Jump to content
WinClub

jednorazowiec

Mega użytkownik
 • Content Count

  311
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About jednorazowiec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli wg Pana jest to dowód na to, iż dyski/partycje są czyste, a winien jest system, to dajmy sobie spokój z kwestią Windowsa (jakiegokolwiek) i niech Pan zainstaluje Linuksa. Z uwagi na jego "strukturę" dość trudno od niego wymagać by sam sobie coś pousuwał.
 2. Proszę zacząć od całkowitego wyzbycia się robactwa z wszystkich dysków i partycji i/albo większą uwagę poświęcić miejscom w sieci, w których Pan bywa. Mam wrażenie, że bez tego nawet po instalacji Windows 7 może być to samo.
 3. SOA#1. Tylko że "moje" Zdjęcia są... z przyszłości (chyba) - 2019.19081.20730.0.
 4. Również. Dziękując za dotychczasowe informacje z niecierpliwością oczekuję na konkluzję, która wyniknie z "zastanawiania się". Tak.
 5. Bez kopii posektorowej (na innym dysku) chyba szkoda się brać za to - każde kolejne uruchomienie, to możliwość pogłębienia problemów. Gdy już taka kopia będzie, to na niej można podejmować dowolne próby związane z odzyskiwaniem danych. Może i taśmę sygnałową warto podmienić, by spróbować C7 opanować (ryzyko żadne, korzyść możliwa). PS Za błąd w akronimie przepraszam - powinno być S.M.A.R.T.
 6. A tak dokładniej - z jakich modułów na jakie? Może wystarczy reset BIOS-u lub może trzeba ręcznie ustawić parametry pracy. Bez szczegółów trudno zgadnąć.
 7. Zgodnie z "duchem" działu jednak od S.M.At.T.-u bym zaczynał - pkt 2 pierwszego postu Pana jarexpola. Bez tego chkdsk niewiele daje.
 8. Chyba jeszcze, tj. - na dziś - do 4 stycznia 2020, działa. Czyż bowiem nie jest tak, że prawo do downgrade'u - i używania starszego systemu - wygasa dopiero z datą końca wsparcia dla systemu "zdołowanego" - tu: Windows 7?
 9. To oznacza tyle: "The build watermark at the lower right-hand corner of the desktop is no longer present in this build. This doesn’t mean we’re done…" Po co - pomijam możliwość chwalenia się kolegom jakim się jest hardcore'owcem i psioczenia, że coś nie działa - używać wersji Insider jeśli nawet do informacji o buildzie się nie zagląda? Cytat jest po angielsku, bo to taka subtelna sugestia dla takich "Insiderów", by własnie w ten sposób Program opuścić zechcieli.
 10. Z tym uzupełnieniem, że była i wersja "klasyczna" OEM - wskazywałem już na to kiedyś. Tyle że do detalu mogła trafić tylko przez pomyłkę, bo była przeznaczona dla producentów zestawów (uznawanie za nich "składaczy" byłoby, bez obrazy kogokolwiek, przerostem formy nad treścią). O tym co Microsoft Polska wymyśla szkoda pisać - ich konsultanci mają kłopot ze zrozumieniem słowa (za)pisanego m.in. w licencjach Windows 8 i 10. To oni z uporem godnym lepszej sprawy upierają się przy rozróżnieniach OEM/BOX (w znaczeniu z czasów sięgających Windowsa XP). Co do orzeczenia TSUE to "diabeł tkwi w szczegółach" i należy brać pod uwagę dwa wyroki, tj. w sprawach C-128/11 i C-166/15. Z nich bowiem wynika jakie i w jakich warunkach licencje można sprzedawać (przenieść) praktycznie bez ograniczeń, a jakie przy spełnieniu dodatkowego warunku. Oczywiście w wypadku dystrybucji nowych licencji nie ma to znaczenia. Wyjaśniać jednak może popularność takich produktów jak np. licencja refurbished. To już jednak zupełnie inna historia.
 11. Kruca! Z taką zdolnością profetyczną to się Pan tu marnuje. Może bym dostał - od Pana - numery na najbliższe losowanie Totka (albo lepiej Eurojackpota)? PLEASE!!!! Pan SA00 doczytać, to może i doczytał, ale nie do końca policzył, że "4 x DIMM, Max. 8 GB" to raczej* nie powinno być 2x4 (dobrze choć, że nie padło pytanie o 1x8). * Zdarzały się, co prawda, przypadki, w których "limity mnożenia" dawały się obchodzić, ale to wyjątki (potwierdzające regułę, że producent wie co podaje w specyfikacji).
 12. Jeśli już coś do pary z AWDCleanerem, to chyba raczej FRST. Choć pewnie lepiej byłoby napisać nie "do pary", a "zamiast". Inna sprawa, że nie będzie to "kliknij i zapomnij", a "kliknij i pomyśl" (co usunąć). Zaś co do klasycznych wirusów, to tym najbardziej zjadliwym przeciwstawić można tylko to o czym Pan wiktorynek napisał, a to choćby dlatego, że zmiany przez nie dokonane bywają nieodwracalne.
 13. Panie chrisu1982 czy na pewno to co Pan podał spełnia warunek wskazany w poście otwierającym, a brzmiący "bez reinstalacji systemu"?
 14. Na moje, to wystarczy "zdjąć ptaszka" - Dołącz obraz... - by uzyskać wybór. Inna sprawa, że patrząc na opis partycji podawany przez system można mieć wątpliwości co do efektywności planowanego przez Pana Pablo6736 backupu. PS Dlaczego B:\? - To pytanie z ciekawości.
 15. Hurtowo. PS Proszę się nie zżymać, ale na Pańskie pytanie jest to poprawna odpowiedź (czy jedyna taka, to sprawa do rozważenia).
×
×
 • Create New...

Important Information