Skocz do zawartości

Zdjęcie

Windows JG v2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   SROM-otnik

SROM-otnik

Advanced Member

• Użytkownik
  • 100 postów
  • Czas Online: 1d 6h 55m 28s

Napisano 26 September 2013 - 10:08

Windows JG v2013

Data wydania: marzec 2013

Najszybsza modyfikacja XP Professional 32bit, ze wszystkich moich dotychczasowych. To zupełnie nowa edycja zrobiona od zera.

System zględem wersji oryginalnej został wzbogacony o:
Standardowe elementy:
IE 8; WMP11; wszystkie FrameWorki, Silverlight, DirectX; Visual C++ Redistributable 2005-2010.
System posiada zintegrowane sterowniki do: SATA/RAID/AHCI i LAN oraz poprawki z Windows Update wydane do 13 lutego 2013
Aplikacje zintegrowane :
HashChek, Unlocker, NetSpeedMonitor, Notepad2.

W TUNING są dodane ciche instalki najlepszych programów narzędziowych:
- WinXP Manager 8.0.1 i TuneUp 2010 - nowsze, nie znaczy lepsze..., teraz instalka sama dodaje się do zapory!
- 7zip 9.20, WinRar 4.20
- PDF-XChange Viewer 2.5.210
- Driver Magician 3.68
- Window Blinds

A tak się prezentuje:
Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Efektowne zamykanie systemu z Menu Start - na dwa sposoby, zależnie od klawisza myszy:

Spoiler

Spoiler

Po ukończeniu instalacji i wgraniu sterowników od razu zdecyduj czy będziesz korzystał z upiększeń WindowBlinds, czy też nie, bo jego instalacja wymaga zmiany SID.

INSTALACJA:

Nagraj obraz na nowej dobrej płytce CD z minimalną prędkością lub nagraj na pendriva
(TYLKO programem spakowanym i dodanym do obrazu płyty razem z instrukcją!!! Tak przygotowany nośnik używa się jednokrotnie i do kolejnej instalacji trzeba go przygotować ponownie, ponadto jest sformatowany w NTFS - wysunąć z USB przez "bezpieczne usuwanie" lub po wyłączeniu komputera).
Instaluj tylko z poziomu BIOS-u, najlepiej na dysku C. Klucz jest zintegrowany i nie trzeba go aktywować.
Zaraz po pierwszym starcie system 2 razy się zrestartuje
- wtedy okno konsoli zapyta: "Podaj litere partycji, na jakiej jest zainstalowany system" - wpisuje się klawiatury i wszystko gotowe do użytkowania.

UWAGA "WIRUSY"!!!

W systemie jest wiele aplikacji typu SFX, które mogą podnosić alarm głupich antywirusów, tu jest skan jednej z grup tych plików:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Wolę ostrzec bojaźliwych  ;)

W laptopach może pojawić się problem z błędnie wyświetlanymi znakami z klawiatury
- wystarczy wtedy wcisnąć równocześnie klawisze FN razem z NumLock

Porada dla GRACZY - aby nie było spadku wydajności w wymagających grach, przed ich uruchomieniem należy z Menu Start wybrać powłokę Classic lub 2000

Wersja Full

Usunięto:
Spoiler

Waga iso => 673 MB (706 412 544 bajtów)
CRC-32: 1d38cf22
   MD4: b66c5f1bca97e87bd38d55ee50575b4e
   MD5: 8ee5f4e082806e712b836387041e725c
 SHA-1: d9dda2b495e0a4f1f6014d1e937bec70c3cfa37e

Kliknij w obrazek

Kliknij w obrazek

Kliknij w obrazek

Wersja Lite

Usunięto:
Spoiler

Waga iso => 508 MB (533 200 896 bajtów)
CRC-32: 4b7b2d26
   MD4: b511508e4dd4504d51b34b197ae44db2
   MD5: bfea486c58ca719f5369b3a70edb7dd8
 SHA-1: e2474536fcaff39dcf8ef74150e49497a1309ae7

Kliknij w obrazek

Kliknij w obrazek

Kliknij w obrazek

• xeardon lubi to

#2 OFFLINE   morfeusz

morfeusz

Advanced Member

• Użytkownik
  • 47 postów
  • Czas Online: 11h 12m 1s

Napisano 13 November 2013 - 15:25

Witam,
Zainstalowałem ten system, później sterowniki-wszystko z pendrive. Nigdy nie widziałem żeby Windows tak szybko się uruchamiał. Więc ogólnie jestem bardzo zadowolony.
System posiada dodatki  m.in.: Turbo, optymalizacja usług, 7-zip, TuneUp, WinXP Manager, Window Blinds itp. ale u mnie nie mogłem tego znaleźć. Z tego co mi rzuciło się w oczy jest np. Movie Maker. Więc nie wiem, czy w najnowszej wersji dalej jest to wszystko, czy zostało okrojone. Mógłby ktoś mi wyjaśnić co z tym się stało?
Sumy kontrolne się zgadzają.

Ps. Czy można na tym systemie robić aktualizacje Windowsa przez WU?

Edit. Pobrałem tym razem z Putlocker'a i wszystko jest w porządku. Nie wiem czy wcześniej, przy rozpakowywaniu czy wypalaniu pendrive avast coś mi zablokował i brakowało wszystkich plików, czy jednak z innego źródła z którego ściągałem było coś nie tak.

System działa jak szalony :)

#3 OFFLINE   oren69

oren69

Member

• Użytkownik
  • 16 postów
  • Czas Online: 1d 14h 10m 9s

Napisano 07 January 2014 - 21:07

Przy instalacji systemu nie widac dysków; odczytuje tylko pendrive'a :/ WTF!? A przy autodetektorze wyskakuje "brak pliku AMD SATA" ... Co robic !?

#4 ONLINE   Mr.T

Mr.T

Administrator

• Administrator
  • 2757 postów
  • Czas Online: 138d 16m 50s

Napisano 07 January 2014 - 21:56

Brak sterownikow SATA do twojego kontrolera mozesz wgrac na pendrive i podac sciezke podczas isntalacji

CPU: Intel Core i5-2500K 3300 MHz (4500 MHz )  || MOBO: Asrock z77 Extreme6 || RAM: Kingston HyperX Blue 16 Giga

SSD: ADATA XPG SX900 || HDD: WD CAVIAR GREEN 3TB/64MB || COOLER: SCYTHE Mugen Max

PSU: Thermaltake Smart SE Modular 730W || GPU: SAPPHIRE RADEON R9 270X OC DUAL-X BOOST 2GB DDR5

MONITOR: LG 22" IPS224V-PN FullHD IPS LED || CASE: FRACTAL ARC MIDI R1

#5 OFFLINE   gwozdziu

gwozdziu

Newbie

• Nowicjusz
  • 7 postów

Napisano 05 February 2014 - 21:09

według mnie 2011 wersja była lepsza :D

#6 OFFLINE   xeardon

xeardon

Advanced Member

• Użytkownik
  • 32 postów
  • Czas Online: 12h 50m 36s

Napisano 23 March 2014 - 01:15

Pobrałem Lite-a, wgrałem, no i fajnie chodzi, ale pytanie, gdzie są aktualizacje automatyczne? :0! Bo TuneUp 2010 wywalił mi że aktualizacje automatyczne wyłączone, to kliknąłem żeby włączył, ale gdzie je zmienić, bo nie chcę żeby wszystko z automatu wgrywał...

@Ok, super, ogarnąłem, że trzeba przez IE wgrywać aktualizacje, ok wgrałem sobie ten Windows Update, ale... No i tu jest pies pogrzebany

Czy mogę spokojnie to wgrać, żeby doinstalować nowe aktualizacje? Proszę o odpowiedź ;3

#7 OFFLINE   chemik182

chemik182

Newbie

• Nowicjusz
  • 1 postów

Napisano 29 March 2014 - 10:15

dzieńdobry wszystkim,

od tygodnia szukałem dobrego windowsa i koniec konców zainstalowałem tego ... zrobiłem wszystko wg opisu tuningu itd i wwwooooowww! działą chyba 30x szybciej niż 7 która miałem wcześniej :D  wielki ukłon dla twórcy ! posiadam dosc stargo lapka Acer Extensa 5630EZ i właśnie na nim jest obecnie zainstalowany system i jest baaardzo szybki :)

mam jednak problem dotyczący niektórych programów oraz drukarki , w programach giną czcionki ... było by ok ( wina progrmu np autocada ale to samo jest np w właściwościach grafiki ) ... myślałem ze kolor czcionki jest idenyczny albo danego typu nie ma w programie i zmieniałem i kombinowałem i niestety juz nie wiem co dalej bo az tak sie nie znam, co do drukarki to sterownik obsługuje wiekszość windowsów ale nie ma w nim xp x64, wiec uznałem ze sterownik zainstaluje sie w 32bitowej wersji ... otóż nie :/  wogóle nie da sie go zainstalować a przyznam że bardzo zależy mi na drukarce. Problemy przedstawiam na screenach:

jelsi ktoś zna odpowiedź na pytanie jak się pozbyc tych błędów to bardzo prosze o opisaniee krok po kroku co nalezy zrobić

z góry dziękuje

Tomasz Z

sorki pomyliłem tu jest wersja 32bitowa a ja pisze o 64 , jednak pytanie nadal aktualne, w ostateczności wywale xp i zainstaluje 7 zeby dokumenty na pn wydrukowac a potem bede sie bawił jak bede miał czas , natomiast ciekawośc mnie zżera czemu tych czcionek nie ma a prze Tuningiem były a przynajmniej były w programie do grafiki ( za screena)

Załączone pliki

Użytkownik chemik182 edytował ten post 29 March 2014 - 13:22

#8 OFFLINE   Menelos

Menelos

Newbie

• Nowicjusz
  • 1 postów

Napisano 06 April 2014 - 13:43

Próbowałem zainstalować windowsa i wyskoczył niebieski ekran z błednymi znakami z klawiatury. Napisałeś że trzeba klinąć wtedy FN i Num Lock. Mój problem tkwi w tym że nie mam num locka u siebie w lapku. Co teraz ?

#9 OFFLINE   xeardon

xeardon

Advanced Member

• Użytkownik
  • 32 postów
  • Czas Online: 12h 50m 36s

Napisano 01 May 2014 - 12:40

Pomoże ktoś? Sypie BlueScreenami jak popaprane...

Raport z BlueScreenViewer.

// Jeszcze 2 wywaliło kilka minut temu:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Community Skin by Fredson Nunes Junior