Skocz do zawartości

Realtek High Definition Audio Driver


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Realtek High Definition Audio Driver

  • [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (UAD/HDA)
  • [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (UAD)
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Realtek Driver Dolby Unlocker

  • [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Różnica pomiędzy UAD a HDA:

HDA - to stary format sterowników, jego cechy to:

- duży rozmiar

- kompatybilność ze starszymi systemami

- są uniwersalne i działają z większością kontrolerów audio Realtek

 

UAD - to nowy format sterowników, oparty o UWP, jego cechy to:

- mały romiar

- kompatybilność tylko z systemem Windows 10

- działa tylko z nowszymi, wspieranymi kontrolerami i płytami głównymi

- wymaga wersji dla konkretnego producenta płyty głównej z kontrolerem Realtek

- wymaga do działania Realtek Audio Console (aplikacja UWP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszych wersjach nadal nie ma opcji panelu sterowania Realteka...

 

//Jednak jest. Przepraszam za wprowadzenie w błąd :)

na niektórych laptopach i płytach trzeba (nie wiem czy na każdej wersji) włączyć z pliku gdzie zainstalowałeś i zaznaczyć by zawsze była ikonka w tray

Bladius

a co to za aktualizacja ?

6.0.1.8302 ? a gdzie nie kliknę to 6.0.1.8295 WHQL :)

słabo szukasz :) 3ci link

Dorzucę jeszcze mały patcher do odblokowywania instalacji Dolby, jeśli jest w pakiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet w panelu sterowania nie ma tego Realteka nie mówiąc już o ikonce w obszarze powiadomienia. Tez widziałem taką sytuację.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pather Dolby nadaje do tableta?

on niczego nie dodaje, on tylko odblokowuje w sterownikach by instalował się na każdym systemie. Nie każdy pakiet ma Dolby, te co nie mają to dodaje w Domyślny format obok DTS opcję Dolby Digital Live, a te co mają dodatkowo instaluje tę płatną apke z sklepu Microsoft, ale w pełnej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś różnicę między Realtek High Definition Audio Codecs R2.82 i Realtek ALC'97 Audio Driver 6.0.1.6305 - najnowsza na dzień 08.01.2018?

 

Wiem, że Realtek High Definition Audio Driver 6.0.1.8339 - najnowsza na dzień 08.01.2018 wgrywam na pewno osobiście pod moją płytę główną asusa z realtekiem bo jest dosyć nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Realtek ALC'97 Audio Driver 6.0.1.6305 to są najstarsze stery do kart Realteka.

 

Realtek High Definition Audio Codecs R2.82 to średnia półka Realteka jeśli chodzi o stery.

 

Realtek High Definition Audio Driver 6.0.1.8339 to najnowsze stery na najnowsze układy.

 

Dobrze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest temat o sterownikach Realtek HD Audio, to tutaj podzielę się moimi obserwacjami. Otóż od dłuższego czasu obserwuję stopniowo pogarszającą się jakość dźwięku, co nowszy sterownik, to gorzej. Myślałem, że może mi się wydaje, albo że te nowsze układy ALC są g...o warte. Dziś na spokojnie, na dobrych słuchawkach, puściłem sobie kilka testowych bezstratnych utworów, potem po odinstalowaniu sterów Realteka procedurę powtórzyłem i mnie dosłownie wgniotło w krzesło. Dźwięk na domyślnym driverze Microsoftu HD Audio z 2010roku jest 100x lepszy, pod każdym względem. Testy robiłem na ALC892. Zaskoczony tym wynikiem, zrobiłem taki sam test na starym lapku z ALC883, i efekt ten sam. Zostawiam zatem stery M$, a to chińskie barachło odinstalowuję. Przy okazji rejestr windowsa się ucieszy. Jak zobaczyłem log z Revo Uninstaller, ile tysięcy wpisów to badziewie zrobiło, to nie mogłem uwierzyć, ale nawet sterowniki grafiki przy Realteku Audio to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie