. Na pewno nie powinien być używany jako systemowy oraz magazyn ważnych danych. Na tyle pozwolę sobie wypowiedź Pana m4s rozwinąć.
 14. jednorazowiec

  Problem z dyskiem HDD

  Co do zasady: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4147863#4147863 Jednak warto byłoby obejrzeć S.M.A.R.T. dysku w całości np. używając https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/ (standard edition wystarczy), wtedy nawet to o jakim dysku mowa przestanie być tajemnicą. Przy okazji może okazać się czy i co jeszcze dyskowi dolega. Poza tym wszystkim i tak pewnie kupno nowego dysku nie będzie wyjściem nieuzasadnionym. Update - przepraszam Pana, Panie renatan, za częściowe powielenie Pańskiej odpowiedzi (za wolno i zbyt długo swoją pisałem).
 15. jednorazowiec

  Aktywacja windowsa 10

  Panie P10 z pokorą przyjmuję Pańską opinię i nie ośmieliłbym się w żaden sposób jej podważać. Prosiłbym jednak, w zamian, by zechciał Pan choć rozważyć czy na pewno nie pomylił Pan znaczenia słów herezja i alternatywa?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie