Jump to content
WinClub

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Panie Sromotniku poprosiłbym bym ten plik reg co kolega wyzej pisze
 3. U mnie fsb poleciało prawie na 400, jak dobijałem do granicy to resetowało taktowania na domyślne nie chciało zapisać. Pamięci nie chciałem kręcić dając na 2.0 mam 800 Mhz przy taktowaniu procka 3,60Ghz a jak dam w biosie na 2,40 to mają ponad 900.Ręcznie nie da się u mnie ustawić pamięci tylko mam trzy opcje 1,40 chyba ,2.0 i 2,40 nie pamiętam dobrze. To lepiej na tym wyszłem jak obniżyłem timingi i czuć różnicę bo pc jest bardziej responsywny wszystko szybciej działa.
 4. Witam Mam problem z aktualizacją win10 1909 do 2004. Czy przez automatyczną aktualizację czy przez asystenta aktualizacji wyskakuje błąd jak w załączniku. Prosze o pomoc.
 5. Windows 10: Microsoft nie dał rady. Blokuje najnowszą aktualizację https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-Microsoft-nie-dal-rady.-Blokuje-najnowsza-aktualizacje,News,108178.html Nieszczęsny Microsoft Store wkrótce w nowej wersji. Będzie gotowa na Xbox Series X https://www.dobreprogramy.pl/Nieszczesny-Microsoft-Store-wkrotce-w-nowej-wersji.-Bedzie-gotowa-na-Xbox-Series-X,News,108179.html
 6. ja próbowałem już chyba wszystkim - jak komuś się uda to dajcie znać bo narazie zmarnowałem 4 dni i "wystrzelone dane na partycjach które miałem. ...eehhh
 7. Today
 8. Tak, tu chodzi o wpis w rejestrze.Tylko ciekawe co zrobiłeś że go usunęło? CCleaner na domyślnych ustawieniach nie powinien usunąć? Musisz zwrócić się z prośbą do "sro-motnika" żeby Ci udostępnił "plik.reg" "narzędzia".
 9. A morał tej bajki był taki że właściciel kupił g***o a teraz jest w szoku że śmierdzi
 10. tak ccleaner ale da sie naprawic bez formata moze jakis wpisz do rejestru tak wszytsko wykonałem według instrukcji ale zauwazyłem ze jak dołozylem kolejne 8 gb ram to zaczął automat wiecej brać Ale moze brac bo w dzisiejszych czasach 16 gb ram to jest ok
 11. To chyba mało w życiu widziałeś, przypadków jak i agentów te przypadki tworzących. Głupia sprawa choćby myk że po aktualizacji BIOSU zapisany w nim klucz nie wiadomo czemu znikał
 12. Mała prośba jak wstawiasz napisz V3 ....V4 etc:) po paru restartach widać to co potrzeba, bez ukrytych partycji:)
 13. Jak byś tak zrobił od razu też nie będzie problemu , ale dla mniej wprawionych w boju lepiej zrobić tak jak dokładnie napisał M4T.
 14. IMHO zaś "zapisywanie" czegokolwiek, gdziekolwiek jest zbędne. Pomijając przypadłości wynikające z Praw Murphy'ego - wtedy to co zapisane też o kant się nada - wczytanie klucza z BIOS-u (UEFI) odbędzie się automatycznie - wystarczy nośnik zgodny lub jakiś AIO (kastrowane lub nie) z wersją "pasującą" do klucza. Opcja "wyczyścić, podzielić i wgrać", o której napisał Pan wiktorynek, ma jeszcze i tę, poza innymi (miejsce, układ partycji itp.), przewagę, że praktycznie zawsze będzie to build nowszy od fabrycznego (ten "zestarzał się" w transporcie).
 15. czyli nie mogę mieć 2 partycji na jednym dysku ? tak mi pokopał partycje że hej.
 16. M4T napisał, że lepszą opcją jest aktywowanie systemu zainstalowanego przez producenta laptopa a dopiero potem format i nowa, świeża instalka. Zaś Twoją wypowiedzi zrozumiałem w ten sposób,że spisuje sobie klucz swojej wersji systemu i od razu - bez konieczności aktywacji systemu zainstalowanego przez producenta - instaluję świeży system. Dlatego też napisałem o dwóch sprzecznych ze sobą opiniach.
 17. Jakie sprzeczne opinie ? myślisz o odp.. M4T tak samo mówimy - myślimy ( no może rutynowo ? ). Żebyś był na 100% pewny to zrób tak: 1 - odpal tak jak dostałeś ze sklepu ( sprawdź czy aktywował - powinien bez problemu ) 2 - skopiuj sobie klucz to jest Twoje OWD ( ochrona własnej D....y ) i jaki system masz zainstalowany - Home ,Pro itd... 3 - pobierasz sobie system jaki Ci będzie pasował ( musi być ( nazwa ) taki sam jak miałeś ze sklepu ) mod taki czy siaki czy " czyścioch " , czy org.. MS jaki Ci tam pasuje. 4 - robisz format instalujesz i masz nic nie musisz już robić - chyba że z jakiś tam cudów by wołał o klucz ? ale nie ma takiej opcji. 5 - masz legalny system taki jak byś ze sklepu dostał - możesz na nim księgowość prowadzić i do systemu nie przyczepi się ci nikt.
 18. Powiedzcie czym czym aktywować ten system?
 19. Mogę prosić o link do tematu z lekkim Windowsem 7 na komputer 64 bit?
 20. Ok, widzę iż jak na razie mamy dwie sprzeczne opinie.
 21. Zależy, czy zrobiłeś starannie optymalizację oraz w jaki sposób mierzysz pobór pamięć. Należy po starcie systemu uruchomić menedżer zadań i dopiero po ponad półtorej minucie widać właściwe zużycie. Oczywiście bez antywirusa, przeglądarki internetowej, Skype'a w autostarcie itp
 22. A kogo to obchodzi ze te laptopy tak mają ! co ? , albo do zwrotu ,albo wymiana na lepszy , albo widziały " gały co brały " i teraz nie stękać że nie działa jak powinien . Akurat jesteś głupszy od tych " wiejskich " przysłów i widać móżdżek masz ptasi . Jak się wysilisz i nic w danej chwili nie pobierasz to potrafisz coś z sensem napisać Narka ! , radził bym ci udać się do najbliższego warzywniaka położyć głowę na wadze i poszukać przycisk burak .
 23. ale ty pi****lisz farmazony. Te laptopy tak mają i nie ważne ile byś chciał sztuk wymienić, tak i tak zawsze będzie to skakać na cpu i gpu po 90 stopni. sprzęt kupił budżetowy, nie jest to jakiś za**bisty laptop do grania, jak już chcesz "Jestem Idiotą" prawdziwy laptop do grania, to na pewno nie asus ani acer, a coś typu dream machines. czy rog lub alien nie mam zamiaru udawać znawcy, mam ten laptop i wiem co potrafi, jak się z nim obchodzić, więc mówię tylko i wyłącznie o nim. Swoje wiejskie przysłowia zostaw do remizy januszkom przy wódce opowiadać. Powtarzam, nie ważne ile byś razy wymienił ten laptop na nowy, każda sztuka będzie się grzała, nie jest to jakiś za**bisty system chłodzenia, jest głośny i niestety bez tego coolsense nic nie zdziałasz. Za te kwotę by miał komputer na aio albo custom wodnym i by miał spokój, ale jest aktualnie taka śmieszna moda na gamingowe laptopy, które jedyne co to mają podświetlenie klawiatury, beznajdziejny system chłodzenia i odprowadzania go i tyle. Narka pajacu.
 24. Tu nie ma co wyjaśniać i opisywać. Zapisujesz sobie klucz tej wersji systemu jaki masz zainstalowany " fabrycznie " , robisz format ,dzielisz dysk jak Ci pasuje , instalujesz identyczną wersję Windows jaką miałeś ( a czy mod itd... nie ważne Twoja sprawa ) i po bólu . Możesz iść z tym laptopem nawet do urzędu skarbowego !
 25. I to w sumie dobra opcja pierwszy raz uruchomić dla pewności kopię klucza z systemu i biosu zrobić i wtedy czysta instalacja.
 26. Czy używałeś jakiegoś dodatkowego programu do czyszczenia systemu lub rejestru?
 27. Witam. Chciałbym poprosić was o wyjaśnienie mi pewnych kwestii związanych z aktywacją i legalności systemu Windows. Załóżmy sobie taką oto sytuację : Kupujemy nowy laptop z systemem Windows 10 na pokładzie zainstalowany przez producenta sprzętu i kluczem produktu zaszytym w BIOS/UEFI naszego laptopa. Jak wiadomo, w tego typu systemach operacyjnych znajduje się cała masa niechcianego oprogramowania w postaci różnorakich wersji trial lub demo programów, które i tak potem usuwamy z naszego systemu. Na dysku znajduje się także partycja Recovery z obrazem systemu, która zajmuje nam cenne miejsce, oraz nie bez znaczenia jest również fakt iż taki system musimy następnie uaktualnić do najnowszej wersji, pobierając kilka lub kilkanaście GB danych tracąc przez to czas. Moje pytanie jest następujące : Czy jeżeli zaraz po wyjęciu laptopa z pudełka sformatujemy mu cały dysk, usuwając wszystkie partycje łącznie z partycją Recovery a następnie zainstalujemy najnowszą wersję czystego systemu Windows 10, oczywiście w takiej samej wersji i edycji w jakiej zainstalował go producent, to czy tak zainstalowany system Windows aktywuje się kluczem z BIOS/UEFI czy też nie ? Czytałem gdzieś - niestety nie pamiętam już gdzie - iż aby przeprowadzić taką opcję jaką opisałem powyżej to należy chodź jeden raz aktywować system operacyjny zainstalowany przez producenta laptopa tak aby jego klucz produktu został zapisany na serwerze Microsoftu i dopiero wtedy można sformatować dysk i postawić nowy, czysty system. Dlatego proszę was o wyjaśnienie mi jak cała ta sprawa wygląda w rzeczywistości. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information