Jump to content

jednorazowiec

Mega użytkownik
 • Content Count

  249
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About jednorazowiec

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

809 profile views
 1. A dlaczego EasyBCD, a nie to o czym Pan marcelgg napisał - odbudowa rozruchu poprzez CMD? PS Straszny z Pana, Panie RemixPL1994, defetysta.
 2. A bo ja wiem (co Autorowi "w duszy gra")? Toż to taka sama zabawa jak z robieniem obrazów do modyfikowania ich przywróconej, na innej konfiguracji, zawartości. - Na to przecież Pan właśnie zwracał uwagę w swym pierwszym poście. BTW - minimalistyczna opcja dot. obrazu to chyba byłaby Kopia zapasowa (systemu Windows...) zamiast narzędzi zewnętrznych.
 3. Przy Windows 10 nie jest to takie istotne (o ile przenoszącemu nie będą przeszkadzały śmieci) - system nie wstanie raczej tylko w sporadycznych przypadkach. Tylko, że to przy innej konfiguracji i tak będzie głupiego robota, bo sterowniki znowu trzeba będzie samodzielnie dołożyć (z uwagi na "wiek i płeć" tego co system samodzielnie użyje).
 4. Spełniając prośbę (o informację) uprzejmie donoszę, iż na pewno "ktoś* jest w posiadaniu takiego", ale...To nie jestem ja. * Pan wiktorynek(?).
 5. https://support.microsoft.com/pl-pl/help/297684/mapped-drive-connection-to-network-share-may-be-lost
 6. Proszę posłużyć się maszyną wirtualną - np. VirtualBox - i na niej XP zainstalować.
 7. Praktycznie dowolny, z będących "w obiegu" instalator Windowsa czy Linuksa też pewnie by wystarczył. Pan laryflinta nie wskazał "po ki..." i do jakich ruchów z partycjami program tego typu jest Mu potrzebny, stąd wcale nie ma pewności czy rzeczywiście konieczne są jakieś programy zewnętrzne (w stosunku do narzędzi dostarczanych z obrazami systemów). "Dobry" będzie taki, który swe zadanie spełni np. GParted, bo i umożliwia zarządzanie partycjami, i *.ISO, i dla Windowsa, i dla Linuksa.
 8. Ło Matko! Teraz może opis tego co po F1 się ukaże? To może być ciekawe, bo wiele zależy od tego "w czym", ten F1 nacisnąć. Pewnie się narażę, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć jaki jest sens tak "zaawansowanych" porad? Analfabeta (funkcjonalny również) i tak z nich nie skorzysta, a człek "cytaty i pisaty" sobie bez nich poradzi. Panie jou300 - proszę nie brać tego za złośliwość, ale na omówienia takich "ciekawych funkcji" nie tylko folderów, szkoda Pańskiego czasu. PS Ew. sankcje za malkontenctwo przyjmę ze zrozumieniem.
 9. A tak konkretnie - jakie są objawy utraty(?) danych (i ew. o jakie dane chodzi)? Bez tego nie ma, IMHO, sensu podawanie nazw. Może się bowiem okazać, że będzie to strzelanie z armaty do wróbla. PS Żeby nie było... https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic868490.html (to tylko przykład od czego zaczynać)
 10. Może warto jednak, przed podejmowaniem jakichś drastycznych kroków, zacząć od rzutu okiem w logi (Podgląd zdarzeń) - Dzienniki systemu Windows, szczególnie Aplikacja i System - by sprawdzić czy na podstawie jakichś ew. błędów w nich odnotowanych, w połączeniu z sygnaturami czasowymi, nie da się ustalić przyczyny zawieszeń.
 11. Pozwolę sobie na dygresję: @jarexpol - naprawdę ma Pan 2 procesory (płytę na której są fizycznie obsadzone)? Jeśli nie to, to ustawienie w MsConfigu jest niepoprawne. Co prawda nie ma to specjalnego znaczenia praktycznego, ale jednak upowszechnia mit o tym, iż ta opcja dotyczy również ilości rdzeni, a nie wyłącznie procesorów.
 12. Ja mam "jakiś pomysł"*: Sprawdzić efektywność działania programów listowanych w Google'ach dla zapytań odzyskiwanie danych lub data recovery, ew. odzyskiwanie plików i folderów czy file and folder recovery. Samemu tego sprawdzać mi się nie chce - nie mi zadano "pracę domową". * Od pytania o pomysł zaczyna się treść postu otwierającego.
 13. I/lub managerze urządzeń - stacje dysków. Żeby nie wyszło, że to "czyszczenie systemu" objęło jakieś kontrolery (IDE.../Magazynu... itp.). W końcu zaś pewnie i tak okaże się, że albo "litery" zabrakło, albo uprawnień "nie dowieźli".
 14. Mam wrażenie, że poza kierowaniem podejrzeń ku Windowsowi przydałaby się informacja o jego wersji i konfiguracji sprzętowej (może i danych dot. połączenia sieciowego) oraz czegoś w stylu zrzutu z Process monitora (ew. Managera zadań). I żeby nie było... ja w Windows 10 nie mam takiej sytuacji (ale i nie używam wymienionych przez Pana programów/aplikacji).
 15. https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 + co najmniej 3 inne, w stosunku do Microsoftu, źródła dostępne na forum. Wracając do postu otwierającego - żeby nie okazało się, iż "funkcje nie działają" bo: a\ brak backupu do odtworzenia (a brak, bo nikt go nie zrobił); b\ ustawienia BIOS-u (UEFI) są jakie są, a na dysku jest MBR.
×
×
 • Create New...

Important Information