Jump to content

jednorazowiec

Mega użytkownik
 • Content Count

  235
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About jednorazowiec

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

743 profile views
 1. Proszę zacząć od odbudowy (naprawy) rozruchu.
 2. Po pierwsze - nie rozumiem pytania. To były wersje Windows 8 OEM. Po drugie - licencje systemów Windows są dostępne na stronach Microsoftu i nic nie stoi na przeszkodzie, by dotarł sam Pan do nich i osobiście porównał ich zapisy. PS Szansa na to, że ta kupiona przez Pana należy do tej gorszej, z punktu widzenia możliwości odsprzedaży, kategorii jest znikoma (ale nie zerowa).
 3. Oczywiście, w przypadku używanego Windows 8, ma Pan rację (o ile BSA, prokurator i inne "ostatnie instancje" nie uznają inaczej, a co wtedy zrobi sąd tego już nie sposób przewidzieć ). Tylko, że z tego: nie do końca wynika, że to licencja używana. Nadto to co Pan napisał, a do czego się odnosiłem, wygląda raczej na stwierdzenie o charakterze ogólnym, a nie odniesienie do "tu i teraz". Przynajmniej ja tak to odebrałem. Mam nadzieję, że powyższe zdania wyjaśniają sprawę przyczyny mego wtrącenia. PS Choć tylko na marginesie, to warto chyba wspomnieć i o tym, że licencja Windows 8 OEM występowała w dwóch odmianach (wersjach) i w jednej z nich istniały ograniczenia związane z wprowadzaniem jej, w formie samodzielnej, do obrotu wtórnego (i nie tylko).
 4. Ad cytat z postu powyżej: A "nieumyślne paserstwo"? Przy kluczach "za 5 złotych" to wyłączenie odpowiedzialności nie zadziała.
 5. Nawet "zwykła" systemowa Kopia zapasowa - skonfigurowana dla całego dysku - na taką migrację pozwala. Oczywiście jest jeden warunek, tj. dane muszą się "zmieścić" na nowym dysku.
 6. Proszę sprawdzić czy w kluczu rejestru HKM\System\CurrentcontrolSet\Control wartość dla wpisu PortableOperatingSystem nie jest ustawiona na 1. Jeśli tak, to proszę ją zmienić na 0. Po przeładowaniu systemu problem związany z rozpoznawaniem dysku powinien ustąpić.
 7. No to wszystko jasne, choć to nie jest dla Pana dobra wiadomość. - Zmiana, która Panu nie odpowiada, nie jest opcjonalną więc i nie ma gdzie szukać możliwości jej modyfikacji w ustawieniach systemowych. PS Teoretycznie może Pan, poprzez Opinie, zgłosić, żeby wprowadzono możliwość modyfikacji tego elementu (wyboru między poprzednim a obecnym jego kształtem).
 8. Wersje systemu (buildy) na obu sprzętach są te same czy na tym z "wąskim" paskiem jest starsza?
 9. Przed chwilą sprawdziłem - po restarcie wyłączenie animacji ustawienie zostało zapamiętane. Mam więc wrażenie, że coś może być nie tak po Pańskiej stronie - może używa Pan jakiejś aplikacji monitorującej zmiany i cofającej je, a może - to popularne tu wyjaśnienie każdego problemu i każdej jego przyczyny - to... "zdycha"?
 10. Migracja licencji Windows 10 jest dozwolona (o ile system bazowy - Windows 7/8 - nie był preinstalowany fabrycznie). Ew. kłopoty z aktywacją z marszu po zmianie rozwiązuje zadbanie o usunięcie z listy na koncie Microsoft "starego" zestawu i użycie opcji "zmień klucz" (by wpisać ten z - tu - Windows 7, z którego był update). Poza tym zawsze zostaje telefon: 22 594 19 99. Klikanie na "dokonano zmian sprzętowych" jest w zdecydowanej większości przypadków bezskuteczne. Czasem - i to wcale nie tak sporadycznie - zdarza się, że po przeniesieniu dysku z systemem na nową platformę aktywacja nie zgłasza w ogóle żadnych obiekcji, choć może się zdarzyć, iż mechanizm "obudzi" się po kilku dniach i wtedy... wracamy do kroków powyżej.
 11. Lektura tu: http://www.geekweek.pl/news/2019-03-21/wiekszosc-antywirusow-na-androida-jest-calkowicie-nieskuteczna/ dostępnego tekstu może być swoistym uzupełnieniem zamieszczonego przez @m4s rankingu.
 12. A próbował Pan, zamiast instalacji, aktualizacji do 1809 z poziomu działającej wcześniejszej wersji? Choćby tylko by, w wypadku niepowodzenia, sprawdzić czy jakiś ślad przyczyny w logach nie zostanie.
 13. Czysta instalacja ma chyba tylko(?) tę przewagę, że jakieś "śmieci" w np. WinSxS nie zalegają po migracji czy w rejestrze brak jest nadmiarowych wpisów. Jednak wg moich doświadczeń odporność zainstalowanego Windows 10 na przenosiny jest więcej niż zadowalająca. Przyznaję, że podstawą do tego osądu jest posługiwanie się wyłącznie Intelami, ale jednak nie doświadczyłem w tych przypadkach żadnych kłopotów z systemem (o aktywacji za chwilę), a przesiadałem się bodaj z 1156 na 1366 i następnie na 1155 i potem na 1151. W dodatku, w miedzy czasie uszczęśliwiony awarią dysku odtwarzałem obraz z wykonanej na innej płycie i HDD kopii zapasowej na nowy dysk zainstalowany na nowej - innej - płycie. Bólu nie było. Co do aktywacji po zmianie, to jedyna niedogodność jaka mnie spotkała dotyczyła konieczności użycia opcji "zmień klucz produktu" i wklepania bazowego (uprawniającego do niegdysiejszej aktualizacji) - innych utrudnień nie doświadczyłem, choć wiem, że mogą one wystąpić. Szczególnie w sytuacji, w której z listy urządzeń stary sprzęt nie został, przed wymianą, usunięty. To jednak i tak jest tylko kosmetyka. Oczywiście pamiętać należy, że w wypadku systemów preinstalowanych lub licencji Windows 10 uzyskanej "w podziękowaniu" tak słodko nie będzie. To już jednak opowieść z kategorii "jako rzecze Mariusz Kędziora (z Microsoftu)".
 14. Nie działa, bo pewnie usiłuje Pan to wprowadzić dla konta Microsoft. Stare, dobre Control userpasswords2 działa zaś tylko dla kont lokalnych.
 15. Amen. Do tego jakieś DMDE, by zobaczyć czy to nie jakiś misz-masz w partycjach dający się uporządkować bez specjalnego wysiłku. PS A zacząć i tak warto od S.M.A.R.T.-u.
×
×
 • Create New...

Important Information