Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. @srom-otnik nie zakazuje używania czego chcesz, tylko on pisze że takie program są przez niego nie wskazane, bo mogą coś na modzić w jego modyfikacji i potem ludzie będą tu pisali że im coś nie działa lub system zwolnił itd. itp. Ja na przykład na każdym komputerze / systemie, instaluje Odkurzacz, CCleaner, Wise Care 365 oraz Windows 7 Manager (odpowiedni pod dany system) i nimi czyście oraz optymizuje system.
 3. Próba otwarcia listy zainstalowanych aplikacji kończy się zamknięciem okna ustawień. Brawo ja. Świetny pomysł z tą aktualizacją. Czas na odpoczynek. Później sprawdzę, co jeszcze przestało działać.
 4. Nie żebym się czepiał ale wytłumacz mi jak chcesz uruchomić Windows 7 na czymś takim - bo wedle wujka Google - Toshiba Satellite L20-183 to: 15", Celeron 1,6GHz, 512MB RAM a to trochę mało na cokolwiek po za XP a i to na tym co reprezentował on na koniec będzie z biedą.
 5. Możesz tego nie instalować i zignorować brak sterowników w menadżerze urządzeń. Ja polecam DriverIdentifier, tylko on jest pół-automatyczny programem do wyszukiwania sterów, czyli sam Ci wyszuka sterowniki, ale Ty musisz z listy odszukać odpowiednie pobrać i zainstalować. Automatyczne np.: https://winclub.pl/topic/11343-portable-driverpack-solution-v1618-modified-by-®emix-29112018r/ https://karanpc.com/driverpack-solution-17-7-73-full-download/ https://karanpc.com/driver-genius-pro/ https://karanpc.com/drivermax-pro-download/ https://karanpc.com/driver-magician-latest/ https://karanpc.com/drivereasy-5/ https://karanpc.com/driver-updater/ Możesz
 6. Też miałem ten sam problem, restarty również nie pomagały, więc tak zostawiłem bo mi też aż tak to bardzo nie przeszkadzało. Ale jakieś tydzień temu użyłem (w brew zaleceniom Sromotnika) Wise Care 365 na domyślnych ustawieniach i problem znikł. Od tej pory nie mam problemu z żadnymi ikonkami w pasku zadań.
 7. Przejdz na win7. A tak serio to nic Ci dobrze na takim sprzęcie działać nie będzie.
 8. Dzięki! W takim razie poszukam sobie po ID najnowszych :D Windowsa 10 nie instaluje. Żadna wyższa wersja niż 7 mi nie podchodzi, sa przekombinowane moim zdaniem, te kafelki itd. Czyli Intel Meangament Engine mi jest totalnie zbędny i mogę nie instalować sterowników, oraz zingnorować to menadżerze urządzeń? Jakiż to program? Przy okazji w jakim programie mogę sprawdzić jaką mam konkretnie karte dźwiękową, żeby pobrać najnowsze stery do niej? Jeżeli bluetooth oraz modemu 3g nie używam, to mogę śmiało wyłączyć w biosie i sterowników nie instalować, a jak będą mi potrzebne to dopiero wtedy włączyć i zainstalować potrzebny sterownik?
 9. Today
 10. Był, w innym wątku i bez rozwiązania. Ikona znika sobie kiedy chce. Dla mnie to w sumie nie problem, ale właściciel nie może się obejść bez tego No nic, muszę mu wrzucić w10. Tam działało normalnie
 11. Tu znajdziesz iso Windows 98 SE: https://winiso.pl/start
 12. Cholera. Nie próbowałem... //Edytowane: Po odłączeniu od sieci... ruszyło. //Edytowane: Po niecałych 40 minutach mam Pulpit 1903. Dzięki.
 13. Przeczytaj wątek, bo już chyba był taki temat poruszany tutaj jakiś czas temu
 14. Po restarcie kompa też nie ma ikony Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 15. Spróbuj zrestartować explorer.exe PPM i Restart Explorera
 16. Witam, zainstalowałem JG HP x64. Po odpaleniu optymalizatora usług i ustawieniu go na domyślne ustawienia, znikła ikona sieci. Nie da się jej włączyć. Czasami się pojawią ikona połączenia lan, ale z czerwonym X. Internet oczywiście działa cały czas po wifi. Jak to naprawić? Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 17. Rozwiązaniem na jakiś czas może być instalacja Win THIN PC. No ale do tego komputer musi jednak te pewne minimalne wymagania spełniać. No i oczywiście nie ma mowy o zalegalizowaniu tego systemu (innymi słowy o używaniu tego w firmie można zapomnieć - licencja raczej jest nie do kupienia przez Kowalskiego). Ale trudno się na ten temat wypowiadać gdy brak choćby minimalnej specyfikacji. Z drugiej strony sam w pracy używam z konieczności XP i na ostatnim FF jaki jest dostępny na ten system tak mniej więcej 90% stron otwiera się bez większych problemów. Oczywiście nie wiadomo jak długo będzie ten stan trwał ale przynajmniej na dzień dzisiejszy na tej przeglądarce da się pracować.Gorzej z nowszymi wersjami programów jeśli takowe są potrzebne tu lista jest dość ograniczona.
 18. Nie są to jakieś specjalne dostosowywane sterowniki. Tą są jak by poprostu najnowsze stabilne / działające które producent pod dany laptop wybrał na daną chwilę. Raz sterowniki wybiorą i potem ich już nie aktualizują. Tak więc czy do chipsetu, grafiki, dźwięku czy USB 3.0 znajdziesz przeważnie / bardzo często dużo nowsze na internecie po stronach typu Intel lub po ID szukając w internecie czy programami do aktualizacji sterowników ITD. Ale czasami się zdarza, że kilka wersji nowszych w górę aż do najnowszego mają jakiegoś buga albo nie działają wcale z danym sprzętem i podzespołem..... dlatego trzeba z tym uważać i indywidualnie pod dany laptop, system to testować Potrafi być też tak, że na stronie producenta np. Lenovo nie ma jakiś sterowników pod jakiś system i ich w systemie brakuje, a na internecie z innych stron je dostaniesz i będą działać Czasami w chwili wypuszczenia na stronę sterowników nie dają wszystkich. Zdarzyła mi się też odwrotna sytuacja gdzie z strony np. HP były zabugowane, a pobrałem najnowsze dostępne i wszystkie błędy i problemy poznikały które zauważałem. Tak samo niczym się nie różnią sterowniki z Windows Update jak są wgrywane Czasami np. instaluje grafikę Intela i dogrywa dźwięk od razu od Intela, czasami wgrywa bez dźwięku. Nvidia sterowniki wgrywa np.bez physx i tak dalej. Czasami znajdzie sterownik do touchpada i karty dźwiękowej czy FN ( ściszanie, ściemnianie pod skrótami ) a czasami nie. Trzeba to wszystko mieć na uwadze i to kontrolować i ewentualnie dograć brakujące, zrobić nowsze. Ale czy jest sens ściągać z WU sterowniki? Pewnie, że tak. Takie moje zdanie
 19. Niestety XP i Vista to takie systemy na których nawet zwykłe korzystanie z internetu grozi bluescreenami z tego powodu, że wszystkie aktualizacje, programy, wtyczki, certyfikaty są przestarzałe i nie wspierane. Nawet strony pod XP i Vistę już nie aktualizuje i nie sprawdza. Wszystkie strony bankowe, zusy, formy płatności, profile zaufane na XP i Vista odpadają. A są też inne zwykłe strony które też sypną bluescreenami albo pozawieszają system. Jeśli ktoś potrzebuje już coś więcej od laptopa czy komputera niż rysowanie w paincie i pisanie dokumentów w notatniku czy wordpadzie + np. drukowanie tego to musi pomyśleć o Windows7 minimum w górę.
 20. Akurat ta aktualizacja która nazywana jest też SP2 jest zintegrowana w tym systemie co robiłem, od 2011 wyszło sporo aktualizacji już nie pamiętam ile GB zajmowały aktualizacje które integrowałem ale pond GB, i co tu się dziwić że system może być ciut wolniejszy przy starcie haha. Moim zdaniem jest ok, antywirus i inne startujące programy też dobrze potrafią spowolnić system przy starcie ;), więc pewnie u każdego będzie inny czas startu systemu.
 21. Niektóre wersje windowsa mają przypisane jeden lub więcej kluczy do jednego iso. Przykład: Windows 98 SE = Jedna płyta jeden klucz
 22. Spróbuj tą przeglądarkę https://drive.google.com/open?id=1K96vLStBlkSeWB7G0JsCzbVIB8SfuilT
 23. Poszło. Pomogło wyłączenie internetu przed instalacją.
 24. Wesołych Świąt wszystkim i Mokrego Dyngusa
 25. Yesterday
 26. Na ogół na stronie producenta lapka po czasie są przestarzałe sterowniki, nieaktualizowane, dlatego ja ściągam najnowsze ręcznie po ID sprzętu, albo używam programów do automatycznego znajdowania najnowszych (wiem, są różne opinie, ale ten, który ja używam, jeszcze nigdy mnie nie zawiódł). Co do IMEI, to nigdy tego nie instaluję i jakoś wszystko działa jak należy (ale tu też są podzielone opinie, jak zawsze). Natomiast i tak nie uchroni cię to przed działaniem IME zaszytego w chipsecie - https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/intel-management-engine-jedyny-legalny-trojan-sprzetowy/ No i niech cię szatan nie pokusi i nie instaluj Winzgrozy 10 na tym lapku
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information