Jump to content
WinClub

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Doradzi ktoś z systemem? Jeśli laptop ma 4GB ramu to instalować wersje 32 bitową do przeglądania internetu, netflixa i office? Czy x64 będzie lepiej działał na tym ramie?
 3. Zasilacz to zasilacz chieftec 700w a dokładnych numerkow nie znam. A monitor to 1080p 60-75hz. Raczej dlugi czas nie bede miał jeszcze monitora powyzej 1080p
 4. Kilka dni po zainstalowaniu i aktywowaniu windowsa 10 pojawił się problem z klawiszem spacji. Spacja przestała reagować, mimo że w niektórych grach działa, to podczas pisania po prostu nie reaguje. Wymieniłem klawiaturę jednak nie pomogło (sprawdziłem i na drugim komputerze klawiatura pracuje bez problemu). Czy ktoś może wie w jaki sposób mógłbym to naprawić? (Dodam że próbowałem aktualizacji sterowników i pobierania wszystkich aktualizacji systemu, nic z podstawowych rozwiązań nie pomogło, podejrzewam że to może być problem z rejestrem)
 5. Yesterday
 6. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, w jakiej rozdzielczości będziesz grał, bo im wyższa rozdzielczość, tym bardziej karta jest obciążona w stosunku do procesora. Jak grasz w 1080p, to Ryzen 1600X osra się na miękko przy RTX 2080, a grafa będzie się nudzić, co widać na tym wideo od Radziora. Poza tym nie wiem, jaki masz zasilacz, ale do tej karty potrzeba naprawdę mocnego. Kolejna sprawa - jak masz monitor 60-75Hz FullHD, to po co ci taka mocna karta? I tak nie zobaczysz tych 100+ FPSów. Ogólnie to nie podałeś najważniejszych rzeczy, czyli rozdzielczości monitora i jego częstotliwości, oraz mocy zasilacza, więc takie gdybanie nie ma sensu. Ogólnie do grania na monitorze FullHD 60-75Hz włożyłbym GTX 1660 SUPER.
 7. Leki wziąłeś, czy zapomniałeś znowu?
 8. Jeszcze tutaj masz testy różnych procesorów w różnych grach na rtx 2080 https://pclab.pl/art81467-23.html
 9. No i teraz nie wiem czy instalować to czy to: Chyba jedyna różnica to brak auto cleana winsxs w wersji djrys. Ale zależy mi głównie na stabilności systemu i jego zdolności do bezproblemowej aktualizacji/upgrade do nowych wersji np. 20H1 w przyszłości.
 10. Tu masz porównanie 1600x vs 2600x vs 3600x z MSI RTX 2080 Ventus OC i 16GB RAM DDR4.
 11. Czym to się różni od v2? Ma więcej rzeczy wycięte?
 12. Z ciekawości bo może zmieniono to jednak w którejś nowszej wersji. Jest może czy wciąż nie ma bodaj bufora wydruku?
 13. Poważnie tego.RTXa 2080 moge do tego procka.wziąć? Wykorzysta grafike dobrze? nie bedzie ten procek tej grafiki hamować?
 14. twórca powiadomiony o problemie ale temat dałem bo może ktoś z userów będzie umiał pomóc
 15. Nie powinieneś się nawet do tego przyznawać. A ja podejrzewam, że zrobiłeś inaczej. Miałeś dysk systemowy C + drugi z partycjami D i E. Potem postanowiłeś systemowy podzielić na partycje. Nie wziąłeś tylko jednego pod uwagę - że system sam sobie przypisze litery na tym drugim dysku pod warunkiem, że był odpięty na czas instalacji systemu. Natomiast jeśli podzieliłeś dysk systemowy i już nic innego nie zmieniałeś, to musiałbyś przesunąć litery na tym drugim dysku, a bez tego postanowiłeś nadać drugiej partycji na dysku systemowym literę B - żenada. I jestem pewny na 99,9% że tak zrobiłeś, a nam tu wciskasz kity. Teraz masz burdel z partycjami. Jeszcze gorzej jak na drugim dysku masz boot sector systemu zainstalowanego na C. To właśnie może (z resztą poprawnie) sugerować programowi do backupu, żeby wykonał kopię tej partycji również. Napisz czy mam rację, to podamy ci rozwiązanie tych problemów bez potrzeby reinstalacji systemu i reorganizacji dysków.
 16. Aktualnie jest win 10 chyba x64 i działa w miarę ok. Myślałem, że modyfikowana wersja by usprawniła trochę go. Jeśli nie znajdzie się odpowiednia wersja to przeinstaluje win 10 i na czysto postawie i powyłączać zbędne funkcje, te które będę potrafił i może będzie lepiej. Chyba, że się mylę i ma 6GB ramu. Nie jestem pewny bo nie mam dostępu do tego laptopa
 17. Daj to w temat moda...
 18. Człowieku, ty chyba kpisz. Ogarnij się, ile ty masz lat co? 10 czy 15? Najpierw czepiłeś się tego recovery potem gdy już zdecydowałeś się wgrać nowy system to zamiast go zainstalować to Ty uaktualniasz istniejący i jeszcze się dziwisz, że zostały ci stare partycje a następnie nie instalujesz żadnych sterowników i dziwisz się, że niemasz głosu w jakimś programie, no ludzie. Twój tytuł przy nicku nie powinien brzmieć "Zaawansowany użytkownik" a "Nic nie umiejacy użytkownik". To ludzie na forum nie dość, że starają Ci się pomóc to jeszcze dostajesz linki do wszystkiego co Ci jest potrzebne a Ty ciągle swoje. Meczysz ten temat już od 10 października bo wtedy go zacząłeś I nadal nic nie zrobiłeś. A co do cywilnej odwagi co do tego niszczęsnego VLC to powiem Ci to co odpisał kolega wiktorynek P. S. Sorry wszystkich, ale zdenerwowalem się.
 19. Właśnie może mieć, przepisz te partycje chociaż dla sprawdzenia.
 20. Żeby nie było - na HDD Win XP pokona każdy nowszy system w szybkości uruchamiania. Tu zadziała jego mała zasobożerność. XP na dysku zajmuje 3GB, a nowsze systemy uśredniając 15GB. Ilość operacji głowicy na talerzu jest bez porównania mniejsza w przypadku XP.
 21. Dziękuję Widziorku za sprostowanie. Dzięki za info.Rozumiem.Czyli jakby tylko niby przesunęło mi tą granicę max ramu ale na jeden proces i tak więcej jak 2gb nie weźmie.Nie mam pojęcia co mi to dało.Jakbym miał 2.75gb to wykorzystam tylko tyle nie więcej.A niby dzięki temu mogę wykorzystać 4gb.Np. w tle użycie jest 1.5gb ale nadal mam wolne 2.5gb.Echh... Apropo..więcej niż 4gb i tak nie wbiję bo płyta więcej nie obsłuży. :/
 22. Wsadź więcej niż 4GB RAM i wtedy zapełniaj. Nie da się oszukać/zmienić żadnym programem/patchem architektury 32-bitowej. Ale chyba tego nie zrozumiesz. Nie da się tego zrobić ani na XP, ani na Vista, na 7-tce, na 10-tce. Nie da się obsługiwać więcej pamięci niż 4GB RAM i koniec kropka. Mam na myśli 32-bit. Jak napisał @wiktorynek Windows XP przegrywa z 7-mką w kwestii szybkości uruchamiania, a o wydajności decyduje to co masz w obudowie, a nie jaki masz system. Każdy system będzie działał szybciej na SSD niż na HDD, to jest oczywiste, a że XP potrzebuje mało zasobów, ma mało wspólnego. Po to są tryby zgodności żeby używać starszych programów na nowszych systemach jeśli nowsze systemy czegoś nie obsługują.
 23. Czyli? Garbage Collection ma każdy SSD i to nie wystarczy - działa bardzo długo i tylko w trybie bezczynności - poczytaj - do efektywnego działania potrzeba kilku dni bezczynności. Ilość procesów nie ma żadnego znaczenia. Win 10 od 1809 ma grubo ponad 100 procesów i działa zdecydowanie szybciej od XP. Każdy system od Win 7 wzwyż na SSD będzie się uruchamiał wyraźnie szybciej (z wyłączonym hybrid bootem) od XP i nie ma innej opcji. Po pierwsze max dla XP x86 to 3,5GB, a tam gdzie pokazuje mniej ,to nie marnuje się RAM tylko rezerwuje sprzęt - w laptopach może to być nawet mniej niż 3GB posiadając fizycznie 4GB. W stosunku do 3,5GB rewolucji raczej nie ma. Jeszcze trzeba ominąć jedną blokadę systemów 32-bitowych czyli max 2GB RAM na jeden proces.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information